Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

V úvode vysoká výhra Demänovej

I. TRIEDA

Kvačany - Sv. Kríž 1:2 (0:2)
Hostia v 28. min, po rozohrávke priameho kopu, išli po Tomčíkovej lavičke do vedenia. V 42. min mohli domáci vyrovnať, ale neboli úspešní. O minútu sa tešili opäť hráči Sv. Kríža, keď vyrazenú loptu usmernil do siete Frič. V 60. min znižoval z pokutového kopu domáci Ďuroň. Hral sa priemerný futbal, ktorý bol poznačený začiatkom jarnej časti sezóny.
l Góly: Ďuroň - Tomčík, Frič.
l Kvačany: Kojš – Chudoba, Chovan, Bella, Staš, Tkáč, Sásik (Alman), Števček (Kruták), Sekej, Ďuroň, Florek.
l Sv. Kríž: Mráz – Feketík, Tomčík, Keller, Mišovič (Celenga), Podhoráni, Frič, Soboňa, Papaj, Maďarec (Kubík), Tomlák.
Iľanovo – Beňadiková 2:2 (0:1)
Po bezkrvnom výkone domácich v prvom dejstve Iľanovo po prestávke zrýchlilo hru a dostalo sa do vedenia 2:1. Beňadiková v závere vyrovnala gólom z pokutového kopu.
Švošov - Likavka 2:2 (1:1)
Úvod lepšie vyšiel Likavke, ktorá sa dostala do vedenia. Švošov rýchlo odpovedal vyrovnávajúcim gólom. Lepšie fyzicky pripravená Likavka išla do vedenia aj po prestávke. Domáci až v závere zápasu vyrovnali.
l Góly: M. Drdák, T. Drdák – Chorváth, M. Halaš.
l Švošov: Roštek – Straka, Babec, Dančo, Kútnik, M. Drdák, Pukaj (Babala), L. Drdák, T. Drdák, Zrník, Carach.
l Likavka: Tabačák – Lukáč, Maliňák, Hlinka, Borek, Hatala (Černák), F. Halaš, Haluška, Sliacky (M. Halaš), Chorváth (Konfál), Kondra.
L. Lúžna - L. Hrádok 1:3 (0:1)
Prvý polčas boli domáci hosťom ešte vyrovnaným súperom, ale po prestávke mali viac navrch hráči lídra súťaže, ktorí zaslúžene zvíťazili. Domácich podržal brankár.
l Góly: L. Žiška 2, Rúčka (za hostí).
l L. Hrádok: Hablák – Holbus, Mydliar, Ráchel, Rúčka, Psotka, Halahija (Koryťák), Cibula, L. Žiška, Kozub (Kačmarík), Janiga.
Pribylina - Podtureň 4:0 (2:0)
V úvode sa hral oťukávací futbal. Po štvrťhodine zobrali domáci opraty zápasu do rúk, dali dva góly a mali hru pod kontrolou. Podtureň po prestávke pritlačila, no domáci strelili ďalšie dva góly a rozhodli o jednoznačnom víťazstve.
l Góly: Ľ. Račko 2, P. Šimčo, M. Jurík.
l Pribylina: J. Mikuš – Bolvanský, Jaroslav Jurík, P. Šimčo, Holbus, Ján Jurík (Beharka), F. Benko, M. Jurík, R. Jurík, Tarageľ.
l Podtureň: M. Mlynarčík – Kováčik, Flóro, Galet (Žila), L. Vozárik, Z. Mlynarčík, S. Račko, Drugač (Devečka), Jendrál, M. Vozárik.
Demänová - Jamník 5:0 (2:0)
Zápas bol od začiatku jednoznačne v rukách domácich. Demänová do prestávky strelila dva pekné góly, hoci ďalšie šance zostali nevyužité. Po prestávke sa hra vyrovnala, napriek tomu hostitelia náskok zveľadili.
l Góly: M. Kúkol 2, Laco, Kello, Lisý.
l Demänová: Bačík – Rúčkay (Janega), Lisý, Debnár, Krajči, Kello, Laco, Janek, Štulrajter, Kúkol, Tomek (Drabant).
l Jamník: Novota – M. Pavkovček, Hollý, P. Pavkovček, Števček, J. Beňo, T. Pavkovček, Matejko, Handrk, Mrnčo, P. Pavkovček.
Komjatná - Smreč.Žiar
3:1 (2:1)
Domácim vyšiel vstup do jarnej časti súťaže. Komjatná tesný náskok potvrdila gólom po prestávke a zaslúžene si pripísala všetky tri body.
l V ďalšom kole sa v nedeľu o 15:30 hod stretnú: Sv. Kríž - Komjatná, Smreč.Žiar – Demänová, Jamník – Pribylina, Podtureň - L. Lúžna, L. Hrádok – Švošov, Likavka – Iľanovo, Beňadiková – Kvačany.

II. TRIEDA

Prosiek - L. Ján 0:6 (0:2)
V súboji posledného tímu tabuľky s lídrom súťaže sa zrodil jednoznačný výsledok.
l Góly: Kašpar 3, I. Vyskočáni 2, Konfál.
l Prosiek: R. Pagáč – Majerčiak, Kordoš, L. Lamač, Macko, Vozár, Lovich, Rybovič (Krnáč), R. Lamač, Trnovský.
l L. Ján: Klepáč – Kompiš (Oravec), M. Vyskočáni, Baxa, Hanis (Čurný), I. Vyskočáni, Vrlík (Jančuška), Malacký, Konfál, Kašpar.
Uh. Ves - Ľubeľa 1:1 (0:0)
V obojstranne vyrovnanom slušnom zápase sa zrodila zaslúžená deľba bodov.
l Góly: vlastný – Kúkol.
l Uh. Ves: Pavelica – Jurák, Multáň, Perašín, M. Zlejší, Sopko, Bobrík, Multáň, Tkáč, Krčula, Frič.
Stankovany - Východná
3:3 (1:1)
V zápase bohatom na góly sa zrodila deľba bodov.
l Góly: Matej 2, Demikát – Halko 2, Brezina.
l Stankovany: Čieško – P. Malcho, Ondruš, Timčo, Zrník, Kratochvíl, Grznár, Demikát, M. Malcho, Matejík, Pečko.
l Východná: Debnár – Sirotiak, R. Mikuš, J. Mikuš, Roth, Chovan, Stano (Hoško), M. Mikuš (D. Jurík), Poliak (Sýkora), Brezina, Halko.
Hubová - L. Teplá 1:1 (0:0)
V prvom polčase mali hostitelia miernu prevahu a niekoľko šancí, z ktorých ale neskórovali. Po prestávke síce M. Holík strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre, ale hostia po jednom z rohových kopov a v závare pred bránou vyrovnali.
l Góly: M. Holík – Žihlavník.
l Hubová: Kašák – Gerec, Šuša, Zubaj, Rapoš, M. Holík, Olos, Nechaj, M. Lelek (Chrenko), Koreň (Madera), V. Holík (S. Holík).
l L. Teplá: Mazalan – Šimalčík, Fajta, Korbel, Krakovský, Krajči (Bistiak), Baran, Arbet, Žihlavník, Šiška, Hrbček.
Hrboltová - Bobrovec 0:0
Vo vyrovnanom zápase sa zrodila bezgólová deľba bodov.
Štiavnička - Vavrišovo
6:1 (3:1)
Vavrišovo sa dostalo do vedenia a zdalo sa, že zápas bude vyrovnaný. Domáci v závere polčasu strelili tri góly, čo ich naštartovalo k výbornému výkonu a po prestávke to bol v ich podaní doslova koncert. Štiavnička niekoľko šancí ešte nevyužila.
l Góly: Bartánus 2, Rázga, Kopáček, Žihlavník, Zubaj – Piovarči.
l Štiavnička: Tulinský – Janiga (Dančo), Rom, Sálus (Zubaj), Piroh, Bačkor, Frič, Rázga, Kopáček, Bartánus, Žihlavník (Kudlička).
Vavrišovo: Hudcovič – Klembara, Žižka, Majerík, Majzlík, Chlebo, Urbanovič, Kuna, Susedík, Piovarči, Budaj, Gálet.
L. Kokava - P. Ľupča 4:1 (3:1)
Domácim vyšiel úvod zápasu, keď už v 10.min vyhrávali 2:0. Chvíľkový útlm Kokavčanov využil Kacian, ktorý z trestného kopu nedal brankárovi šancu. Domácich to zmobilizovalo, vytvorili si rad šancí, ktoré pohadzovali.
l Góly: Ľ. Porubän, M. Šuňavec, Gajdoš, Fides – Kacian.
l L. Kokava: M. Šopor – P. Šopor, Kuchárik, Miškovič (Strnisko), M. Šuňavec, Krajči, Gajdoš, Li. Porubän, Krajč (Tarageľ), Ľ. Porubän (Fides), Jurčo.
l P. Ľupča: Bella (Adamčiak) – Španko, Sokol, Morava, Majláth, Smitek, Baláž, Roháčik, Kacian, Adamčiak, Hegedúš.
l V ďalšom kole sa v nedeľu o 15:30 hod stretnú: L. Ján - L. Kokava, P. Lupča – Štiavnička, Vavrišovo – Hrboltová, Bobrovec – Hubová, L. Teplá – Stankovany, Východná - Uh. Ves, Ľubeľa –Prosiek.