Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Liptovský Mikuláš - Trenčín 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

V zápase plnom zvratov sa z víťazstva nakoniec tešili domáci Mikulášania.

Liptáci sa fanúšikom chceli revanšovať za nedeľnú domácu prehru so Zvolenom. V utorok sa im to v zápase proti Trenčínu podarilo.
Už v 2. min sa do šance dostal Kriška, ale jeho strela minula bránku hostí. O tri minúty ten istý hráč, po prihrávke Kovářa, vyskúšal pozornosť brankára. V tejto fáze mali viac z hry Liptáci, ale diváci videli len priemerný hokej. V 6. min mali domáci výhodu prvej presilovky, ale gól z nej nepadol.
Aktívny Cibuľa našiel v 11. min Riša Hunu, ale ten vo veľkej rýchlosti nenamieril presne. Po štvrťhodine hry mali Mikulášania výhodu ďalšej presilovky. Po minúte prišla ďalšia, keď vo vyloženej šanci Trenčania faulovali Cibuľu. Mikulášania tak mali výhodu o dvoch mužov, ktorú už po 34 sekundách využil na vedúci gól Kovář. Pol minúty pred záverečným klaksónom už diváci kričali gól, ale o tom, že presný zásah Riša Hunu platil, rozhodol arbiter až po prezretí videozáznamu.
Vstup do druhej časti hry vyšiel lepšie hráčom z Trenčína. Po necelých dvoch minútach znížili na 2:1. V 26. min Mikulášania opäť upravili skóre, keď sa v presilovke pred bránou najlepšie zorientoval Cibuľa. O minútu boli hostitelia opäť v početnej výhode, ale z gólu sa, paradoxne, radovali Trenčania. Po pol hodine hry vzbudil pozornosť pästný súboj Kumstáta, pre ktorého sa zápas skončil predčasne. Do konca tretiny, aj napriek dvom početným výhodám, už hráči Mestského hokejového klubu 32 v Liptovskom Mikuláši neskórovali.
Záverečná tretina priniesla od úvodu tlak hostí, ktorý pretavili po piatich minútach hry na gól, a ten znamenal vyrovnanie. Tomášek však vrátil radosť na tribúny, keď zaznamenal gól v 55. min. O dve minúty sa delovkou prezentoval Rišo Huna, ale gólom neskončila ani spolupráca s bratom Robom o pár desiatok sekúnd neskôr. Hosťom k vyrovnaniu a následnému predĺženiu nepomohla ani hra bez brankára.
l GÓLY: 16. Kovář (Heš, Halaj), 20. Richard Huna (Halaj, Cibuľa), 26. Cibuľa (Heš), 55. Tomášek (Vaškovič, Kuric) - 22. Kudělka (Trochta), 28. A. Nedorost (Trochta), 45. Markovič (Tybor, Marek Haščák).
l LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Falter - Heš, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, Petran, M. Bača, T. Devečka - Richard Huna, Halaj, Cibuľa - Kovář, Róbert Huna, Kriška - M. Oravec, Kuric, Tomášek – Vaškovič.
l TRENČÍN: Hála - Homer, Martin Chovan, Kudělka, Gabriš, P. Mikuš, J. Mikuš, J. Liška, Urban - A. Nedorost, Kóňa, V. Nemec - Markovič, Trochta, Paroulek - Radulay, Marek Haščák, Kútny - Lobotka, O. Ďuriš, Tybor.
Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: „Trenčania v prvej časti hry vychádzali dobre z obrany, my sme chceli hrať svoju hru – byť trpezliví v obrane a aktívni smerom dopredu, čo sa nám aj darilo. Hostia boli nepríjemným súperom. Pre nás by bolo, pred blížiacim sa play off, veľmi zlé akékoľvek zranenie. Trenčania mali o motiváciu postarané, pretože v nadstavbe ešte nevyhrali. S víťazstvom sme spokojní, aj keď sme v stretnutí dosť experimentovali so zostavou a herným štýlom. Herne aj myšlienkovo sa už musíme pripraviť na play off. Mrzia nás tri inkasované góly, najmä ten vo vlastnej presilovke. Čo sa týka presiloviek, určite potrebujeme zlepšiť ich efektivitu.“