Po jeseni starší dorastenci MFK Ružomberok trónili v I. lige na druhej pozícii so stratou šiestich bodov na suverénnu Nitru.
Napriek tomu, si vedenie klubu pred jarou, ako jednu z priorít, vytýčilo v tejto kategórii zaútočiť na majstrovský titul. Hoci po jesennom dieli sa takýto cieľ zdal príliš smelý, samotná súťaž ukázala, že nebol nereálny. Nebyť niektorých zaváhaní, mohol byť naplnený. Ružomberskí dorastenci skončili tretí, len tri body za majstrovskou Nitrou a s jednobodovým mankom na striebornú Trnavu.
Tréner Ján Haspra, st., ktorý tretiu sezónu spolu so svojím synom (ten ale v priebehu jarnej časti bol prevelený k seniorskému „béčku“) mal na starosti starších dorastencov MFK, tvrdí, že chlapci nevyužili obrovskú príležitosť získať titul. „Nitra, ktorá v jeseni nemala konkurenciu, v odvetnej časti začala herne klesať. Najprv sa jej ešte výsledkovo darilo, ale potom odchádzala i bodovo. Doslova nám ponúkla možnosť dotiahnuť sa na ňu. Zvlášť ma mrzia tri zápasy, ktoré sa dali vyhrať, napokon družstvo v nich vyšlo naprázdno. Doma s Trnavou, v Nitre a v Banskej Bystrici. Paradoxom je, že vo všetkých týchto stretnutiach, v zlomových momentoch, keď sme mohli dať súperom možno rozhodujúci úder, Michal Babic, s 27 gólmi jednoznačne najlepší strelec súťaže, svoje príležitosti spálil. Napríklad v Nitre, kde sme podľahli 2:3, za stavu 1:0 pre nás. Osobitnou kapitolou je nečakaná prehra v Prešove. Zrodila sa po našom najmizernejšom výkone sezóny. I tam si však chalani vypracovali štyri stopercentné gólové príležitosti. Určite svoje urobili aj výpadky zo zdravotných dôvodov kľúčových hráčov – Greššáka, Trpiša a Bakoša.“
Hasprovci sa počas uplynulého ročníka neraz sťažovali na množstvo nepremenených šancí. Ich zverenci dokázali zahodiť i tie najčistejšie príležitosti. „Naša efektivita v koncovke bola slabšia, ale i tak družstvo nastrieľalo ďaleko najviac gólov. Celkove 84, kým prvá Nitra 61. Len mimochodom, za posledné tri ročníky máme skóre 241:100. V každej sezóne mal Ružomberok i kráľa strelcov. V ročníku 2005/2006 Miroslava Kasaja, potom Tomáša Chovanca a teraz, už spomínaného, Miška Babica.“
J. Haspra, st. predčasom vravel, že čím ďalej, tým je menej veľkých futbalových talentov. Preto aj pred štartom sezóny 2007/2008 bol dosť opatrný. „Keď sme v ročníku 2003/2004 získali pre Ružomberok druhý dorastenecký primát, bolo tam štrnásť chalanov, ktorí si zaslúžili byť v základe, a tak tí, čo išli na lavičku, mohli byť i urazení. V ďalšej sezóne som narátal desať výborných futbalistov, teraz osem.“
I keď J. Haspra neustále motivuje svojich zverencov víťazstvami, vysokými cieľmi, nie je po futbalovom roku 2007/2008 nespokojný. Skôr naopak. „Na poli futbalovej výchovy sme úlohu splnili na sto percent,“ tvrdí skúsený tréner. „Ďalej posúvame viaceré nádejné hráčske typy. Za mimoriadneho futbalistu považujem Michala Babica. „Púta najmä mimoriadne rafinovanými kľučkami, ktoré dokáže zvládnuť azda ešte lepšie ako svojho času Vilo Hyravý. Vynikajúci futbalista môže vyrásť z Jaromíra Štefánika, z chlapca, ktorého zdobí úžasné chcenie. Zaujímavá perspektíva sa tiež črtá Tomášovi Trpišovi, Lukášovi Greššákovi, Jánovi Podolskému, Róbertovi Jendrišekovi či Radoslavovi Paulínymu. Andrej Lovás, ktorý so 16 gólmi bol druhým najlepší strelcom, ešte i v budúcej sezóne bude patriť do dorasteneckej kategórie.“
Zhruba v polovici jarnej časti sa oba celky starších dorastencov MFK „áčko“ a „béčko“ spojilo v jeden mančaft, a tak asistentom J. Haspru, st. sa stal Ján Čačo, kouč B družstva, ktoré bravúrnym spôsobom (s náskokom siedmich bodov) dobylo prvenstvo v II. lige skupiny východ.