Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

HOKEJOVÁ SLOVNAFT EXTRALIGA

Liptovský Mikuláš - Nitra 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
V nedeľnom zápase 12. kola Mikulášania zavŕšili fantastický týždeň.

O výsledku prvej tretiny rozhodla mimoriadna efektivita hráčov v domácich dresoch. Hoci šance mali aj hostia z Nitry, na radosť viac ako dvetisíc divákov otvoril v 11. min skóre zápasu miláčik fanúšikov Kriška.
V závere úvodného dejstva sa presadil obranca Kumstát, ktorý by sa vďaka gólovej efektivite v ostatných zápasoch nestratil ani medzi spoluhráčmi v útoku. Druhá tretina nepriniesla vážnejšiu príležitosť ani na jednej strane. Hráči spod Zobora sa z Liptovského Mikuláša nechceli domov vracať naprázdno, no vo vynikajúcej forme hrajúci Mikulášania si víťazstvo v záverečnom dejstve nedali vziať. Nitra znížila v 59. min, no Mikulášania už drámu nepripustili a do tabuľky si pripísali tri dôležité body.
Góly: 11. Kriška (M. Varga, Richard Huna), 20. Kumstát (Kriška, Richard Huna) - 59. H. Ručkay (Poljaček).
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek – Ďurný.
NITRA: Falta - Hranáč, Poláček, Halász, M. Výborný, M. Školiak, Kudrna, Zajac, König - Čaládi, T. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, Bednařík, Rumpel - Kmeč, Poljaček, Podstavek - Hronský, Čunderlík, Barčák.
Mojmír Trličík, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „Bol to podobný zápas, aký sme s Nitrou odohrali v úvode sezóny na domácom ľade. Hostia sa prezentovali aktívnou hrou. O všetkom podstatnom rozhod­la naša veľká efektivita v prvej časti hry, keď sme v dvoch presilovkách dvakrát skórovali. Hoci sme si niekoľko šancí vypracovali aj v druhej tretine, svoje umenie mohol ukázať nitriansky brankár. Tretiu tretinu sme sa príliš do útoku nehrnuli, nechceli sme prísť o dôležité víťazstvo. Súper hral vabank, no nás opäť podržal fantastický brankár a obetavá hra celého kolektívu, ktorý opäť naplno ukázal svoju silu. Za ukážkovú podporu sme opäť veľmi vďační našim fanúšikom.“

(MIŠ)
Kežmarok - Liptovský Mikuláš 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Ďalšie dôležité body zo súperovho ľadu.

Kežmarčania, ťahajúci nelichotivú sériu prehier, chceli zabodovať naplno. Rovnaké plány mali aj výborne hrajúci Liptáci, ktorí vedeli, že ich nečaká ľahký zápas.
V úvodných piatich minútach mali dve šance domáci, ale nevyužili ich. Naopak, v 8. min vypukla radosť na lavičke Mikulášanov, zápasový účet otvoril v presilovke Vaškovič. Hostia povzbudení vedením výborne odštartovali aj druhú tretinu, na 0:2 upravil Cibuľa. Kežmarok znižoval v oslabení, keď skóroval Škovira. Presilovka po pol hodine hry zmobilizovala domáce rady, ale len do 38. min, keď sa po góle Róberta Hunu radovali hostia. V druhej tretine ho v závere napodobnil aj brat Richard.
V tretej tretine sa Mikulášania zamerali na ubránenie troch dôležitých bodov. Kežmarčania znižovali na konečných 2:4 deväť minút pred poslednou sirénou, ale, hoci si vytvorili šance, gól už v piatok diváci nevideli.
Góly: 26. Škovira (Drotár, M. Žemba), 51. Drotár (Sadiki) - 8. Vaškovič (J. Cibuľa, Halaj), 21. J. Cibuľa (Halaj, Heš), 38. Róbert Huna (Heš), 40. Richard Huna.
KEŽMAROK: Klempa - Marcinko, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, J. Hrubý, M. Žemba, Svitana, Bednár - Škovira, Pavličko, Fedor - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Schneider - Čížek, V. Žemba, Havíra.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman, Durdiak - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek.
Mojmír Trličík, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „Vedeli sme, že nás v Kežmarku nečaká ľahký zápas, aj napriek značnému rozdielu v tabuľke. O žiadnom podcenení nemôže byť v našom prípade ani reč. Pomaličky ideme za svojím cieľom. Sme radi, že sme zvíťazili v ďalšom zápase. Pred nami je ešte veľa práce a náročných zápasov.“

(MIŠ)

Liptovský Mikuláš - Zvolen 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)
Zaslúžené vysoké víťazstvo Mikulášanov.

V predohrávanom zápase 29. kola nastúpili výborne rozbehnutí Mikulášania proti Zvolenu povzbudení víťazstvom nad Trenčínom. Naplno chceli bodovať aj v zápase s hráčmi spod Pustého hradu, veď sa v priamom súboji stretli celky, ktoré bojujú o druhé miesto v tabuľke.
Mikulášanom výbore vyšiel úvod zápasu a už v 3. min sa Pohanka mohol tešiť z gólu. Do konca prvého dejstva si šance vypracovali domáci aj hostia, no vďaka výborným brankárom si diváci gól už nezakričali. Vrece s gólmi sa zato roztrhlo v prostrednej časti hry, o čo sa postaral mimoriadne efektívny útok bratov Hunovcov s Kriškom. Toto trio v druhej tretine strelilo tri góly. Ich dokonalú hokejovú šou prerušil v 27. min spoluhráč Vaškovič, ktorý vyhnal Laca zo zvolenskej bránky.
Liptáci si pušný prach nechali aj na záverečné dejstvo, v ktorom strelili tri góly. Najskôr sa presadil Richard Huna, nasledoval ho Kumstát a v poslednej minúte, po Pohankovej prihrávke, Tomášek. Zvolenčania výsledok upravili naozaj len kozmetickým spôsobom v 52. min, ale vďačnému publiku, ktoré svojich miláčikov nechcelo pustiť z ľadu, to výbornú náladu utorok večer nezobralo. Domáci sa vďaka víťazstvu zaslúžene prebojovali na druhú priečku tabuľky.
Góly: 3. B. Pohanka (Kovář, Kumstát), 22. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 26. Richard Huna (D. Rehák), 27. Vaškovič (J. Cibuľa, Halaj), 32. Kriška (Róbert Huna), 48. Richard Huna (M. Varga, Róbert Huna), 55. Kumstát, 60. Tomášek (B. Pohanka) - 52. Dubec (J. Čierny, Juraško).
LIPTOVSKÝ MIKLULÁŠ: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek – Durdiak.
ZVOLEN: J. Laco (27. Bielik) - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Valach, J. Malinský, Kolafa, Cebák - Lelkeš, Lipiansky, T. Tatar - Hvila, Klouda, Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - J. Čierny, Dubec, Jurík - J. Markovič.
Mojmír Trličík, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „Zápas sa mi nehodnotí až tak jednoznačne, ako vyznel konečný výsledok. Výborne sme hrali prvých tridsať minút. Potom sme desať minút hrali zle. Zvolenu sme umožnili, aby hral presilovku piatich proti trom, ktorú ale súper našťastie nevyužil. Túto časť hry si určite rozoberieme, keby dal Zvolen gól, tak by sa zápas zrejme vyvíjal inak.
Nerád vyzdvihujem jednotlivcov, ale dnes mi nedá nespomenúť náš druhý útok. Teší ma, že sa Hunovci s Kriškom prebudili aj strelecky.“