Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Černovčania si zdramatizovali zápas

Lisková súperom ukázala, ako sa bojuje o záchranu v súťaži.

Lisková – Bešeňová 4:0 (2:0)
Liskovčania bojujúci o záchranu boli povzbudení víťazstvom v Or. Porube a v derby zápase s Bešeňovou chceli na domácej pôde zvíťaziť, čo sa im aj podarilo. Do vedenia išli v 32. min, keď sa presadil Mrva. Ten istý hráč skóroval aj pred odchodom do šatní a svoj hetrik zavŕšil v 67. min. Po treťom góle Bešeňová pritlačila, hráči nepremenili pokutový kop, ktorý zlikvidoval brankár Mrnčo. Sedem minút pred koncom zápasu po samostatnej akcii upravil na konečných 4:0 striedajúci Arbet. Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené a určite ich povzbudí do ďalších, neľahkých bojov o zotrvanie v súťaži.
Góly J. Mrva 3, Arbet.
Lisková: Mrnčo – Dvorský, Žúbor, Šiška, Karlík, Lauko, Adamčiak (82. Klačko), Dušička, J. Mrva (73. Arbet), Karas (46. Kubala), Fúra.
Bešeňová: Vrtich – Kubáň (40. Antol), Protuš, R. Žihlavník, Gerec, Hošala (80. Malenka), Olos, Baran, Janiga (70. Dvorský), Vyšný, Hrbček.

Černová – Dražkovce 4:3 (3:0)
Úvodné minúty zápasu sa niesli v znamení hostí, ktorí si dokázali vypracovať niekoľko gólových príležitostí. Ani z jednej však nebol gól. Druhá časť prvého dejstva patrila Černovej, ktorá po pekných kombinačných akciách strelila tri góly. Druhý polčas začali lepšie hostitelia, ktorí v 58. min upravili na 4:0, keď sa presadil dobre hrajúci Ovšák, autor troch gólov. Od 70. min domáci nepochopiteľne poľavili v tempe, čo s chuťou hrajúci Dražkovčania využili na strelenie troch gólov, čím značne zdramatizovali zápas. Aj napriek slabšiemu výkonu v závere stretnutia si domáci po víťazstve udržali prvú priečku.
Góly: Ovšák 3, Moravčík.
Černová: Cárach – Kovalčík, P. Slovák, Múdry (80. Veverica), Krivoš, Kvasničák, M. Slovák, Bobek, Moravčík (42. Pinďura), Chovanec, Ovšák (87. Ďurčák).

Vrútky – L. Sliače 1:3 (0:2)
Sliače boli povzbudené víťazstvom z minulého kola, keď v derby jednoznačne zdolali Palúdzku. Štvrtý tím tabuľky sa vo Vrútkach nechcel dať zahanbiť. Už do prestávky vyhrával rozdielom dvoch gólov. Po oddychu sa o slovo prihlásili aj domáci, ale hráči z najväčej obce v Liptove dôležité poistili ešte jedným presným zásahom.

Palúdzka – Daňová 0:0
Hoci Liptáci nepodali zlý výkon, v zápase s Daňovou sa od nich odvrátila futbalová šťastena. Hoci divákov niektoré akcie museli potešiť, gólu sa nedočkali. Hosťom už v 8. min po Trnovského strele pomohlo brvno. Domáci mohli o osude stretnutia rozhodnúť už do polčasu, neskórovali ani z dobrých príležitostí.
Ich tlak pokračoval aj po prestávke bez gólovej bodky. Palúdzka predviedla peknú kombinačnú akciu aj v 67. min. Trnovský našiel v pokutovom území Kokavca, ktorý prihral Matejkovi, ale jeho strelu zblokoval hosťujúci obranca. Naprázdno vyšiel aj záverečný tlak hostiteľov.
Palúdzka: Károlyi – Masár, Pančík, Psotný, Čefo, Uličný, Kokavec, Grieš (85. Stanko), Matejka (70. Urbanovič), Trnovský.

1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku