Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Cenné víťazstvo, revanš za prehru v Trenčíne vyšiel

V 12. kole I. ligy privítala ružomberská rezerva vlani ešte corgoňligový Trenčín a zdolala ho 3:1.

Pripomeňme, že v úvode sezóny Ružomberok prehral v Trenčíne 2:5, keď po polčase to bolo už 0:5. Futbalovejšie začal Trenčín, domáci futbalisti príkladnou bojovnosťou mu úspešne kontrovali. V 14. min ružomberská rezerva išla do vedenia, keď opakovaný center Macka našiel nekrytého Števka a ten jemnučko hlavou poslal loptu k žrdi. V 27. min prišla navlas podobná situácia, tentoraz Macko z priameho kopu posadil loptu na Lačného hlavu – 2:0. Do tejto chvíle mali Ružomberčania stopercentnú streleckú efektivitu. O štyri minúty prišiel kontaktný gól hostí, za ktorý si svedomie môže spytovať brankár Smieška. Hlohovský z veľkej diaľky, a navyše z uhla, zahrával priamy kop a ten zaletel až za chrbát zle stojaceho brankára MFK. Domáci futbalisti mohli vzápätí odpovedať. V 34. min sa Lačný vrútil do trenčianskej šestnástky, ale pri finálnej prihrávke nenašiel pred bránou Števka. V 37. min zobral Lačný loptu Kleščíkovi, ocitol sa sám pred brankárom Volešákom, ktorého mal aj čas sa spýtať, „kde ju chce“, avšak v čistej šanci trestuhodne minul trenčiansku bránu. Po zmene strán prvú strelu medzi žrde vyslali hostia, išlo o štipľavú Gergelovu delovku zdiaľky, ktorú Smieška vyboxoval. V 57. min mohlo byť vyrovnané, keby Križko z päťky neprekopol ružomberskú bránu. V 64. min domáci Kokoľ, po Bakošovom centri, hlavou mieril len nad. Úsilie Trenčanov o vyrovnanie zväčša stroskotávalo pred domácou šestnástkou. Rozhodujúci úder Ružomberčania súperovi uštedrili päť minút pred koncom. Szorád stiahol Števka v malom vápne a kanonier MFK nariadený pokutový kop sám premenil.
Ladislav Molnár, tréner MFK B: „Ťažký súper, bolo potrebné sa dobre namotivovať. Chlapci to zvládli, hlavne vo svojich hlavách. Myslím si, že prvý polčas bol pekný, musel sa páčiť aj divákom. Boli tam akcie, góly. Po prestávke sme už mysleli aj na udržanie výsledku. Podarilo sa nám to, keď súpera sme pustili do jedinej šance, z ktorej prestrelil. Inak sme Trenčín držali na dobrý dištanc. Hru sme mali pod kontrolou. Nakoniec sme pridali ešte aj tretí „poisťovací“ gól. Myslím si, že hráči si toto víťazstvo zaslúžili.“

Ružomberok B – Trenčín 3:1 (2:1)
Góly: 14. Števko, 27. Lačný, 85. Števko (z 11 m). Žlté karty: Mahút, Sivčevič, Kukoľ – Godál, Križko, Knap, Szorád. Rozhodoval: Ádám – 357 divákov.
MBK B: Smieška – Balaško, L. Bakoš, Sivčevič, Mahút – Bielák, Lovás (57. Sloboda), Macko, Kukoľ – Števko (90+. R. Jendrišek), Lačný (69. T. Chovanec).

(SVR)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.

Najrýchlejšia druhá jazda ju vystrelila na pódium

Petra Vlhová tretia v prvej sútaži novej sezóny, po top druhej jazde má 35. pódium v kariere.