Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Pančík si obul poriadne strelecké kopačky

Hráč Palúdzky strelil štyri góly.

Nižná – Bešeňová 0:3 (0:1)
Od začiatku boli aktívnejší domáci, ale Bešeňová umnou hrou eliminovala ich tlak. Z protiútoku išli do vedenia už v 13. min hostia, keď pekne trafil šibenicu Janiga. Bešeňová potom vyrovnala hru a v úvode druhého dejstva prečkala nápor hostiteľov, ktorí zahodili viacero sľubných gólových šancí. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš, keď Vyšný po brejku zvýšil na 0:2. Domáci sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, nastrelili žrď, ale z protiútoku Vyšný svojim druhým gólom v zápase s prehľadom zaistil Liptákom tri body.
Góly: Janiga, Vyšný 2.
Bešeňová: Vrtich – Antol, Olos, Protuš, M. Baran, Huntoš, Žihlavník, Pepucha (26. Hošala), Janiga (63. Kubáň), Vyšný, Gerec.

Lisková – Dražkovce 4:0 (2:0)
Lisková svojim súperom aj fanúšikom naďalej tým najlepším spôsobom ukazuje, ako sa hrá o záchranu v súťaži. V zápase s Dražkovcami mala celých deväťdesiat minút prevahu, ktorú už do polčasu zúžitkovala na strelenie dvoch gólov, ktorými požila základ k zaslúženému víťazstvu. Súper sa väčšinou bránil, no po prestávke bol ich brankár dvakrát bezmocný. Liptáci vyhrali už štvrtý zápas v rade, za zmienku stojí, že ich brankár za ten čas nevidel loptu za svojim chrbtom.
Góly: Dušička, Arbet, Kubala, Adamčiak.
Lisková: Kačalka – Dvorský (Lamač), Žúbor, Dušička (Olejník), Šiška (Klačko), Mrva, Adamčiak, Kubala, Arbet, Lauko, Fúra.

Zuberec – L. Sliače 0:0
Na pôde predposledného mančaftu súťaže si Sliačania určite trúfali na lepší výsledok. Po bezgólovej remíze sa museli uspokojiť so ziskom bodu.

Černová – Ďanová 2:1 (1:0)
Zápas popredných tímov nepriniesol očakávanú kvalitu, väčšinou sa hralo medzi šestnástkami bez vyložených šancí. V závere prvého polčasu sa Černová po skrumáži predsa len dostala do vedenia. V 55. min hostia po zaváhaní domácej obrany vyrovnali. Od tej chvíle Černová dobýjala bránu hostí, ktorí jej však veľa nedovolili. Keď sa už zdalo, že si tímy body podelia, minútu pred koncom vystrelil spoza šestnástky Bobek. Lopta pred brankárom skočila a skončila v sieti. Víťazstvo domácich je vydreté, ale zaslúžené.
Góly: Pindura, Bobek.
Černová: Cárach – Veverica, Kovalčík, Chovanec, P. Slovák, Moravčík, Krivoš, Kvasničák, Pindura, Bobek (Bella), Ovšák (M. Slovák).

Palúdzka – Žaškov 6:2 (3:1)
Diváci boli svedkami dobrého predstavenia s množstvom gólov a peknými kombinačnými akciami. Hoci hostia mali v úvode optickú prevahu, z gólov sa tešili Liptáci. Už v 8. min otvoril skóre po peknej strele Pančík. V 20. min skóroval opäť, keď dokázal uniknúť Trnovský. Svoj hetrik zavŕšil Pančík o dve minúty. Do konca polčasu sa o slovo prihlásili aj hráči Žaškova, ktorí znížili na rozdiel dvoch gólov.
Po prestávke mieril Trnovský z dobrej pozície vedľa, no o dve minúty sa už tešil z gólu. Hostia znižovali v 62. min. O chvíľu sa opäť presadil strelecky disponovaný Pančík, nahrával mu Trnovský. Palúdzka zvýšila v 62. min, keď sa po peknej akcii presadil Kokavec. V slabom závere mohli hostitelia jednoznačné a zaslúžené víťazstvo prikrášliť, ale akcie až príliš prekombinovali. Výsledok určite potešil aj čerstvého ženáča v domácom drese, obrancu Medveckého.
Góly: Pančík 4, Trnovský, P. Kokavec.
Palúdzka: Károlyi – Medvecký, Matejka, Vyšný, Psotný (79. Mikušiak), Čefo (67. Stanko), Uličný, Kokavec, Grieš, Pančík, Trnovský.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji