Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Obe mužstvá mohli získať víťazstvo

V 6. kole Corgoň ligy remizovali ružomberskí futbalisti v Zlatých Moravciach 1:1.

Bol to duel so šancami na oboch stranách. Do prvej sľubnej príležitosti sa dostali Ružomberčania v 13. min. Zošák vysunul Božoka a jeho strelu z trinástich metrov vyrazil domáci brankár Bolek na rohový kop. Vzápätí vážnejšie pohrozili Zlatomoravčania. Hajdúch sa však blysol pri Candrákovej hlavičke, ktorá smerovala pod brvno a vzápätí pri gólmanovi MFK stálo aj šťastie, keď Chren z desiatich metrov netrafil medzi žrde. V 27. min sa český útočník v ružomberských službách Mašek presadil cez domáceho obrancu Bajzu, jeho akciu ale zlikvidoval Bolek. Nebezpečne vyzerala aj v 30. min strela J. Masla spoza „veľkého vápna“, ale tesne minula bránu. V 34. min Zase na druhej strane veľkú príležitosť po Ujlakyho prihrávke zblízka spálil Ščepko. Päť minút pred prestávkou sa už však skóre menilo. M. Bakoš z voleja trafil prudkú loptu, ktorú do šestnástky poslal P. Maslo a bolo 0:1. Po prvom dejstve by si hostia boli zaslúžili viesť azda aj o dva góly.
Do druhého polčasu domáci tím vstúpil náporom. Snaha Moravčanov o vyrovnanie bola korunovaná v 59. min, keď po rohovom kope Ujlakyho, Candrák v „húštine“ hráčov poslal loptu od žrde do siete. Ďalšia zmena stavu sa mohla zrodiť v 64. a 66. min. V prvom prípade išlo o „tutovku“ domáceho Ščepka, v druhom o veľkú Jurčovu príležitosť, ktorý po rohovom kope trafil len strážcu domácej svätyne. Tak ako v predchádzajúcom kole s Dunajskou Stredou prišla „Ruža“ o víťazstvo v nadstavenom čase, v sobotu práve v posledných sekundách mohla strhnúť tri body na svoju stranu. Po Kuckovej strele lenže zazvonila iba žrď.

Zlaté Moravce – Ružomberok 1:1 (0:1)
Góly: 59. Candrák - 40. M. Bakoš, Žlté karty: Minarčík, Ujlaky, Ščepko - M. Bakoš, Kucka,. Jurč. Rozhodoval: Smolák - 1686 divákov.
MFK: Hajdúch - P. Maslo, J. Maslo, Peter Majerník, Jurč - Zošák, Kucka,. Hodúr (66. Macko), Božok (78. Lačný) - Mašek (66. Sivčevič), M. Bakoš.
Michal Bílek, tréner MFK: „Čo mužstvu chýbalo k trom bodom? Aby sme v prvom polčase dali o jeden gól viac. V tejto časti zápasu sme išli tri razy sami na brankára, žiaľ, vyriešili sme to zle. Súper mal tam tiež dve šance, avšak my sme mali stretnutie do prestávky rozhodnúť. V druhej časti zápasu sme sa dostali trošku pod tlak. Napokon sme opäť neubránili štandartnú situáciu a bolo to 1:1. Ale aj tak sa dalo vyhrať. V 92. min sme nastrelili žrď a od nej išla lopta po „lajne“. Nejaká veľká spokojnosť z toho, že sme získali bod, nie je. Podobne ako týždeň predtým s Dunajskou Stredou mužstvo nepremenené šance stáli dva body. Príležitosti si vytvárame, lenže ich nepremieňame. Nič iné nám nezostáva len aj ďalej na tomto pracovať.