Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Vydreté prvé víťazstvo

V 3. kole Corgoň ligy v stredoslovenskom derby zdolali futbalisti MFK Ružomberok Duklu Banská Bystrica 1:0, čím si do tabuľky zapísali prvé body.
Lepšie začala Dukla, ktorá v úvodných fázach slušne kombinovala a bola častejšie pri lopte. V 7. min exružomberčan Kotrys poslal z ľavej strany center pred domácu bránu a priaznivci MFK si mohli vydýchnuť, že Bystričan Filo na úrovni „malého vápna“ nezvolil optimálnu koncovku. Po štvťhodine zhasla svetelná tabuľa, keďže vypadla dodávka elektrického prúdu. Zotmelo sa, zápas pokračoval za nepríjemného šera. V 17. min publikum zaregistrovalo prvú strelu medzi žrde. Išlo o ranu, ktorú z priameho kopu z 25 m vyslal Debnár a domáci gólman Hajdúch ju vyboxoval. Postupne začali ožívať i domáci. Keď prebiehala 28. min, elektrina sa pod Čebrať vrátila. V 30. min domáci tím prvý raz ohrozil strážcu svätyne vojakov Boroša. Ten nohami vyrazil Bakošovu strelu k žrdi po akcii, ktorú potiahol Zošák. V 36. min Hodúr preniesol loptu z pravej na ľavú stranu, na Božoka, ktorý bol Vyskočom stiahnutý vo „veľkom vápne“. Nasledoval pokutový kop a jeho exekúciu Zošák suverénne zvládol – 1:0. V závere prvého polčasu duel okorenila prietrž mračien. Došlo aj k vynútenému striedaniu zraneného Zošáka, keď ho nahradil P. Maslo.
Po zmene strán sa hostia snažili tlačiť pred bránu MFK, ale bez efektu. Boli tam len náznaky vážnejšieho ohrozenia Hajdúcha. Ružomberčania pri zodpovednej obrane však nezabúdali na protiútoky a pred bránou boli nebezpečnejší ako ich súper. Prudký priamy kop J. Masla v 59. min z 30 m Boroš vyrazil a v 63. min Majerníkovi nevyšla koncovka po Božokovom rohovom kope. Obrovská ružomberská príležitosť sa zrodila v 79. min Božok z ľavej strany zacentroval a Kucka zo štyroch metrov minul priestor medzi žrďami. V nadstavenom čase mohol druhý gól MFK zaznamenať striedajúci Kúkoľ, keď mu loptu naservíroval Bakoš.

Ružomberok – B. Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 37. Zošák (z 11 m). Žlté karty: M. Bakoš - Vyskoč, Poljovka. Rozhodoval: Richtárik – 3518 divákov.
MFK: Hajdúch – Gallo, J. Maslo, Majerník, Ďubek – Zošák (44. P. Maslo), Kucka, Hodúr, Božok (84. Kukoľ) – M. Bakoš, Mašek (70. Pilár).
Michal Bílek, tréner Ružomberka: „Som spokojný, že sme zápas výsledkovo zvládli. Konečne mužstvo naplno zabodovalo. Víťazstvo je pre nás cenné, bolo však „upracované“. Keď sme si vytvorili príležitosti, chýbal pri zakončovaní pokoj. Z našej strany mal zápas žiaducu úroveň len v niektorých fázach. Chcelo to lepšie kombinovať, neraz sme po získaní lopty hneď aj o ňu prišli. Z brejkových situácií sme mali pridať ešte nejaký gólik.“
V najbližšom kole (9. augusta) hrá Ružomberok v Dubnici, začiatok o 19. hod.