HOKEJOVÁ SLOVNAFT EXTRALIGA

Poprad - Liptovský Mikuláš 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Mikulášania pred reprezentačnou prestávkou vyhrali aj v Poprade.

Po týždni sa Liptáci opäť stretli s Popradom. Domáci mali Mikulášanom čo vracať, veď na ich ľade prehrali 1:4.
Minulý piatok videli diváci, medzi ktorými nechýbalo množstvo Mikulášanov, v podtatranskom derby výborný hokej. Do vedenia sa už v 5. min dostali domáci hráči. Hostia mohli v presilovke vyrovnať už o pár minút, ale Tomášek neskóroval. Početnú výhodu o dvoch mužov dokázali hostia zúžitkovať v 11. min. Vaškovič vo vyloženej šanci nedal, ale bývalý hráč Popradu a súčasný kapitán Liptovského Mikuláša Halaj už áno. V 17. min podržal Liptákov Falter, keď si poradil so šancou Popradčanov. Úvod do druhej tretiny vyšiel lepšie domácim, ktorí sa radovali z gólu na 2:1. Radosť na ich lavičke trvala veľmi krátko, pretože Grmanov ľahko nahodený puk skončil za chrbtom domáceho brankára. Séria vylúčení na obidvoch stranách priniesla viaceré príležitosti. Jednu z nich využil v 27. min Vaškovič a poslal svoje farby do vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, Liptáci o zvýšenie najtesnejšieho náskoku, a tak diváci videli kvalitné predstavenie. Vo výbornej forme hrajúci Kriška mohol chvíľku pred druhou sirénou zvýšiť, ale prihrávku sa mu nepodarilo spracovať podľa predstáv. Mikulášania sa v záverečnej časti hry zamerali na udržanie najtesnejšieho vedenia. Domáci sa zo všetkých síl snažili o vyrovnanie, ale gólu sa nedočkali ani v závere, keď odvolali brankára.
Góly: 5. Jarolín (Dora, Fabian), 21. D. Skokan (Rataj, A. Kroták) - 11. Halaj (Vaškovič, P. Lištiak), 22. M. Grman, 28. Vaškovič (Heš, Halaj).
POPRAD: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Bakoš - A. Kroták, Rataj, D. Skokan - Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Marcel Haščák, Holečko, Lapšanský - Buc Piatak, Kolusz - Martin Slovák.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Grman, M. Varga - Vaškovič, Halaj, Kuric - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - Durdiak, Ďurný.
Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: „Poprad má veľmi kvalitný tím, hoci postavenie v tabuľke by mohlo hovoriť o niečom inom. Aj v dnešnom zápase ukázal svoju silu. Svedčí o tom aj počet striel, v tomto nás domáci jednoznačne prekonali. Nás ale opäť v bránke podržal vynikajúci Falter. Vďaka obetavosti sa nám zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca.“

(MIŠ)

Žilina - Liptovský Mikuláš 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)
Výborné výsledky Mikulášanov nepreťali ani Žilinčania, ktorí vyhrávali už 2:0.

Po domácich víťazstvách s Popradom a Skalicou sa liptovskomikulášski hokejisti predstavili v predohrávke 31. kola na žilinskom ľade.
Hoci úvod veľa hokejovej krásy nepriniesol, diváci sa pomerne rýchlo dočkali dvoch gólov. Na smolu Liptákov, tešili sa z nich Žilinčania. Tých akoby dvojgólový náskok minulý utorok uspokojil, a tak šancu zacítili hostia. V 8. min znížil po parádnej strele Kuric a v závere prvého dejstve sa presadil vo vynikajúcej forme hrajúci Richard Huna. O priebehu prostrednej časti hry najlepšie svedčí fakt, že diváci sa v nej gólu nedočkali a aj prípadných gólových príležitostí bolo ako šafranu. V 34. min sa v šanci ocitol kapitán hostí Halaj, ale ani jeho, respektíve pokus domáceho Koložváryho o tri minúty neskôr, v sieti neskončil. Nástup ako zo sna mali Mikulášania v tretej tretine. V priebehu dvoch minút trikrát prekonali domáceho gólmana a rozhodli o ďalšom zaslúženom víťazstve. Hoci domáci znížili, v závere sa o slovo prihlásil Róbert Huna, ktorý upravil na konečných 3:6.
Góly: 4. Koložváry (R. Krajčí, Javín), 5. Hajnik (Škoda), 56. Koložváry (Važan, R. Krajčí) - 8. Kuric (Halaj, Vaškovič), 19. Richard Huna (Kriška, Heš), 41. Heš (Halaj, Petran), 42. Pohanka, 42. Kovář (Halaj, Petran), 58. Róbert Huna (Heš, Kriška).
ŽILINA: Ševela (19. Přikryl) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, Jabrocký - Sivák, Koložváry, Važan - Hajnik, Škoda, M. Kokavec.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Grman - Vaškovič, Halaj, Kuric - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek.
Pavol Paukovček, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Predviedli sme dobrý, húževnatý výkon. Hoci sme v úvode prehrávali, zápas sa nám podarilo otočiť. Druhá tretina nebola podľa našich predstáv, ale, tak ako niekoľkokrát v tejto sezóne, podržal nás brankár Falter. V záverečnej tretine sme pristúpili k niektorým korekciám v zostave. Podarilo sa nám streliť tri rýchle góly, ktoré rozhodli.“