Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Vedúca štvorica dokázala zabodovať naplno

Smreč./Žiar - Sv. Kríž 1:3 (0:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Domáci išli do vedenia v polovici druhého dejstva, hráči Sv. Kríža vyrovnali o pár minút. O výsledku rozhodol vlastný gól domácich desať minút pred koncom. Hostia rezultát v závere ešte prikrášlili.
Góly: Labaška - Frič, Čupka vl., Papaj
Smreč./Žiar: Števko - J. Mlynarčík (27. Matejka), Čupka, Remeň, Šimún, Rak (80.
Hrnčiar), T. Gaal, Pajerchin, Suský, Labaška, Droppa.
Sv. Kríž: Mrva - Feketík (46. Celenga), Madliak, Keller, Droppa (57. Baláž), Mišovič, Frič, Moravčík, Kmošena, Maďarec (70. Papaj), Tomlák.

Beňadiková - L. Lúžna 3:1 (0:0)
Beňadiková hrá v posledných zápasoch vo výbornej forme. Už aj zabudla, ako chutí prehra. V prvom polčase síce dobíjala bránu L. Lúžnej, no trápila sa s jej prehustenou obranou. Po prestávke domáci zobrali opraty stretnutia do svojich rúk a Bocko hetrikom rozhodol po dobrom výkone celého mužstva o víťazstve. Hostia skorigovali v samom závere.
Góly: Bocko 3 – Beláček.
Beňadiková: Ondrejka (J. Hlušák) – M. Hlušák, Bocko, Račko, Kello, Čatloš, Zawisza, P. Zlejší, Janek, J. Zlejší, Malacký (Kriška).
L. Lúžna: Kajda – Oravec, Martoš, Mydliar, Veselovský, M. Glemba, L. Glemba, Beláček, Staš, Husarčík (Veselovský), Lietavec.

Ludrová - V. Dubová 2:0 (0:0)
V. Dubová bojujúca o záchranu bola povzbudená víťazstvom nad L. Hrádkom a v prvom polčase to bolo na jej výkone vidieť. Domáci hrali zakríknuto, hostia boli aktívnejší, bojovnejší a pohyblivejší. Po prestávke zobrala Ludrová réžiu do svojich rúk, keď skórovala po veľkej šanci hostí, ktorú zlikvidoval gólman. Druhý gól domáci strelili po priamom kope, za výkon v druhom polčase si zaslúžili zvíťaziť.
Góly: Meško, Maslo.
Ludrová: Kmeť – Novák, Kajan, Hatala, Maslo, Milan (46. Kaman), Meško, Huba, Pavol, Ena Andrea (74. Lauko), Haspra.
V. Dubová: Maslo – Tulinský, Čižmár, Gruchalák, Brnoliak, Bečka (46. Krížovský), Jantek, Chebeň, Mišala, Haučo, Žitník (71. Dvorský).

L. Hrádok – Švošov 1:2 (1:0)
Prvý polčas boli jasne lepším tímom Hrádočania, ktorí nepremenili štyri čisté šance. V 9. min išli do vedenia, keď po centri L. Žišku hlavičkoval Cibula. Nepremenené šance sa domácim vypomstili po prestávke. Švošov vyrovnával v 65. min, no niekoľko šancí mali aj domáci. Hostia dobre kontrovali, čo sa im vyplatilo v nadstavenom čase, keď po chybe domácej obrany strelili šťastný gól.
Góly: Cibula – Miroslav Pukaj, Michal Pukaj.
L. Hrádok: Schober – Holbus, Kováč, M. Žiška, Janiga, Psotka (80. Frigmanský), L. Žiška, Žufaj, Čukan (65. Poleč), Michalec (52. Gaszi).
Švošov: Roštek – Straka, Carach, Ľ. Pukaj, Dančo, Kútnik (46. Hatala), Babec, Drdák, Michal Pukaj, Miroslav Pukaj.

Pribylina – Iľanovo 3:0 (0:0)
V prvom dejstve to bolo zásluhou obidvoch celkov kvalitné predstavenie. Šance zahadzovali domáci aj hostia. V druhom polčase Pribylina hneď v úvode premenila vytvorené šance a dvomi gólmi rozhodla o víťazstve. To prikrášlila tretím gólom v závere po samostatnom nájazde. Domácich podržal dobrým výkonom gólman.
Góly: Taragel, Ján Jurík, Račko.
Pribylina: Gajdoš – B. Pačan, Šimčo, Jaroslav Jurík, Holbus, Taragel, Ján Jurík, Miroslav Jurík (78. Šarišský), Benko, O. Pačan (70. D. Pačan), Račko.
Iľanovo: Stankoviansky – J. Ostrovský, Kloták, J. Harandza, T. Ostrovský, Gugh (70. Wosiňski), Vretenár, Droppa, Žiaran, Devečka (87. Ťavoda), P. Harandza.

Podtureň – Kvačany 1:2 (0:2)
Domáci celok výkonom opäť nepresvedčil. Vďaka streleckej nemohúcnosti prehral ďalší zápas a začína byť namočený do boja o záchranu. Kvačany aj v tomto stretnutí potvrdili dobrú formu a v tabuľke si zaslúžene strážia druhé miesto.
Góly: Juráš – Sásik, Kruták.

Jamník – Likavka 1:1 (0:0)
Prvý polčas mali hru vo svojich rukách hostia, ktorí boli aktívnejší a vyhrávali väčšinu osobných súbojov. Čistú šancu si však nevytvorili. Likavčania išli do vedenia v 49. min, keď pochybila obrana a prehodili brankára. Jamníčania sa nevzdali, začali produkovať kombinačnú hru, no z množstva šancí nedali gól. Stalo sa tak až v 53. min po štandardnej situácii. Deľba bodov je spravodlivá.
Góly: Handrk - Halaš.
Jamník: Krajčuška – V. Čatloš, Matejko, Porubän, M. Paukovček, P. Beňo, Kuchárik (77. P. Paukovček), J. Beňo, Dieška, Handrk, Čermák (83. T. Paukovček).
Likavka: Huba – Lukáč, Bielesch, Slačka, Bažík, Timko, Halaš, Haluška (80. Maliňák), Sliacky (69. Škripko), Hlinka, Kondra.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 346

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

22 h
Testovanie v Bojniciach.

V Liptovskom Hrádku otestovali počas trojdňového (22. - 24. 1.) skríningového testovania na ochorenie COVID-19 dokopy 1857 ľudí.

5 h
Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

21 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.