Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Cenný bod bílkovcov zo žilinského štadióna

Futbalisti MFK Ružomberok v 8. kole Corgoň ligy remizovali v Žiline 1:1.

V uplynulej sezóne sa Ružomberku v súbojoch s mužstvom spod Dubňa absolútne nedarilo. V troch stretnutiach MFK nevykopal ani bod. V sobotu zverenci trénera Michala Bílka milo prekvapili svojich fanúšikov, keď sa ich duel s jasným favoritom skončil zaslúženou deľbou bodov. Keďže Košice prehrali v Nitre 1:2, Žilinčania by sa v prípade víťazstva boli dostali na čelo tabuľky.
Hostia začali aktívne s ofenzívnym apetítom. V 5. min sa M. Bakoš, po Božokovom vysunutí, uvoľnil v domácej šestnástke a jeho prízemná strela obtrela pravú žrď Pernišovej svätyne. Celý prvý polčas žilinská útočná snaha stroskotávala na veľmi dobrej defenzíve Ružomberka. Asi najnebezpečnejšie vyzerala Pekaríkova príležitosť v 13. min. Reprezentačný obranca však v sľubnej pozícii netrafil ružomberský obdĺžnik. Futbalisti spod Čebraťa držali súpera na dištanc.
Ruži fantasticky vyšiel vstup do druhého dejstva. V 49. min sa M. Bakoš dostal za žilinskú obranu a po odrazenej lopte oblúčikom prekonal súperovho brankára. Pre domáce tribúny to bol poriadny šok. Mužstvo trénera Pavla Vrbu potom pridalo, ale do šancí sa nedostávalo. V 65. min však predsa prišlo vyrovnanie. Po dlhom centri Leitnera na 1:1 hlavou upravil Pekarík. Žilinská radosť z gólu mohla byť veľmi krátka. Vzápätí totiž mal tutovku strednopoliar MFK P. Maslo, ktorý po rohovom kope trafil spojnicu domácej brány. Oba celky sa v ďalších fázach snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V závere favorit pritlačil, ale na stave sa už nič nezmenilo.
Michal Bílek, tréner Ružomberka: „Žilinu považujem za momentálne najlepšie slovenské mužstvo. Na zápas sme išli veľmi dobre pripravení a remízu si chlapci zaslúžili. Hráči sa, podobne ako predtým v stretnutí s Petržalkou, sami presvedčili, že na hocikoho si môžu trúfnuť. Šesťdesiat minút sme hrali presne tak, ako sme si povedali. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili a po strate lopty chlapci okamžite vytvorili blok a nedali domácim priestor, aby mohli kombinovať. Žilina sa v týchto fázach nedostala do jedinej šance. Až v záverečných minútach mal súper ďaleko viac z hry. Napriek tomu tam nebola žiadna vyložená príležitosť. Veľmi dôležité bolo, že sme súpera nepustili k jeho rýchlej kombinačnej hre. A to predovšetkým kvalitnou defenzívou včas a dobre naši hráči dostupovali. Celé mužstvo odohralo veľmi dobré stretnutie.“

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 65. Pekarík - 49. M. Bakoš, ŽK: Pečalka - Majerník, Kucka, P. Maslo. Rozhodoval: Samotný - 3297 divákov
MFK: Hajdúch - Palát, J. Maslo, Peter Majerník, Jurč - Zošák, Kucka, P. Maslo, Božok (83. Ďubek) - Hodúr (75. Sivčevič), M. Bakoš (90+. Mašek).

(SVR)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 041

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.