Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

V derby sa radovali Černovčania

Našim sa veľmi nedarilo, Liptovské Sliače totálne sklamali.

Nižná – Lisková 2:0 (1:0)
Domáce obecenstvo očakávalo proti poslednej Liskovej debakel, no úvod zápasu tomu nenasvedčoval. Do 25. min sa ani jeden z tímov neprezentoval výraznejšou šancou. V 30. min pri hosťoch z Liskovej ešte stálo šťastie, no o päť minút neskôr už nie. Hostia si do prestávky vypracovali príležitosť, no vyrovnanie nepriniesla. V druhom dejstve Lisková využila nervozitu domácich a postupne začala preberať iniciatívu na svoju stranu. Hoci si nevytvorili vyloženú príležitosť, neustále hrozili. V týchto momentoch sa častejšie hralo na polovici hostiteľov. Hostia sa pokúšali aspoň o bod, no Nižná bola v nadstavenom čase proti a z pokutového kopu upravila na konečných 2:0.
Lisková: Kačalka – Dvorský, Žúbor, F. Fúra, Klačko, J. Mrva, Adamčiak, Ľ. Karlík, Dušička, Karas, V. Lauko.

Palúdzka – Dražkovce 2:2 (0:1)
Dražkovce zavítali do Palúdzky s defenzívnou taktikou. Domáci prakticky celé prvé dejstvo odohrali na súperovej polovici, no šance nedokázali presne zakončiť. Skóre v 17. min otvorili hostia z priameho kopu. Do prestávky sa Trnovský, Mikušiak a Vyšný predbiehali v zahodených príležitostiach. Po prestávke domáci pridali na obrátkach, vyrovnanie prišlo až v 70. min. O dve minúty domácim nevyšla ofsajdová pasca a hostia opäť vyhrávali. Palúdzka vyrovnala v 90. min po skrumáži v pokutovom území. V nadstavenom čase gól Vyšného na pokyn postranného hlavný arbiter neuznal.
Góly: Stanko, Vyšný.
Palúdzka: Bella – Masár, Pančík, Vyšný, Medvecký, Urbanovič, Uličný, Kokavec, Grieš (66. Stanko), Trnovský, Mikušiak (58. Matejka).

Černová – Bešeňová 3:1 (2:0)
V dobrom derby zápase zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí dokázali premeniť svoje príležitosti. Rozhodli dva rýchle góly v úvodnej dvadsaťminútovke. Bešeňová potom hru vyrovnala, ale domáci mali vývoj zápasu pevne v rukách aj po prestávke a zaslúžené tri body si nedali vziať.
Góly: Moravčík, Chovanec (z 11 m), Krivoš – Žihlavník.
Černová: Carach – Kovalčík, P. Slovák, Múdry, Krivoš, Kvasničák, M. Slovák, Bobek (Ďurčák), Moravčík (Bella), Chovanec, Ovšák (Pindura).
Bešeňová: Vrtich – Kubáň (Antol), Protuš (Pepucha), R. Žihlavník, J. Gerec, Hošala, Olos, Baran, Janiga, Vyšný (Hrbček), A. Gerec.

Žaškov – L. Sliače 7:1 (4:1)
Za stavu 2:1 mali šance aj hostia, potom ale hru až do posledného hvizdu ovládli hráči Zaškova. Reprezentanti najväčšej liptovskej obce podali výkon, aký ich fanúšikovia nečakali zrejme ani v najhoršom sne. Domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.

Kam na Liptove počas lockdownu

Nápady na výlety sme rozdelili podľa okresov.

V Liptovskej Sielnici horel karavan, bol v ňom človek

Profesionálnym hasičom z Liptovského Mikuláša pomáhali pri zásahu dobrovoľní hasiči z Liptovského Trnovca.

Najlepším futbalistom sa stal Kokavec z Palúdzky

Hovorili sme s víťazom ankety o najlepšieho hráča LFZ Petrom Kokavcom. Jeho obdivuhodná oddanosť Palúdzkym farbám pretrváva, ak nerátame len s krátkym odskočením do Tatrana.