Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Výborný výkon Ruže, jej krásne víťazstvo

V 9. kole Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok zdolali FC Nitra 3:0 a výborným futbalom neraz rozohriali svojich priaznivcov.

Hostia v úvode na chvíľku vystrčili ofenzívne rožky, ale bez akéhokoľvek ohrozenia brány MFK. Potom však už prišla ružomberská fáza. V 8. min M. Bakoš spoza hranice veľkého vápna pálil tesne nad. O minútu na to parádne sólo Božoka, až do hĺbky nitrianskej šestnástky, faulom v poslednej chvíli zastavil Ďatko, avšak hlavný arbiter Kružliak nereagoval. Vzápätí ale penaltu proti Nitre odpískal, keď Kolár v stopercentnej šanci poslal na zem M. Bakoša. Zošák z bieleho bodu chladnokrvne poslal loptu k žrdi (1:0). Ružomberčania aj ďalej pokračovali vo svojej prevahe. Veľká chuť, dobrý pohyb i futbalová myšlienka zdobili domáci tím. V 26. min nitriansky gólman Hroššo zlikvidoval Bakošovu sľubnú príležitosť a o dve minúty neskôr si poradil aj s Mašekovou gólovou strelou. V 33. min sa už opäť skóre menilo. Domáci motor Zošák potiahol loptu po ľavej strane a Mašek v ťažkej pozícii z uhla pridal druhý gól MFK. Mužstvo spod Zobora, ktoré dovtedy vôbec neohrozilo domáceho brankára Hajdúcha, malo v 41. min obrovskú príležitosť na vyrovnanie. Po Barčíkovom centri J. Maslo zahral vo vlastnom veľkom vápne rukou, avšak Hajdúch, hoci už bol na zemi, Gruberov pokutový kop reflexívne vytlačil na roh.
V druhom polčase, najprv v 56. min M. Bakoš z priameho kopu z dvadsiatich metrov netrafil bránu, vzápätí na druhej strane Hajdúch vyboxoval loptu po rane Racka. V 59. min gólman hostí Hroššo vyrazil Božokovu „gólovku“, k odrazenej lopte sa ale dostal M. Bakoš, naservíroval ju Zošákovi a ten nekompromisne rozvlnil sieť – 3:0. V závere sa Nitra snažila aspoň skorigovať nepriaznivý stav. V 80. min, po zmätkoch v obrane MFK, Gruzínec Liluašvili napálil zblízka loptu do žrde Hajdúchovej svätyne a hneď na to Hroššo „nedovolil“ Bakošovej strele, aby skončila za jeho chrbátom.
Michal Bílek, tréner MFK: „Som rád, že mužstvo nadviazalo na výkony z predchádzajúcich zápasov. Väčšiu kvalitu z našej strany mala prvá polovica stretnutia. Vytvárali sme si strelecké príležitosti, dostávali sme sa aj k zakončeniu. Boli tam aj ďalšie šance, ktoré sme ešte nepremenili. Mužstvo hralo s veľkým úsilím, so značným nasadením. Svojím tlakom sme dostali Nitru do problémov. V druhom polčase náš výkon trošku upadol, ale i tak sme dokázali dať ešte jeden gól. S výsledkom a s výkonom, hlavne do prestávky, som, samozrejme, spokojný.“

Ružomberok – Nitra 3:0 (2:0)
Góly: 11. Zošák (z 11 m), 33. Mašek, 59. Zošák.. Žlté karty: J. Maslo, Božok – Kolár, Kopačka. Rozhodca Kružliak – 2368 divákov.
MFK: Hajdúch – Palát, J. Maslo, Majerník, Jurč – Zošák (69. Hodúr), P. Maslo (86. Sivčevič), Kucka, Božok – M. Bakoš, Mašek (77. Lačný).

JÁN SVRČEK

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Liptovský Hrádok rozšíri možnosť otestovať sa o ďalšie odberové miesta

Mesto Liptovský Hrádok rozširuje možnosť bezplatného testovania antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

Ilustračné foto

V liptovskom prípravnom derby sa hral slušný futbal

MFK Ružomberok remizoval s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Prípravné stretnutie víťaza nemalo.
AKTUALIZOVANÉ: 18.1.2021 o 08:35

Kde a ako sa objednať na antigénové testovanie na Liptove

Štyri odberné miesta na antigénové testovanie už fungujú na časenku.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.