Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Dúbrava vysoko prehrala

Valča – Dúbrava 5:2 (2:0)
Liptáci začali zápas nešťastne. Brankár inkasoval dva lacné góly, ktoré domácich dostali na koňa. Valča už po troch minútach vyhrávala 2:0. Dúbrava bola až do konca stretnutia domácim vyrovnaným súperom aj na gólové príležitosti. Hostí môžu mrzieť nepremenené šance, ktoré ich stáli lepší výsledok.
Góly: Kandera, Surový.
Dúbrava: Mráz – Suchý (Oško), Brtko, Urbanovič, Kojš, Peterec, Kandera, Urban, Slabej, Surový, Mrázik (Oravec).

Z. Poruba – K. Lieskovec 2:0 (2:0)
Na ideálnom trávniku a za príjemného počasia sa prvých desať minút hrala vyrovnaná partia, až kým neprišla 11. min, keď Beťkovu ideálnu prihrávku premenil na gól Čajka. Potom faulovali strelca úvodného gólu a Beťko z trestného kopu trafil šibenicu, ale hosťujúci brankár strelu vyrazil. Potom Macíka v úniku hostia faulovali, ale Porubčania priamy kop zakončili nedôrazne. Hneď na to ušiel Beťko a jeho ideálnu prihrávku Kmeť z piatich metrov poslal vedľa. Liptáci hýrili aktivitou, Macík opäť ušiel, ale jeho strela skončila mimo brány. Vynahradil si to o pár minút, keď výbornú prihrávku Kmeťa s prehľadom premenil na druhý gól. Domáci ustali v aktivite a Lieskovčania pohrozili z niekoľkých šancí. Na konci polčasu mohli domáci zvýšiť, keď prudkú Čajkovu strelu brankár vyrazil.
V druhom polčase domáci, ako obvykle, začali vlažne, čoho výsledkom boli dve nebezpečné akcie súpera. Hneď na to sa do šance dostal Králik, ale jeho center spoluhráči nezúžitkovali. Macík na súperovej polovici získal loptu, hostia ho v čistej šanci faulovali, ale gól z toho nebol. O malú chvíľu Čajka zoči-voči brankárovi nedokázal skórovať. Potom sa hralo hore dolu, ale bez zakončenia. Dá sa povedať, že dvakrát pohrozili hostia a dvakrát hostia. Domáci, aj keď v oslabenej zostave, dotiahli zápas bez problémov do víťazného konca.
Góly: Čajka, Macík.
Z. Poruba: Hablák – Králik (Maťko), Bella, Macík, Budvesel, Repček, Kováč, Baxa, Beťko (Bošela), Kmeť, Čajka.