Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Komjatná zahodila aj nemožné

Demänová neohrozene kráča za postupom do vyššej súťaže.

Demänová – Východná 2:1 (1:0)
Demänová podala jeden zo slabších výkonov. V prvom polčase nevyužila niekoľko príležitostí. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov, domáci dohrávali v nervóznej atmosfére. Východná znížila dvadsať minút pred záverečným hvizdom a do konca zápasu sa pokúšala o vyrovnanie. Domáci hrali poslednú pol hodinu len desiati, lebo využili všetky striedania a zranil sa hráč, ktorého nebolo možné nahradiť. Hostia získali územnú prevahu, vo výbornom svetle sa predstavil ich gólman.
Góly: Vyskočáni 2 – J. Mikuš st (z 11 m).
Demänová: Bačík – Krajči, Kuchárik, Korček, Ručkay, Štulajter, Laco, Valaštiak, Vyskočáni, Kello, Janega.
Východná: Roth – Sýkora, Jurík, J. Mikuš st., Halko, Berešík (Bezek), Poliak, R. Mikuš, M. Mikuš (Hoško), J. Mikuš ml., Vechter.

Ľubeľa – Prosiek 3:1 (1:1)
V zápase s objektívnym výkonom rozhodcu išli do vedenia hostia. Ľubeli sa do polčasu podarilo vyrovnať. Po prestávke domáci prevzali iniciatívu a po dobrom výkone strelili dva góly a rozhodli o zaslúženom zisku troch bodov.
Góly: Chomístek, M. Kúkol, P. Oško – J. Pagáč.
Ľubeľa: P. Feketík – Kohút (Dzúrik), Grečner, Matejovie, Slačka, Tomčík, P. Oško, J. Oško, M. Kúkol, Chomístek, M. Feketík (J. Kúkol).
Prosiek: R. Pagáč – Škvarka, Črep, Dobák, Trnovský, J. Pagáč, Uličný, Rybovič (Sekej), Paulíny, Kordoš, Lovich.

L. Ján - L. Teplá 0:3 (0:2)
Začiatok patril L. Jánu, ktorý v 10. min nastrelil tyč. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a päť minút pred koncom zápasu domáci nepremenili pokutový kop. V závere vrhli všetky sily do útoku, no v nadstavenom čase L. Teplá potvrdila víťazstvo rozdielom triedy.
Góly: Šimalčík, Bistiak, Šiška.
L. Ján: Klepáč – Jezný, Vyskočáni, Devečka, Čurný, Urban, Hanis (46. Jančuška), Konfál (75. Snovák), Šoltís, Kutnár, Vrlík.
L. Teplá: Mazalan – Krajči, Fajta, Lauko, Krakovský, Baran, Macko (Bistiak), Šiška (Turčok), Arbet, Šimalčík, Hrbček (Murín).

L. Kokava – Bobrovec 1:1 (1:1)
Aj keď Kokavčania nenastúpili v kompletnom zložení, vypracovali si niekoľko gólových šancí, ktoré zneškodnil gólman hostí. Chytil aj pokutový kop domácich. V druhom dejstve hostia vyrovnali hru, a preto sa v dobrom technickom zápase zrodila zaslúžená remíza.
Góly: J. Krajči – Jurčo.
L. Kokava: M. Šopor – P. Šopor, Kuchárik, Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, Ďuriš (Miškovič), Ľ. Porubän, J. Krajči (Bella), L. Porubän, Gajdoš.
Bobrovec: Zich – Jurčo, Snovák, Trizna, Krajči, Chudý (Kello), Tomašák, Uhrín, Vraňák, Komoráš (Oško).

Komjatná - P. Ľupča 4:1 (2:0)
Góly: Láclavík 2, Maťokar, Gallo – Kacian.
Komjatná: Kuriš – Bernolák, Kubala, Lukáč, Blana, Bajči, Socháň (Babic), Gallo, Láclavík (T. Kuracina), Kubáň, Maťokar (D. Kuracina).
P. Ľupča: Záborský – Španko, Garaj, Hegeduš, Sokol, Smitek, Krížovský, Šlachta, Kacian, Adamčiak, Záborský.

Štiavnička – Stankovany 2:0 (0:0)
Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu, keď si ani jeden z tímov nedokázal vytvoriť vážnejšiu príležitosť. Po prestávke získali prevahu hráči v domácich dresoch, ktorí dvomi gólmi zaslúžene rozhodli o zisku troch bodov.
Góly: Frič, Piroh.
Štiavnička: Kopáček – Ondrejka, Rom, Rázga (Boroň), Sálus, Frič (Banáš), Bačkor, Piroh, Zubaj, Kudlička, Čiernik.
Stankovany: Laurinec – Gašper (Pjoda), J. Straka, R. Straka, Malcho, Halama (Pečko), J. Gašper, Demikát, Matejík, Zrník, Hrkút (Bražina).

Vlachy - Uh. Ves 3:4 (2:1)
V zápase bohatom na góly sa najskôr tešili domáci, ktorí prvé dejstvo vyhrali 2:1. V tom druhom sa Uh. Vsi podaril dokonalý obrat.

1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  7. Hudbou proti holorubom.
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?

ILUSTRAČNÉ FOTO

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.

12 h

Ministerstvo zdravotníctva koncom mája predstavilo zámer reformy siete nemocníc. Ich presné rozdelenie do piatich kategórií zatiaľ nezverejnilo, hovorí o ňom opozičná strana Hlas.