Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

V Černovej hostia otočili zápas v závere

Dúbrava – Oščadnica 3:2 (1:0)
Domáci začali veľkým tlakom, ktorého výsledkom bola hlavička Mrvu a reflexívne vyrazenie hosťujúceho brankára. Oblúčik Paulínyho našiel v 14. min voľného Mrvu, ktorý z ôsmich metrov prehodil brankára aj bránku. Mrva v 20. min po prihrávke Kojša zbehol do šestnástky, kde sa zbavil dvoch obrancov a zo štrnástich metrov nekompromisne k tyči strelil vedúci gól Dúbravy. Oščadnica hrozila len z ojedinelých útokov. Za zmienku stojí ich center do šestnástky, ktorý nešťastne nadvihol domáci stopér Hoško a brankár len s námahou vytlačil loptu na roh.
Druhý polčas sa útoky striedali na obidvoch stranách. Zmenu priniesla 62. min, keď Surový z dvadsiatich ôsmich metrov nádherne trafil šibenicu a bolo 2:0. Hostia sa nevzdávali a v 76. min ich kapitán Brisuda znížil na 1:2. Liptáci okamžite odpovedali ďalším útokom. Hoci sólo Kojša skončilo na nohách brankára, loptu do brány dotlačil Surový. Oščadnica odpovedala v 83. min, keď znížila z hranice šestnástky na 2:3. Dúbrave sa podarilo eliminovať tlak hostí a umnou hrou dotiahla zápas do víťazného konca. V závere Kandera po ukážkovej akcii celého útoku prudkou strelou z piatich metrov trafil žrď.
Góly: Surový 2, Mrva.
DÚBRAVA: Tulinský – Hoško, Urbanovič, Oravec, Peterec, Kojš (Mrázik), Mrva, Brtko, Surový (Suchý), Paulíny, Kandera.

K. Lieskovec – Z. Poruba 1:1 (1:1)
Prvých desať minút sa hra striedala na obidvoch stranách. Diváci na kvalitnom ihrisku videli výborný zápas. Domácim vyšiel úvod a z brejkovej akcie išli v 13. min do vedenia. Potom hostia z Liptova hru vyrovnali. Húska z rohu dal nad, v nasledujúcich minútach Porubčania získavali prevahu. Dôkazom bola aj Králikova šanca, no neuspel v nej. Potom Kmeťovu ideálnu prihrávku hráči K. Lieskovca odvrátili na roh, z ktorého dal Húska nad. Vyvrcholením snaženia Porubčanov bola pekná akcia, keď Húskovu prihrávku v páde trafil Kmeť a vyrovnal. Následne hrúbku domáceho stopéra nevyužil Čajka.
V druhom dejstve ako prví pohrozili Liptáci, keď opäť Čajka kopol loptu len do brankára. Domáci potom mali miernu prevahu až do 60. min, ale brankára Závažnej Poruby vážnejšie neohrozili. Liptáci sa nadýchli a mohli ísť do vedenia, keď na ideálnu Droppovu prihrávku nabehol Čajka, no brankár vytiahol zázračný zákrok. Potom ovládli hru hostia a po góle volali najmä dve tutovky Praštiaka. Lieskovčania potom vyrovnali hru, ale opäť sa do ideálnej pozície dostal Praštiak, ktorému nebolo súdené skórovať. Následne urobili hostia v strede poľa veľkú chybu, domáci išli do brejku, ale brankár Vozár zázračne zachránil. Od tejto chvíle sa hra striedala na obidvoch stranách a pred bránami neraz horelo. Domáci tesne pred koncom nevyužili tutovku a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou.
Gól: Kmeť.
Z. PORUBA: Vozár – Bella (Repček), Račko, Budvesel, Droppa, Húska, Králik (Šingliar), Beťko, Praštiak, Kmeť, Čajka.

Černová – Predmier 2:3 (1:1)
V Černovej videli veľmi dobrý zápas, v ktorom sa predstavili dvaja vyspelí súperi. Domáci nováčik dvakrát viedol, ale hostia z Predmieru dokázali otočiť zápas v posledných desiatich minútach. Remíza by bola spravodlivejšia, hostia zvíťazili vďaka šťastiu v závere.
Góly: Kmeť, Piňďura.
ČERNOVÁ: Cárach – P. Slovák, Múdry, Krivoš, Kmeť, M. Slovák, Moravčík, Demko, Chovanec, Piňďura, Ovšák.