HOKEJOVÁ SLOVNAFT EXTRALIGA

Liptovský Mikuláš - Kežmarok 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Brankár Falter si udržal čisté konto v druhom zápase po sebe. Proti Kežmarku si, navyše, pripísal aj gólovú asistenciu.

Mikulášania si do tabuľky chceli pripísať „povinné tri body.“ Opäť viac ako solídne zaplnené mikulášske tribúny v úvodnom dejstve veľa krásy nevideli.
Hra nabrala väčšie tempo až po prestávke. Brankár Falter si v tejto vydarenej sezóne pripísal ďalšiu asistenciu, ktorú na vedúci gól po tridsiatich minútach hry strelil Kriška a zaznamenal 101. gól Liptákov v tejto sezóne. Mikulášania mali v 36. min výhodu trestného strieľania, ale strelec úvodného gólu za veľkej podpory publika neskóroval. O dve minúty neskôr sa fanúšikovia tešili opäť, keď za chrbtom kežmarského gólmana skončilo Rehákovo nahodenie. Kežmarku sa v poslednej časti hry nedala uprieť snaha o zmenu skóre, ale obrana domácich ich do vážnejšej príležitosti absolútne nepustila. A ak sa im to náhodou aj podarilo, hrdina víkendu Falter chytal vo veľkej pohode. Domáci si zaslúžene pripísali ďalšie tri dôležité body. Vďační fanúšikovia ich opäť nechceli pustiť z ľadu. Špeciálnu ďakovačku musel, už tradične, absolvovať gólman Falter.
Góly: 30. Kriška (Kumstát, Falter), 38. D. Rehák (Richard Huna, Kriška).
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, M. Varga, P. Lištiak, D. Rehák, Kumstát, Petran, Hyben - Róbert Huna, Halaj, Kriška - Kovář, B. Pohanka, J. Cibuľa - Oravec, Kuric, Richard Huna – Vaškovič.
KEŽMAROK: Budai - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brincko, Bartoň, Flašar, J. Jelínek, Sadiki, D. Brejčák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, Slaninák, Mašlonka - Svitana, V. Žemba, René Schneider.
Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: „V zápase som bol od prvej do poslednej minúty spokojný s výkonom obrany. Naopak, spokojný som nebol s našou hrou v prvej tretine. Po nej sme v zostave urobili určité zmeny, ktoré sa nám vyplatili a v prostrednej časti hry sme strelili dva góly. Tie, ako sa neskôr ukázalo, rozhodli o zápase. V tejto časti hry sme lepšie obstáli aj v súbojoch jeden na jedného, boli sme trpezliví smerom dopredu. V tretej tretine sme chceli vyčkávať na chyby súpera a streliť ďalší gól, čo sa nám už nepodarilo. Vychytanou nulou nás opäť potešil brankár Falter. Určite si ju bude vážiť viac ako v zápase s Trenčínom. S Kežmarkom mal menej práce, čo je pre neho ťažšie. Falťo je typ brankára, ktorý musí byť v paľbe striel.“

(MIŠ)

Trenčín - Liptovský Mikuláš 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Mikulášania priviezli ďalšie tri dôležité body zo súperovho ľadu. Tentoraz sa radovali v Trenčíne.

Liptáci sa chceli revanšovať za prehru v Martine. V piatkovom zápase 22. kola sa im to po vysokom víťazstve ukážkovo podarilo.
Úvod zápasu tomu, že sa hráči Liptovského Mikuláša po záverečnej tretine budú radovať z víťazstva, príliš nenasvedčoval. Domáci vyvíjali väčšiu aktivitu, ale v bránke hostí bol vynikajúci Falter. V 12. min mal šancu Halaj, ktorý namiesto prihrávky zvolil blafák. Liptáci sa zamerali na pozorné bránenie, ktoré im, ako sa neskôr ukázalo, prinieslo úspech. Vstup do prostrednej časti hry vyšiel ukážkovo Mikulášanom. Pomohlo im dvojnásobné vylúčenie na domácej strane. V 26. min skóroval Richard Huna, ktorý tečoval strelu obrancu Heša. Richard Huna v 30. min nevyužil ponúknutú príležitosť, rovnako aj Kriška. Dve minúty pred koncom druhej tretiny využil presilovku Pohanka, ktorý sa natlačil pred domáceho brankára. V závere nevyužil prečíslenie Kovář, ktorého faulovali. Mikulášania vo výbornom výkone pokračovali aj v poslednej časti hry a zaslúžene ho korunovali dvoma gólmi. V úvode využil ďalšiu presilovku Varga a jeho tím vyhrával už potešiteľným trojgólovým rozdielom. Na konečných 0:4 upravil v 45. min Kriška, ktorý poslal odrazený puk tvrdou strelou za Hálov chrbát. Trenčiansky brankár sa po tomto góle nechal vystriedať. V závere sa stretnutie už len dohrávalo.
Góly: 26. Richard Huna (Heš, M. Varga), 38. Pohanka (Cibuľa, Heš), 42. M. Varga (Halaj, Kriška), 45. Kriška (Halaj, Róbert Huna).
TRENČÍN: Hála (45. V. Kováč) - Homer, P. Mikuš, Bobček, J. Liška, Fatyka, Gábriš, J. Mikuš - Valčák, Kóňa, V. Nemec - Lelenas, Hurtaj, Čacho - T. Radulay, Trochta, O. Ďuriš - E. Hartmann, Marek Haščák, L. Ružička - S. Saliji.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - M. Varga, Heš, P. Lištiak, D. Rehák, Petran, Kumstát - Róbert Huna, Halaj, Richard Huna - Kovář, B. Pohanka, J. Cibuľa - Kriška, Kuric, Oravec.
Pavol Paukovček, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „Na ľade Trenčína sme začali slabšie, ale opäť nás, tak ako už niekoľkokrát v tejto sezóne, podržal brankár Falter. V druhej tretine bolo dôležité, že sa nám podarilo využiť presilovky. Od stavu 0:2 sme už boli lepším mužstvom, domácich sme nepustili prakticky k žiadnym šanciam. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené.“

(MIŠ)

Martin - Liptovský Mikuláš 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)
V súboji tretieho a druhého tímu tabuľky sa Martinčania chceli bodovo priblížiť Liptovskému Mikulášu.

V predohrávanom zápase 33. kola extraligy sa to minulý utorok domácim hokejistom aj podarilo, hoci Liptáci sa pokúšali zápas zdramatizovať.
O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v prvom dejstve. Martinčania o všetkom rozhodli vďaka efektivite v početnej výhode. Prvú presilovku pretavili na gól už v 4. min, keď Macho vložil hokejku do strely odchovanca mikulášskej hokejovej školy Klepáča. O osem minút sa domáci fanúšikovia tešili druhýkrát, keď ich farby zúžitkovali aj druhú početnú výhodu. Po ďalšej presilovke už v 15. min svietil na tabuli stav 3:0 a Faltera v bránke Liptovského Mikuláša vystriedal Šiarnik. Štvrtý gól strelili domáci v 18. min, tentoraz, pre zmenu, v oslabení. Klepáč mal v zápase o motiváciu určite postarané a v 25. min zvyšoval na 5:0. Mikulášania sa ani v tejto časti hry nevzdávali a Tomášek znížil. O pár sekúnd sa domáci tešili šiestykrát, do bránky Mikulášanov sa vrátil Falter. Štyri minúty pred koncom prostrednej časti hry znížil Róbert Huna, ktorého napodobnil v presilovke piatich proti trom Pohanka. Liptáci sa pokúšali o zápasový zvrat, po nedorozumení martinskej obrany znížil Richard Huna. Posledné slovo opäť patrilo hostiteľom, v 59. min na konečných 7:4 upravil Veran.
Góly: 4. M. Macho (Klepáč, L. Říha), 12. M. Beran (Klepáč), 15. Appel (Klepáč, L. Říha), 18. Appel (L. Říha, I. Ďatelinka), 25. Klepáč (M. Macho, Appel), 26. M. Beran (Babka, Török), 59. M. Beran (M. Macho, Török) - 26. Tomášek (Kovář, B. Pohanka), 36. Róbert Huna (Halaj), 39. B. Pohanka (Kovář, M. Varga), 45. Richard Huna (Róbert Huna).
MARTIN: Dzubina - Kolba, Babka, J. Polák, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka, Drgoň - Török, M. Beran, I. Dornič - Appel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Mahdalík, Marek Hovorka – Škumát.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter (15-26. Šiarnik) - Heš, Grman, Kumstát, M. Varga, D. Rehák, P. Lištiak, Petran, Bača - M. Oravec, Halaj, J. Cibuľa - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, Kuric, Durdiak.
Pavol Paukovček, asistent trénera: „O osude zápasu rozhodla úvodná tretina, v ktorej sme prehrali zápas. Kvôli našej nedisciplinovanosti sme hrali dvanásť minút v oslabení, čo domáci dokonale využili. Chlapcom ďakujeme za to, že aj za nepriaznivého stavu bojovali a podarilo sa im vrátiť do zápasu.“