Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V úvode vysoká výhra Demänovej

I. TRIEDA

Kvačany - Sv. Kríž 1:2 (0:2)
Hostia v 28. min, po rozohrávke priameho kopu, išli po Tomčíkovej lavičke do vedenia. V 42. min mohli domáci vyrovnať, ale neboli úspešní. O minútu sa tešili opäť hráči Sv. Kríža, keď vyrazenú loptu usmernil do siete Frič. V 60. min znižoval z pokutového kopu domáci Ďuroň. Hral sa priemerný futbal, ktorý bol poznačený začiatkom jarnej časti sezóny.
l Góly: Ďuroň - Tomčík, Frič.
l Kvačany: Kojš – Chudoba, Chovan, Bella, Staš, Tkáč, Sásik (Alman), Števček (Kruták), Sekej, Ďuroň, Florek.
l Sv. Kríž: Mráz – Feketík, Tomčík, Keller, Mišovič (Celenga), Podhoráni, Frič, Soboňa, Papaj, Maďarec (Kubík), Tomlák.
Iľanovo – Beňadiková 2:2 (0:1)
Po bezkrvnom výkone domácich v prvom dejstve Iľanovo po prestávke zrýchlilo hru a dostalo sa do vedenia 2:1. Beňadiková v závere vyrovnala gólom z pokutového kopu.
Švošov - Likavka 2:2 (1:1)
Úvod lepšie vyšiel Likavke, ktorá sa dostala do vedenia. Švošov rýchlo odpovedal vyrovnávajúcim gólom. Lepšie fyzicky pripravená Likavka išla do vedenia aj po prestávke. Domáci až v závere zápasu vyrovnali.
l Góly: M. Drdák, T. Drdák – Chorváth, M. Halaš.
l Švošov: Roštek – Straka, Babec, Dančo, Kútnik, M. Drdák, Pukaj (Babala), L. Drdák, T. Drdák, Zrník, Carach.
l Likavka: Tabačák – Lukáč, Maliňák, Hlinka, Borek, Hatala (Černák), F. Halaš, Haluška, Sliacky (M. Halaš), Chorváth (Konfál), Kondra.
L. Lúžna - L. Hrádok 1:3 (0:1)
Prvý polčas boli domáci hosťom ešte vyrovnaným súperom, ale po prestávke mali viac navrch hráči lídra súťaže, ktorí zaslúžene zvíťazili. Domácich podržal brankár.
l Góly: L. Žiška 2, Rúčka (za hostí).
l L. Hrádok: Hablák – Holbus, Mydliar, Ráchel, Rúčka, Psotka, Halahija (Koryťák), Cibula, L. Žiška, Kozub (Kačmarík), Janiga.
Pribylina - Podtureň 4:0 (2:0)
V úvode sa hral oťukávací futbal. Po štvrťhodine zobrali domáci opraty zápasu do rúk, dali dva góly a mali hru pod kontrolou. Podtureň po prestávke pritlačila, no domáci strelili ďalšie dva góly a rozhodli o jednoznačnom víťazstve.
l Góly: Ľ. Račko 2, P. Šimčo, M. Jurík.
l Pribylina: J. Mikuš – Bolvanský, Jaroslav Jurík, P. Šimčo, Holbus, Ján Jurík (Beharka), F. Benko, M. Jurík, R. Jurík, Tarageľ.
l Podtureň: M. Mlynarčík – Kováčik, Flóro, Galet (Žila), L. Vozárik, Z. Mlynarčík, S. Račko, Drugač (Devečka), Jendrál, M. Vozárik.
Demänová - Jamník 5:0 (2:0)
Zápas bol od začiatku jednoznačne v rukách domácich. Demänová do prestávky strelila dva pekné góly, hoci ďalšie šance zostali nevyužité. Po prestávke sa hra vyrovnala, napriek tomu hostitelia náskok zveľadili.
l Góly: M. Kúkol 2, Laco, Kello, Lisý.
l Demänová: Bačík – Rúčkay (Janega), Lisý, Debnár, Krajči, Kello, Laco, Janek, Štulrajter, Kúkol, Tomek (Drabant).
l Jamník: Novota – M. Pavkovček, Hollý, P. Pavkovček, Števček, J. Beňo, T. Pavkovček, Matejko, Handrk, Mrnčo, P. Pavkovček.
Komjatná - Smreč.Žiar
3:1 (2:1)
Domácim vyšiel vstup do jarnej časti súťaže. Komjatná tesný náskok potvrdila gólom po prestávke a zaslúžene si pripísala všetky tri body.
l V ďalšom kole sa v nedeľu o 15:30 hod stretnú: Sv. Kríž - Komjatná, Smreč.Žiar – Demänová, Jamník – Pribylina, Podtureň - L. Lúžna, L. Hrádok – Švošov, Likavka – Iľanovo, Beňadiková – Kvačany.

II. TRIEDA

Prosiek - L. Ján 0:6 (0:2)
V súboji posledného tímu tabuľky s lídrom súťaže sa zrodil jednoznačný výsledok.
l Góly: Kašpar 3, I. Vyskočáni 2, Konfál.
l Prosiek: R. Pagáč – Majerčiak, Kordoš, L. Lamač, Macko, Vozár, Lovich, Rybovič (Krnáč), R. Lamač, Trnovský.
l L. Ján: Klepáč – Kompiš (Oravec), M. Vyskočáni, Baxa, Hanis (Čurný), I. Vyskočáni, Vrlík (Jančuška), Malacký, Konfál, Kašpar.
Uh. Ves - Ľubeľa 1:1 (0:0)
V obojstranne vyrovnanom slušnom zápase sa zrodila zaslúžená deľba bodov.
l Góly: vlastný – Kúkol.
l Uh. Ves: Pavelica – Jurák, Multáň, Perašín, M. Zlejší, Sopko, Bobrík, Multáň, Tkáč, Krčula, Frič.
Stankovany - Východná
3:3 (1:1)
V zápase bohatom na góly sa zrodila deľba bodov.
l Góly: Matej 2, Demikát – Halko 2, Brezina.
l Stankovany: Čieško – P. Malcho, Ondruš, Timčo, Zrník, Kratochvíl, Grznár, Demikát, M. Malcho, Matejík, Pečko.
l Východná: Debnár – Sirotiak, R. Mikuš, J. Mikuš, Roth, Chovan, Stano (Hoško), M. Mikuš (D. Jurík), Poliak (Sýkora), Brezina, Halko.
Hubová - L. Teplá 1:1 (0:0)
V prvom polčase mali hostitelia miernu prevahu a niekoľko šancí, z ktorých ale neskórovali. Po prestávke síce M. Holík strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre, ale hostia po jednom z rohových kopov a v závare pred bránou vyrovnali.
l Góly: M. Holík – Žihlavník.
l Hubová: Kašák – Gerec, Šuša, Zubaj, Rapoš, M. Holík, Olos, Nechaj, M. Lelek (Chrenko), Koreň (Madera), V. Holík (S. Holík).
l L. Teplá: Mazalan – Šimalčík, Fajta, Korbel, Krakovský, Krajči (Bistiak), Baran, Arbet, Žihlavník, Šiška, Hrbček.
Hrboltová - Bobrovec 0:0
Vo vyrovnanom zápase sa zrodila bezgólová deľba bodov.
Štiavnička - Vavrišovo
6:1 (3:1)
Vavrišovo sa dostalo do vedenia a zdalo sa, že zápas bude vyrovnaný. Domáci v závere polčasu strelili tri góly, čo ich naštartovalo k výbornému výkonu a po prestávke to bol v ich podaní doslova koncert. Štiavnička niekoľko šancí ešte nevyužila.
l Góly: Bartánus 2, Rázga, Kopáček, Žihlavník, Zubaj – Piovarči.
l Štiavnička: Tulinský – Janiga (Dančo), Rom, Sálus (Zubaj), Piroh, Bačkor, Frič, Rázga, Kopáček, Bartánus, Žihlavník (Kudlička).
Vavrišovo: Hudcovič – Klembara, Žižka, Majerík, Majzlík, Chlebo, Urbanovič, Kuna, Susedík, Piovarči, Budaj, Gálet.
L. Kokava - P. Ľupča 4:1 (3:1)
Domácim vyšiel úvod zápasu, keď už v 10.min vyhrávali 2:0. Chvíľkový útlm Kokavčanov využil Kacian, ktorý z trestného kopu nedal brankárovi šancu. Domácich to zmobilizovalo, vytvorili si rad šancí, ktoré pohadzovali.
l Góly: Ľ. Porubän, M. Šuňavec, Gajdoš, Fides – Kacian.
l L. Kokava: M. Šopor – P. Šopor, Kuchárik, Miškovič (Strnisko), M. Šuňavec, Krajči, Gajdoš, Li. Porubän, Krajč (Tarageľ), Ľ. Porubän (Fides), Jurčo.
l P. Ľupča: Bella (Adamčiak) – Španko, Sokol, Morava, Majláth, Smitek, Baláž, Roháčik, Kacian, Adamčiak, Hegedúš.
l V ďalšom kole sa v nedeľu o 15:30 hod stretnú: L. Ján - L. Kokava, P. Lupča – Štiavnička, Vavrišovo – Hrboltová, Bobrovec – Hubová, L. Teplá – Stankovany, Východná - Uh. Ves, Ľubeľa –Prosiek.
MICHAL PAŠKA

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  2. Magazín SME Ženy už v predaji
  3. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Malé obce na Liptove budú mať spoločné odberové miesta

Na Liptove bude 291 odberných miest. Nie všetky obce budú mať vlastné odberné miesta alebo sa v nich bude testovať každý deň.

Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Ilustračná fotografia.

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč má pozitívny test

Primátor o tom informoval cez sociálnu sieť.

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie na Covid-19 v liptovských mestách.