Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Ružomberská rezerva remizovala s druhým tímom

Domáci začali s chuťou a po štvrťhodine viedli 2:0. V 9. min si na Ďubekov center vyskočil Macko a hlavičkou, ktorá smerovala pod brvno, otvoril skóre.

Vzápätí sa Števko rútil na interistického gólmana Krnáča, špičkou poslal loptu tesne vedľa. V 17. min agilný Ďubek pálil na bránu hostí, jeho strelu zastavila vo veľkom vápne ruka obrancu hostí Čikoša a Števko nariadený pokutový kop premenil. Potom mal šancu Ďubek, lenže zle vyriešil koncovku. Tréner Bratislavčanov V. Koník na nepriaznivý vývoj reagoval už v 21. min dvojnásobným striedaním. Hostia potom ožili. V 28.min Hodek využil spánok domácej obrany a na dvakrát prekonal Smiešku, ktorý mu najskôr hlavičku vyrazil, ale pri dorážke útočníka Interu už bol bezmocný. V 37. min mal tretí gól MFK na kopačke Števko, brankár hostí slabú strelu chytil. Ružomberský kanonier sa dostal aj do prvej príležitosti po zmene strán. A to obrovskej, neuveriteľne ju však spálil. Inter si v tej chvíli poriadne vydýchol. V 51. min strážcu bratislavskej svätyne vystrašil Kukoľ. Hneď na to sa Tomčák sám ocitol pred Smieškom, z minisúboja vyšiel ako víťaz domáci brankár. Hneď z protiútoku mohli udrieť Ružomberčania, avšak Števko ideálnu Kukoľovu prihrávku netrafil. V 65. min sa už skóre menilo, Staško zblízka nekompromisnou strelou vyrovnal. Hostia vycítili šancu aj na tri body a tlačili sa pred ružomberskú bránu. V závere, pri šanciach hostí, stálo pri domácich aj šťastie.
Ladislav Molnár, tréner MFK: „Tento zápas ma úplne položil. V stretnutí, ktoré mohlo byť jednoznačné, som sa v závere bál, či neprehráme ďalší zápas doma. Mali sme to rozohraté perfektne. Druhý gól Interu znamenal zlomový moment. Ten nás položil a nasledoval totálny odchod fyzických i psychických síl. Posledných desať minút bolo z našej strany veľmi zlých. Nakoniec sme museli byť radi, že sme neprehrali. Ukázalo sa, že chalani nemajú na to, aby celých deväťdesiat minút hrali to, čo ja chcem. Vediem hráčov k takému futbalu, aký sme predvádzali prvý polčas. Druhý polčas nás diváci skoro vypískali, čo ma mrzí. Mužstvo, ktoré chce postúpiť, mohlo odísť s debaklom. Napokon si možno cestou späť búchali hlavy o steny, že nevyhrali.“

Ružomberok B – Inter 2:2 (2:1)
Góly: 9. V. Macko, 15. Števko (z 11m) – 28. Hodek, 65. Staško. Bez kariet. Rozhodoval: Havrilla – 517 divákov.
MFK B: Smieška – Balaško, Greššák (68. T. Chovanec), Lačný, Mahút – Bielák – Kosmeľ, Hodúr (58. Štefánik), Macko, Ďubek (81. Lovás) – Števko. Tréner: L. Molnár.