Nedeľa, 5. február, 2023 | Meniny má Agáta

Vedúca Demänová deklasovala Ľubeľu

Kolo bolo veľmi bohaté na remízy. Body sa po výsledkoch 2:2 delili v troch zápasoch. V Bobrovci, kvôli inzultácii rozhodcu, nedo­hrali.

Východná – Stankovany 2:1 (1:1)
Zápas poznačilo vylúčenie domáceho gólmana už po piatich minútach. Stankovany išli do vedenia po premenenom pokutovom kope. Východná vyrovnala na konci polčasu. Po prestávke mali desiati domáci viac z hry. Vypracovali si viaceré šance, tri body znamenala tá, ktorú premenili v nadstavenom čase.
Góly: J. Mikuš st., R. Mikuš – M. Zrník.
Východná: Gajdoš – Jurík(54. Hoško), Roth, Sýkora, J. Mikuš st., M. Mikuš (80. Brezina), R. Mikuš, Halko, J. Mikuš ml., Poliak (82. Šeďo), Vechter.
Stankovany: Laurinec – Halama, Malcho, Straka, M. Gašper, J. Gašper, Hrkút, Pečko (90. Pjosa), Demikát, Zrník, Matejík.

P. Ľupča – Štiavnička 2:2 (1:0)
Prvý polčas bol viac menej v réžii domácich, o čom svedčí aj vedúci gól. Ľupčania po prestávke nepochopiteľne poľavili, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov. Aj napriek tomu možno remízu považovať za spravodlivú.
Góly: Šlachta, Milan Záborský – Kudlička 2.
P. Ľupča: Milan Záborský – Španko, Garaj, Fajta (M. Sokol), Šlachta, Smitek, Hegedúš, P. Sokol, Kacian, B. Adamčiak, Frič (Šimček).
Štiavnička: Kopáček – Ondrejka, Piroh, Banáš (Čiernik), Rázga, Bačkor, Frič, Sálus, Zubaj, Bohúň, Kudlička.

Uh. Ves - Komjatná 2:2 (1:0)
V zápase veľmi dobrej úrovne sa zrodila zaslúžená deľba bodov.

Bobrovec – Vlachy 2:1 (0:0) - nedohrali
V Bobrovci videli slabší zápas, v ktorom do prestávky gól nepadol. Lepšiu hru videli diváci až po polčase. Bobrovčania využili presilovku, keď pred polčasom bol vylúčený hosťujúci gólman. Domáci dali dva góly, hostia zdramatizovali štvrť hodiny pred koncom. Aj náhradného brankára Vlachov po zbytočnom faule na domáceho útočníka vylúčili. Rozhodca nariadil pokutový kop, no ešte predtým hráč hostí, ktorý sa mal postaviť do brány, inzultoval hlavného rozhodcu. Ten zápas predčasne ukončil dve minúty pred záverom. Zápas bude mať dohru za zelenými stolmi.
Góly: Komoráš, Snovák – Mužila.
Bobrovec: Poproč – Jurčo, Snovák, Trizna, Krajči, Chudý, Tomašák, Uhrín, Vraňák, Machovec, Komoráš.
Vlachy: Zigo – M. Smitek, Hric, Grieš, Švec, Mužila, Rybársky, J. Smitek, Kubica, Láclavík, Drugač.

L. Teplá - L. Kokava 2:2 (2:1)
V kvalitnom zápase sa hosťom podarilo, aj keď so šťastím, rozhodnúť o zisku bodu až v nadstavenom čase. Kokavským futbalistom robia radosť aj dorastenci, ktorí vyhrali v T. Kľačanoch 5:1.
Góly: Šiška, Baran – L. Porubän, L. Šuňavec.
L. Teplá: Mazalan – Murín (Turčok), Fajta, Hrbček (Krška), Likavec, Arbet, Lauko, Baran, Šiška, Krakovský, Macko (Kendera).
L. Kokava: Šopor – P. Šopor, L. Porubän, Kuchárik, Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, Rúčka, Porubän, Gajdoš, Krajč.

Prosiek - L. Ján 2:5 (1:0)
Hoci Prosiečania po polčase vyhrávali najtesnejším rozdielom, v druhom sa, pri gólových hodoch, prejavila väčšia skúsenosť hostí. Tí sa tým najsprávnejším spôsobom revanšovali za prehru z uplynulého kola s lídrom z Demänovej.

Demänová – Ľubeľa 6:0 (3:0)
Ľubeľa hrala na pôde lídra s veľkým nasadením, ale po rýchlych góloch domácich bolo o osude zápasu rozhodnuté už do prestávky. Po nej to už bola jednoznačná záležitosť Demänovej, o ktorej víťazstve nebolo pochýb. Veľmi dobrý výkon podali Vyskočáni a Laco.
Góly: Vyskočáni 3, Hrbek 2, Rúčkay.
Demänová: Bačík – Krajči, Kuchárik, Korček, Štulajter, Rúčkay, Valaštiak, Laco, Lisý, Vyskočáni, Kello.