Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

HOKEJOVÁ SLOVNAFT EXTRALIGA

Výber SR 20 - Liptovský Mikuláš 1:7 (1:3, 0:1, 0:3)
Bezproblémová výhra Mikulášanov.

Liptáci po piatkovej prehre na zvolenskom ľade v zápase s reprezentačnou dvadsiatkou iný cieľ, ako zabodovať naplno, ani nemohli mať. Už v 3. min skóroval Cibuľa. Hoci domáci o šesť minút vyrovnali, do prvej sirény to z ich strany bolo všetko. Najskôr v 11. min dostal Mikulášanov opäť do vedenia Grman, po minúte upravil na 1:3 Kriška. Po prestávke videli diváci len jeden gól, ale v domácej sieti, keď sa predviedli bratia Hunovci. Posledná tretina priniesla pre hostí päť minútovú presilovku, ktorá skúsenému mančaftu padla vhod. V 49. min skóroval Tomášek a o minútu ho napodobnil obranca Heš. Gólový účet zápasu uzavrel v 56. min Zúbek.
Góly: 9. Hrivík (Pekar, Uhnák) - 3. J. Cibuľa (Vaškovič, Halaj), 11. M. Grman (M. Oravec), 13. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 24. Richard Huna (Róbert Huna), 49. Tomášek (Richard Huna, D. Rehák), 50. Heš (J. Cibuľa, Halaj), 56. F. Zúbek (Vaškovič).

SR 20: Kotvan - Ďaloga, Štajnoch, Deyl, Košecký, Vizváry, J. Brejčák, Pekar, Lisoň - Mertel, O. Rusnák, A. Bezák - Tybor, Grošaft, Molnár - Hrivík, Mišura, Uhnák - Vyletelka, Kopecký, Slávik.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman, Fiala - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, Kuric, Tomášek - M. Oravec, Durdiak, F. Zúbek.
Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: „Postavenie v tabuľke jednoznačne hovorilo o tom, že sme v zápase favoritom. Som rád, že sme to potvrdili aj na ľade. Priebeh zápasu nebol taký jednoznačný, ako by sa mohlo zdať pri pohľade na výsledok. Rozhodla naša produktivita v presilovkách, keď sme strelili tri góly, na rozdiel od predchádzajúceho zápasu vo Zvolene. V druhej tretine nás podržal brankár Falter, v tej záverečnej sme dohrávali v značne improvizovanej zostave. Vo veľa momentoch sme postrehli porušenie pravidiel našej hry, ale s reprezentáciou do dvadsať rokov to bol atypický zápas.“

(MIŠ)

Zvolen - Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Mikulášania by si za výkon bod určite zaslúžili.

Po desiatich dňoch si v trinástom kole extraligy opäť skrížili hokejky hráči Liptovského Mikuláša a Zvolena. Domáci mali o motiváciu postarané, veď v Liptovskom Mikuláši prehrali v predohrávke 29. kola vysoko 1:8. Piatkový zápas bol navyše aj priamym súbojom o druhú priečku v tabuľke.
Bezmála dvetisíc divákov videlo od úvodu svižný hokej. Najskôr dali o sebe vedieť Kovář a Kuric, no ex Mikulášana Laca vo zvolenskej bránke neprekonali. Radosť na domáce tribúny priniesla siedma minúta, keď po Lipianskeho prihrávke otvoril gólový účet Markovič. Mikulášania nenechali nič na náhodu a ich výborné výsledky tentoraz potvrdil Kriškov útok s Hunovcami. Pred Lacom rozkrútili dokonalý kolotoč, ktorého výsledkom nemohlo byť nič iné ako Kriškove zakončenie znamenajúce vyrovnanie. Do konca tretiny žiadny z tímov nedokázal premeniť niektorú z vypracovaných šancí.
Na začiatku druhej časti hry mali Liptáci výhodu presilovej hry. Počas dvoch minút si nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť. Naopak, chvíľami to na ľade vyzeralo tak, ako by na ľade mali o jedného muža viac domáci. V 33. min mohol svoje umenie naplno ukázať Falter, keď ho na dvakrát neprekonal Hvila. Róbert Huna v 36. min v mikulášskom oslabení vyskúšal Laca, ale gól z toho nebol.
Úvod tretej tretiny vyšiel Liptákom priam ukážkovo. Niektorí diváci ešte po prestávke ani neboli na svojich miestach, keď po dvadsiatich troch sekundách Cibuľa našiel kapitána Halaja, ktorý nekompromisne poslal svoje farby do vedenia. Tri body ale nepoputovali do Liptovského Mikuláša. V 52. min domáci využili presilovku na vyrovnanie a o päť minút neskôr vyhrávali 3:2. Hostia chceli získať aspoň zaslúžený bod, a preto dve minúty pred záverečným klaksónom stiahli Faltera z bránky. Z gólu sa nakoniec tešili zvolenskí fanúšikovia. Za predvedený výkon v zápase pred televíznymi kamerami by si Liptáci bod určite zaslúžili.
Góly: 7. J. Markovič (Lipiansky, T. Tatár), 52. Cebák (Hvila, Lipiansky), 57. Hvila (Lipiansky, Juraško), 59. Lipiansky (Hvila) - 13. Kriška (Richard Huna, Róbert Huna), 41. Halaj (J. Cibuľa).
ZVOLEN: J. Laco - Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, J. Malinský, Valach, Kolafa - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, Turek, D. Vrbata - J. Markovič, Lipiansky, T. Tatár - J. Čierny, Dubec, Lelkeš.
Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: „Podali sme solídny a statočný výkon, ktorý nám, bohužiaľ, tentoraz nestačil na zisk čo i len bodu. Za stavu 2:1 pre nás sme mali streliť gól a súperovi utiecť. Myslím si, že zápas by sme vtedy už doviedli do víťazného konca. V prvej tretine sme mali dať viac gólov, ale Zvolen výborným výkonom podržal brankár Laco. V predchádzajúcich zápasoch sme boli produktívni, v dnešnom nie. Vylúčenie Tomáška v závere zápasu nebudem radšej ani komentovať. Išlo o úplne bežný súboj. Keby sa to malo pískať, tak náš šport by sa nevolal hokej, ale nejako inak.“

(MIŠ)

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.