Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Konečne tri body a bolo sa na čo pozerať

V 15. kole Corgoň ligy ružomberskí futbalisti zdolali Tatran Prešov 3:0 a svojich priaznivcov potešili nielen výsledkom, ale aj predvedenou hrou.

Pre domácich sa zápas začal nepriaznivo. Plynuli len úvodné sekundy, keď kapitán MFK M. Bakoš, po strete s protihráčom, zostal ležať na trávniku a následne opustil ihrisko na nosidlách. V 5. min ho vystriedal Mašek a práve on o päť minút neskôr otvoril skóre. Ružomberský útočník dostal dlhú kolmicu od P. Masla za prešovský obranný val a zoči – voči gólmanovi Tatrana Buchtovi sa nemýlil – 1:0. Domáci futbalisti v týchto chvíľach hýrili pohybom a hlavne rýchlymi kombináciami sa snažili dostať pred súperovu bránu. V 15. min preverili obranu hostí, J. Maslo obišiel aj brankára, ale loptu mu z čiary vykopol Josl. Chcelo to asi dôraznejšiu koncovku. V 25. min pekná Kuckova hlavička iba tesne minula svätyňu Tatrana. V závere polčasu vystrčili ofenzívne rožky aj hostia, ale k ničomu vážnejšiemu sa nedostali.
Aj druhé dejstvo začali domáci futbalisti tlakom. Prvým pekným momentom bol priamy kop Božoka spoza veľkého vápna, brankár súpera jeho technickú, dobre mierenú, strelu vyboxoval. V 52. min sa Kucka parádne preštrikoval cez obranu Tatrana a nekompromisne poslal loptu k žrdi – 2:0. V 56. min Mašek po prieniku z uhla trafil bočnú žrď. Po góle volala aj vydarená spolupráca Zošáka s Božokom v 61. min. V 77. min, po chybe Čepa, sa Mašek takmer z polovice ihriska rútil na Buchtu, ale stroskotal na prešovskom brankárovi. Vzápätí sa už priaznivci MFK tešili z tretieho gólu. Po dobýjaní brány Tatrana najprv Mašek napálil loptu do brvna a následná Božokova dorážka už skončila v sieti.
Michal Bílek, tréner MFK: „Pre nás to bol mimoriadne dôležitý zápas. Veď v posledných dvoch stretnutiach sme doma len remizovali. Úvod bol pre nás veľmi nepríjemný. Hneď v prvej minúte sme prišli o zraneného Bakoša. Musel som striedať, Mašek sa výborne dostal do zápasu a vzápätí strelil veľmi cenný gól. V druhej polovici prvého polčasu sme už neboli dostatočne aktívni, a tak Prešov hru vyrovnal. Vynikajúco však chlapci zvládli druhý polčas, a to celých 45 minút. Nielenže sme dali dva góly, boli tam aj ďalšie stopercentné strelecké príležitosti. Spokojný môžem byť aj s predvedenou hrou.“

Ružomberok – Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 10. Mašek, 52. Kucka, 78. Božok. Žlté karty. J. Maslo - Čep, Piter-Bučko. Rozhodoval: Gocník – 3227 divákov.
MFK: Hajdúch – Siva, J. Maslo, Majerník, Palát – Zošák, Sivčevič (82. Ďubek), P. Maslo, Kucka, Božok – M. Bakoš (5. Mašek).

JÁN SVRČEK

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

3 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.