Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Výborný výkon Ruže, jej krásne víťazstvo

V 9. kole Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok zdolali FC Nitra 3:0 a výborným futbalom neraz rozohriali svojich priaznivcov.

Hostia v úvode na chvíľku vystrčili ofenzívne rožky, ale bez akéhokoľvek ohrozenia brány MFK. Potom však už prišla ružomberská fáza. V 8. min M. Bakoš spoza hranice veľkého vápna pálil tesne nad. O minútu na to parádne sólo Božoka, až do hĺbky nitrianskej šestnástky, faulom v poslednej chvíli zastavil Ďatko, avšak hlavný arbiter Kružliak nereagoval. Vzápätí ale penaltu proti Nitre odpískal, keď Kolár v stopercentnej šanci poslal na zem M. Bakoša. Zošák z bieleho bodu chladnokrvne poslal loptu k žrdi (1:0). Ružomberčania aj ďalej pokračovali vo svojej prevahe. Veľká chuť, dobrý pohyb i futbalová myšlienka zdobili domáci tím. V 26. min nitriansky gólman Hroššo zlikvidoval Bakošovu sľubnú príležitosť a o dve minúty neskôr si poradil aj s Mašekovou gólovou strelou. V 33. min sa už opäť skóre menilo. Domáci motor Zošák potiahol loptu po ľavej strane a Mašek v ťažkej pozícii z uhla pridal druhý gól MFK. Mužstvo spod Zobora, ktoré dovtedy vôbec neohrozilo domáceho brankára Hajdúcha, malo v 41. min obrovskú príležitosť na vyrovnanie. Po Barčíkovom centri J. Maslo zahral vo vlastnom veľkom vápne rukou, avšak Hajdúch, hoci už bol na zemi, Gruberov pokutový kop reflexívne vytlačil na roh.
V druhom polčase, najprv v 56. min M. Bakoš z priameho kopu z dvadsiatich metrov netrafil bránu, vzápätí na druhej strane Hajdúch vyboxoval loptu po rane Racka. V 59. min gólman hostí Hroššo vyrazil Božokovu „gólovku“, k odrazenej lopte sa ale dostal M. Bakoš, naservíroval ju Zošákovi a ten nekompromisne rozvlnil sieť – 3:0. V závere sa Nitra snažila aspoň skorigovať nepriaznivý stav. V 80. min, po zmätkoch v obrane MFK, Gruzínec Liluašvili napálil zblízka loptu do žrde Hajdúchovej svätyne a hneď na to Hroššo „nedovolil“ Bakošovej strele, aby skončila za jeho chrbátom.
Michal Bílek, tréner MFK: „Som rád, že mužstvo nadviazalo na výkony z predchádzajúcich zápasov. Väčšiu kvalitu z našej strany mala prvá polovica stretnutia. Vytvárali sme si strelecké príležitosti, dostávali sme sa aj k zakončeniu. Boli tam aj ďalšie šance, ktoré sme ešte nepremenili. Mužstvo hralo s veľkým úsilím, so značným nasadením. Svojím tlakom sme dostali Nitru do problémov. V druhom polčase náš výkon trošku upadol, ale i tak sme dokázali dať ešte jeden gól. S výsledkom a s výkonom, hlavne do prestávky, som, samozrejme, spokojný.“

Ružomberok – Nitra 3:0 (2:0)
Góly: 11. Zošák (z 11 m), 33. Mašek, 59. Zošák.. Žlté karty: J. Maslo, Božok – Kolár, Kopačka. Rozhodca Kružliak – 2368 divákov.
MFK: Hajdúch – Palát, J. Maslo, Majerník, Jurč – Zošák (69. Hodúr), P. Maslo (86. Sivčevič), Kucka, Božok – M. Bakoš, Mašek (77. Lačný).

JÁN SVRČEK

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Pandémia koronavírusu zatvára ďalšie školy na Liptove

Druhý stupeň sa učí z domu cez internet. Prvý stupeň sa má učiť priamo v škole.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.