Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Vydretá výhra lídra

Mikulášania doviezli dôležitý bod zo Spišskej Novej Vsi.

„Je to chudobné víťazstvo, ale zaplať Pán Boh zaň.“ Aj takto sa po nedeľňajšom dueli s Rakytovcami (1:0), vyjadril kouč ružomberskej rezervy Viliam Hyravý.
Vôbec to totiž nevyzeralo na súboj lídra s mužstvom zo 14. priečky. Rakytovce sa pod Čebraťom prezentovali s umnou defenzívou, na ktorú domáci futbalisti len ťažko nachádzali recept. Keď sa aj dostali k streľbe, zlikvidoval to exružomberčan v bráne hostí M. Vyskoč. Ten si poradil aj s vydarenou ranou P. Masla pod brvno. Ružomberčania do prestávky mali niekoľko nádejných príležitostí. L. Bakoš, Lačný a Chovanec ale vyšli naprázdno. Vcelku vyrovnaná partia pokračovala aj po zmene strán. Domáci futbalisti však aj naďalej mali častejšie loptu na svojich kopačkách. Rakytovce ale i naďalej hrozili protiútokmi. Vykúpením pre vedúci celok východnej skupiny II. ligy bol gól P. Masla, ktorý napokon bol v nedeľu jediným zápisom do streleckej listiny. Predchádzala mu pekná kombinačná akcia a Kukoľova prihrávka. Po nej už viac – menej stačilo loptu dopraviť do prázdnej brány.
Viliam Hyravý, tréner MFK B: „Prvý polčas bol z našej strany nevýrazný. Veľmi málo sme si toho vpredu vytvorili. V druhej polovici chlapci aspoň trošku viac chceli. Súper sa iba bránil a spoliehal na nejaké protiútoky. O našom víťazstve, ktoré považujem za zaslúžené, rozhodol Peter Maslo. Celkove to nebolo ono. Chýbal nám potrebný pohyb. Len o kúsok sme zahrali lepšie ako v predchádzajúcom kole v Liptovskom Mikuláši.“

Ružomberok B – Rakytovce 1:0 (0:0)
Gól: 79. P. Maslo. Žlté karty: Števko, Kasaj – M. Vyskoč, Murín. Rozhodoval Šulgan, 200 divákov.
Ružomberok B: Šavol – Siva, Balaško, Gejdoš, Mahút – Lačný (69. Kasaj), Dovičovič (7. Macek), L. Bakoš, P. Maslo – Chovanec (56. Števko), Kukoľ.

(SVR)

Mikulášania po minulotýždňovom víťazstve nad lídrom z Ružomberka chceli zabodovať aj na východe republiky. Úvod zápasu však tomu nenasvedčoval, pretože na štvrť hodinu ich Spišiaci pritlačili na polovicu. Zahrávali aj sériu rohových kopov, ale obrana Liptákov na čele s brankárom Kubáňom odolávala. O pár minút sa hra vyrovnala a niekoľkými šancami sa prezentovali aj hostia, Molnárov, Bielákov i Bezákov pokus nepriniesli gólové ovocie. Domáci si i naďalej vytvárali šance, doplácali však na žalostnú koncovku.
V druhom dejstve sa v drese Liptákov predstavil Bella. Tento ťah trénerskej dvojici Páleník – Maťko vyšiel. Po akcii Bellu netrafil bránu Molnár, nad išla aj Blaščíková hlavička. Hostitelia to skúšali nátlakovou hrou, ale pozorná obrana hostí ich eliminovala ešte pred šestnástkou. Záverečné minúty patrili Tatranu, no Bellov center Balluch v päťke neporiešil najlepšie. Do šance sa dostal aj Bella, ale bez gólového efektu. Smola Mikulášanov vyvrcholila v závere, keď sa pri nešetrnom zákroku Pavlíka zranil Kubáň, ktorého museli ošetriť v nemocnici. Do posledného hvizdu úspešne dochytal Húska.
Ľubomír Páleník, tréner L. Mikuláša: „Získali sme síce bod na pôde kvalitného súpera, ale v našej situácii to nič nerieši. Hráčom sa chcem poďakovať za bojovnosť a hlavne hru v obrane. Škoda, že sme v závere z dvoch šancí v šestnástke neskórovali, situácie sme mali riešiť inak. Som rád, že brankár Kubáň je v poriadku.

S.N. Ves – L. Mikuláš 0:0
Mikulášania bez kariet, rozhodoval Havíra.
L. MIKULÁŠ: Kubáň – Bielák, Kandera, Olejár, Tufegdič, Blaščík, Šupej, Molnár (80. Balluch), Bezák, Demko (45. Bella), Kapláň (75. Húska).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?