Kultúrny dom v obci je vystavaný ako viacúčelová sála so sto dvadsiatimi miestami.
V budove obecného úradu je obecná knižnica, ktorá má takmer tisíc päťsto kníh. Kultúrny dom i knižnica sú často miestami inšpirácií pre miestnych ochotníkov najmä z radov detí a mládeže.
Od fašiangov do Vianoc
„Náš divadelný rok sa začína fašiangovým sprievodom s hudbou, chodievame po celej dedine. Za návštevu nás ľudia odmenia vajcami, slaninou a klobásou,“ začala rozprávanie o ochotníckom divadle dôchodky– ňa Emília Gajanová, ktorá je súčasne umeleckou i organizačnou vedúcou mladých ochotníkov. „O týždeň po chodení po dedine je zábava, na ktorej sa výslužky zjedia – chlebík s praženicou a čaj s vínkom. Do konca fašiangov je maškarný ples pre deti s tombolou. Na maškarnom plese je každé dieťatko odmenené sladkosťami. Naša mládež pripravuje programy aj na Deň matiek, Deň detí a Deň otcov. Pripravia rôzne súťaže a posedenia. V októbri býva posedenie s dôchodcami. Vždy v novembri nacvičujeme divadlo – vlani to bol Šuster a čert od Karola Slobodu, ktoré sme hrali 29. decembra. Sála bola plná, na predstavenie prišlo asi sto- dvadsať ľudí.“
Šťastie na dobrých ľudí
V obci nie je základná ani materská škola. Väčšina detí chodí do školy v Kvačanoch. Napriek tomu asi dvadsať detí vo veku od šiestich do dvadsaťdva rokov sa stretá s Emíliou Gajanovou, aby nacvičili divadlo. Aj keby Emília povedala nie, deti sa nedajú odradiť, vraj by ju aj na vlastných rukách vyniesli na javisko, aby s nimi nacvičovala. „Deti sú bezprostredné, rady sa i pošalejú, ale rešpektujú ma, sú zlaté, disciplinované, musím ich iba chváliť,“ s úsmevom dodala Emília Gajanová. „Keď potrebujeme s čímkoľvek pri divadle pomôcť, ani nikto z dospelých nám nepovie nie. Veľmi nám pomáhajú napríklad aj Miroslav Ratlovský a Ľuboš Homza s rodinami. Jednoducho, máme šťastie na dobrých ľudí.“