Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Liptovský Mikuláš - Slovan 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Liptáci v tejto sezóne zdolali všetky extraligové tímy. Ako posledný bratislavský Slovan.

Viac ako dvetisíc divákov, ktorí minulý piatok v chladnom počasí merali cestu na štadión, muselo odchádzať spokojných.
Mikulášanom sa v zápase so Slovanom podaril dokonalý obrat, hoci úvod im vyšiel na výbornú. Už v 2. min otvoril gólový účet Róbert Huna, ktorý využil nekoncentrovanosť bratislavského gólmana. Diváci, ktorí čakali, že gól domácich povzbudí, museli byť sklamaní. Práve opak bol pravdou a hráči z hlavného mesta od piatej do desiatej minúty strelili tri dôležité góly. Na konci úvodného dejstva opäť zavládla radosť aj na domácej striedačke, keď sa z aktívneho útoku presadil Kriška.
Po prestávke sa ako prvý tešil z úspechu druhý tím extraligovej tabuľky. Doma presným zásahom v 26. min poslal Faltera do kabín a v bránke domácich sa objavil Šiarnik. Niektorí diváci si mysleli, že Liptáci ani v ďalšom zápase nepokoria súpera z Bratislavy, ale ako sa ukázalo už o pár minút, boli na omyle. Domácim ukážkovo vyšla 32. min, keď sa najskôr zaskvel excelentným gólom Róbert Huna a o pár sekúnd si štatistiku extraligových gólov otvoril dorastenec Kadura. Mikulášanov vyrovnanie potešilo a na štadióne bola doslova pekelná atmosféra, ktorá svojich miláčikov hnala dopredu.
V záverečnej časti hry to bolo kto z koho a na tabuli dlho svietil stav 4:4. Skóre sa, na radosť domácich priaznivcov, zmenilo v 57. min. Na trestnej lavici sedel Lažo a jeho vylúčenie potrestal Tomášek. Hoci sa hostia zo všetkých síl snažili aspoň vyrovnať, hráči Mestského hokejového klubu 32 v Liptovskom Mikuláši si dôležité víťazstvo nedali vziať.
l GÓLY: 2. Róbert Huna (Richard Huna, P. Lištiak), 20. Kriška (Richard Huna, P. Lištiak), 32. Róbert Huna (Richard Huna), 32. Kadura (Cibuľa, Kuric), 57. Tomášek (Halaj) - 5. Kuľha (Vaic), 7. Ľ. Pištek (Kukumberg, D. Devečka), 10. Hujsa (Kukumberg, Hreus), 26. Döme (Kukumberg).
l LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter (26. Šiarnik) - Heš, Petran, P. Lištiak, D. Rehák, Kumstát, M. Bača, T. Devečka - Kovář, Halaj, Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, Kuric, Tomášek - M. Oravec, Roháč, Kadura.
l SLOVAN: Konrád - Kotaška, Hančák, J. Kováčik, Bohunický, D. Devečka, M. Výborný, Hruška - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Döme, Kukumberg, Ľ. Pištek - Gráčik, Hreus.
Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: „Pred zápasom sme mali veľkú motiváciu, pretože Slovan bol posledným z extraligových tímov, ktoré sme v tejto sezóne ešte nezdolali. Hoci sme sa na zápas veľmi pripravovali, úvod bol veľmi zlý. Diváci si mohli myslieť, že hráči nevedia, ako majú hrať. Priznávam, že to tak mohlo vyzerať, ale treba si uvedomiť, že niektorí chalani hrali po dvoch týždňoch. V našej taktike sme si zároveň chceli vyskúšať nové veci. Od druhej tretiny sme sa z deväťdesiatich percent vrátili k zásadám, ktoré nám priniesli úspech v základnej časti. Hoci sme inkasovali gól na 2:4, hra sa zlepšovala. Bolo evidentné, že sme mali väčšiu túžbu po víťazstve ako Slovan. Zápas s ním je sviatkom nielen pre fanúšikov, ale i hráčov. Sme radi, že sa nám stretnutie podarilo doviesť do víťazného konca. Pár dní pred začiatkom play off je veľmi cenné, keď sa mužstvu podarí otočiť z 2:4 na 5:4. Je to dôležité aj kvôli sebavedomiu pred play off. Navyše, položili sme ďalší kamienok do mozaiky a v tejto sezóne zdolali všetkých súperov v extralige.“ ⋌ (MIŠ)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Naša ponuka pre školy: Toto máme pre menších školákov

V oboch pracovných zošitoch je veľa logických a zábavných úloh pre deti.

Mimoriadny projekt siete regionálnych týždenníkov MY.

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove