Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Ružomberčania v týždni bodovali dvakrát naplno

PO SÉRII ZLÝCH VÝSLEDKOV POTEŠILI FANÚŠIKOV V dohrávanom zápase 21. kola Corgoň ligy MFK Ružomberok zavŕšil čiernu sériu šiestich zápasov bez víťazstva.

RUŽOMBEROK. Ruža minulý utorok, po kvalitnom výkone, zdolala favorizovanú Trnavu 1:0.
„Ani si nepamätám, kedy sme naposledy vyhrali.“ Aj táto veta zaznela na pozápasovej tlačovke z úst šťastného ružomberského kormidelníka Michala Bílka. Pohľad do análov hovorí, že MFK takmer päť mesiacov nepoznal trojbodovú slasť. V predposlednom jesennom kole (22. novembra) ružomberskí futbalisti zdolali Zlaté Moravce 1:0, a potom až do duelu s Trnavou čakali na ďalší plný, a zároveň prvý, jarný zásah.
Od začiatku sa pod Čebraťom hralo svižne a obojstranne útočne. Ružomberčania sympaticky vybehli na Spartak a v 4. min, po ich druhom rohu, sa k lopte dostal P. Maslo, avšak v gólovej pozícii z ôsmich metrov prestrelil bránu. Trnava na domáci štart ihneď zareagovala a odpovedala rovnakým spôsobom. V 11. min Husár poslal loptu na hlavu Gueyeho a Senegalčan zblízka minul priestor medzi žrďami. Do prestávky sa hra prelievala z jednej na druhú stranu. Keď sa zdalo, že prvé dejstvo už gól neprinesie, prišla 45. min. Sedlák zobral loptu Procházkovi, nasledovala Božokova zblokovaná strela, k odrazenej lopte sa dostal Lačný a tutovku rutinne zvládol – 1:0.
Aj do druhého polčasu aktívnejšie vstúpili Liptáci, ale o horúce chvíle pred bránou sa postaral v 54. min Spartak, keď po centri Procházku nepresne zakončil Husár. Prevaha domácich však pokračovala a agilný útočník MFK Lačný mohol minimálne poistiť ružomberské vedenie. Dva razy sa sám rútil na gólmana Trnavy Hrdinu, v 57. min trafil žrď a o tri minúty neskôr tesne minul svätyňu hostí.
Michal Bílek, tréner MFK: „Vypracovali sme si pomerne dosť gólových príležitostí. Stretnutie z našej strany hodnotím ako veľmi kvalitné. Hráči k nemu pristúpili maximálne zodpovedne a poctivo. Diváci boli svedkami bojovného a útočného futbalu. Možno povedať, že išlo doteraz o náš najlepší výkon jari. Chlapci veľmi pozorne pracovali aj v obrane. Naša situácia pred zápasom nebola jednoduchá. Museli sme sa zaobísť bez maródov Zošáka a Maška a po dlhšej pauze, vynútenej svalovým zranením, nastúpil vpredu Pešíř.“
Ružomberok – Trnava
1:0 (1:0.
l Gól: 45. Lačný. Žlté karty: Božok, T. Sedlák - Hanzel, Gueye, Jelenkovič. Rozhodoval: Trutz – 3657 divákov.
l Ružomberok: Hajdúch – Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek – T. Sedlák, P. Maslo – Kukoľ (87. Jurč), Božok – Pešíř (77. Sivčevič), Lačný (70. Lovás).
V 25. kole Corgoň ligy zdolal v stredoslovenskom derby MFK Ružomberok Duklu Banská Bystrica 1:0. To znamená, že z troch zápasov za sebou vyryžovali sedem bodov.
Vyše dvetisíc divákov na štadióne pod Čebraťom, a ďalší pri televíznych obrazovkách, boli v prvom polčase svedkami nezáživného futbalu. Bolo to statické, plné nepresností s častými prerušeniami. Chýbal väčší pohyb i futbalová myšlienka. V 5. min zblízka, ale z uhla, strieľal domáci útočník Lačný. Dobre postavený bystrický brankár Boroš loptu vyrazil. Prvá strela na ružomberskú bránu smerovala v 21. min, keď z diaľky vypálil Pečovský a Hajdúchovi, ktorý loptu vyrazil len pred seba, narobil značné problémy. Ružomberský výkon len na pol plynu, mohol v 35. min potrestať Pančík, keď nikým nekrytý sa ocitol v domácej šestnástke, ale vo výbornej pozícii mieril nepresne. V 40. min, po dlhšom čase, prišiel vzruch pred bystrickou bránou a rezultoval z toho úvodný gól. Po centri Sivu Lačný hlavou otvoril skóre. V závere polčasu Ružomberčania pritlačili súpera, ale bez efektu.
Druhý polčas bol celkove živší. V 50. min mohlo byť vyrovnané. Na konci rýchlej akcie Dukly bol Gajdoš, gólovú strelu však Hajdúch vyrazil. Hostia sa aj ďalej snažili o zmenu stavu a tlačili sa pred ružomberskú svätyňu. Postupne sa hra zase vyrovnala. V 72. min mohol Lačný pridať svoj druhý gól, ale stroskotal na vybiehajúcom Borošovi. V 79. min gólman Dukly nepustil Sivčeviča do tutovky včasným vybehnutím. Závere Bystričania dohrávali oslabení o jedného muža, pretože Kotrys v 88. min, po druhej žltej, videl aj červenú kartu.
Michal Bílek, tréner MFK: „Mužstvo za štrnásť dní odohralo päť stretnutí, preto som rád, že sme výsledkovo tento zápas zvládli. Víťazstvo považujem za veľmi cenné. V porovnaní s kvalitným súbojom s Trnavou, teraz to bolo predovšetkým o bojovnosti a morálke. Aj keď hra bola vyrovnaná, myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Dali sme gól a boli tam ešte aj ďalšie dve stopercentné príležitosti. Priznávam, že sme sa nedostali toľko do hry, ako sme chceli a potrebovali. V danej situácii nie je podstatné, ako sa k trom bodom došlo, ale že sme ich získali.“
Ružomberok – Banská Bystrica 1:0 (1:0)
- Gól 40. Lačný. Žlté karty: Kukoľ, T. Sedlák – Kotrys, Vajda. Červená karta: 88. Kotrys (Dukla) – po druhej žltej. Rozhodoval: Valášek – 2 208 divákov.
- MFK: Hajdúch - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek – T. Sedlák, P. Maslo – Kukoľ (38. Božok), Zošák (81. Pilár) – Pešíř (62. Sivčevič), Lačný.
- V sobotu (25.4.) hrá Ružomberok o 19. hod v Dubnici.

(SVR)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.