Ružomberské basketbalistky skončili v A skupine Európskeho pohára FIBA na poslednom, štvrtom mieste, keďže pri rovnosti bodov družstiev na 2. až 4. priečke mali v tabuľke vzájomných zápasov najhorší bodový rozdiel - 10 bodov (druhé Targovište +14, tretí Gorzów - 4).
„Aj keď som sklamaný z toho, že sme nepostúpili, dievčatám gratulujem k víťazstvu a ďakujem im za bojovnosť i predvedený výkon.“ To boli prvé slová domáceho trénera Antona Panisa. „O postup sme neprišli v tomto stretnutí. Ale v prvom rade v Targovišti, kde sme prehrali o 20 bodov. Keby som išiel hlbšie do detailov, tak nás môže mrzieť i záver domáceho duelu s Gorzówom. Ten sme mali vyhrať vyšším ako desaťbodovým rozdielom.“
Pán tréner, bolo naozaj reálne zdolať rumunského súpera o 19 bodov?
- Neviem, či slovko reálne by bolo v takomto prípade správne. Ja som veril, že sa to môže podariť. Aj keď viacerí hovorili, že by išlo o malý zázrak. Pripravoval som na to, predovšetkým mentálne, celé družstvo a aj seba. My sme nešli na ihrisko s tým, že chceme len súpera zdolať. Avšak s cieľom vyhrať aspoň o postupových 10 bodov.
Na Targovište ste nezaútočili tak, ako predtým na poľský Gorzów. Naopak, úvod ďaleko lepšie vyšiel rumunskému družstvu. Prečo?
- Dievčatá nezačali aktívne a agresívne, ako sme si povedali. Tým dali súperovi oveľa väčší priestor, ako bolo únosné. Od začiatku sme chceli, aby stretnutie išlo podľa našich nôt. Väčšinu zápasu sa nám to aj darilo. Keďže to nebolo celých štyridsať minút, naša veľká túžba sa nenaplnila.
Boli tam nádejné náznaky, keď sa stretnutie mohlo zlomiť výraznejšie vo váš prospech. V čom bola príčina, že sa tak nestalo?
Ja som už pred zápasom zdôrazňoval, že Targovište disponuje veľmi skúsenými hráčkami, ktoré sa nesplašia, ani keď prehrávajú o niekoľko bodov. To aj rumunské družstvo potvrdilo. Keby som to mal zhrnúť, jednoznačne zavážila väčšia skúsenosť súpera.
(SVR)