Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Na postup do finále stačili tri zápasy

Basketbalistky MBK Ružomberok vo štvrtok na svojej palubovke zdolali INPEK UKF Nitra 58:49, a tak s výsledkom 3:0 (na zápasy) zavŕšili semifinálovú play off sériu.

Vo finále sa Ružomberčanky stretnú s obhajcom titulu KOSIT–om Košice. Pre domáce dievčatá to nebol žiadny ľahký zápas. Naopak, veď definitíva padla až v záverečných piatich, šiestich minútach. Lepšie začal hosťujúci kolektív. Dlhšie v jeho radoch bolo viac pokoja, čo sa prejavovalo aj v presnejšej koncovke. Naopak, na ružomberskej strane bolo badať zvýšenú nervozitu. Keďže sa k nej pridali aj okienka v obrane, vychýlená muška v útoku, tesne pred záverom prvej štvrťky Nitra vyhrávala o desať bodov – 20:10. V 16. min sa Ružomberčanky priblížili húževnatému súperovi na tri body – 21:24 a napokon rovnakým rozdielom sa skončil aj prvý polčas 27:30.
Po prestávke začala mať Ruža oveľa vyššie grády. V tretej štvrtine svojou dôslednou osobnou obranou Nitre v útoku takmer nedala dýchať. V 22. min hostiteľky išli do vedenia (31:30) a potom už opraty zápasu nepustili zo svojich rúk. V 30. min. ružomberský náskok po deväťbodovej šnúre narástol na desať bodov – 44:34. Vzápätí ešte prišla trojka Nitrančanky Krč-Turbovej, ktorá bola akýmsi impulzom pre hosťujúci celok, aby sa ešte pokúsil predĺžiť semifinálovú sériu. Domáce basketbalistky sa na chvíľku dostali do menšej krízy a hrozila dráma. Dvakrát sa totiž ružomberský náskok scvrkol len na dva body – 33. min – 45:43, 34. min – 47:45. V rozhodujúcich chvíľach Ružomberčanky zdvihli hlavy a náznak nebezpečia zvýšeným dôrazom a rozumom v koncovke bravúrne udusili. Štyri minúty pred klaksónom to už bolo o deväť bodov – 54:45 a takmer tisícka skvelých fanúšikov v Koniarni mohla začať oslavovať postup do finále.
Finálová séria sa začína v sobotu 3. mája. Prvý zápas bude na palubovke obhajcu titulu KOSIT–u Košice, druhý 7. mája v Ružomberku. Hrá sa opäť na tri víťazstvá.
Stanislav Onuška, tréner Ružomberka: „Klobúk dole pred Nitrou, ktorá to ani za stavu 0:2 nezabalila a veľmi dobre sa na tento tretí zápas pripravila. Pre výsledok bola rozhodujúca tretia štvrtina, ktorú sme vyhrali 17:7. V prvom polčase sme boli dosť jaloví v útoku. Naša strelecká úspešnosť bola veľmi nízka. Z hľadiska psychiky to však bolo pre nás veľmi ťažké stretnutie. V prípade, že by nám rozhodujúci krok nevyšiel, zase by sme museli cestovať do Nitry a už by sa všetko mohlo nepríjemne skomplikovať.“

Ružomberok – Nitra 58:49 (12:20, 27:30, 44:37), konečný stav série 3:0
Body MBK: Wilsonová 17, Podešvová a Palušná po 14, Kupčíková 6, Okonkwová 5, Chabadová 2.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 302

Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

35m

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Testovanie v Bojniciach.

V Liptovskom Hrádku otestovali počas trojdňového (22. - 24. 1.) skríningového testovania na ochorenie COVID-19 dokopy 1857 ľudí.

9 h
Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.