Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Ružomberčania v týždni bodovali dvakrát naplno

PO SÉRII ZLÝCH VÝSLEDKOV POTEŠILI FANÚŠIKOV V dohrávanom zápase 21. kola Corgoň ligy MFK Ružomberok zavŕšil čiernu sériu šiestich zápasov bez víťazstva.

RUŽOMBEROK. Ruža minulý utorok, po kvalitnom výkone, zdolala favorizovanú Trnavu 1:0.
„Ani si nepamätám, kedy sme naposledy vyhrali.“ Aj táto veta zaznela na pozápasovej tlačovke z úst šťastného ružomberského kormidelníka Michala Bílka. Pohľad do análov hovorí, že MFK takmer päť mesiacov nepoznal trojbodovú slasť. V predposlednom jesennom kole (22. novembra) ružomberskí futbalisti zdolali Zlaté Moravce 1:0, a potom až do duelu s Trnavou čakali na ďalší plný, a zároveň prvý, jarný zásah.
Od začiatku sa pod Čebraťom hralo svižne a obojstranne útočne. Ružomberčania sympaticky vybehli na Spartak a v 4. min, po ich druhom rohu, sa k lopte dostal P. Maslo, avšak v gólovej pozícii z ôsmich metrov prestrelil bránu. Trnava na domáci štart ihneď zareagovala a odpovedala rovnakým spôsobom. V 11. min Husár poslal loptu na hlavu Gueyeho a Senegalčan zblízka minul priestor medzi žrďami. Do prestávky sa hra prelievala z jednej na druhú stranu. Keď sa zdalo, že prvé dejstvo už gól neprinesie, prišla 45. min. Sedlák zobral loptu Procházkovi, nasledovala Božokova zblokovaná strela, k odrazenej lopte sa dostal Lačný a tutovku rutinne zvládol – 1:0.
Aj do druhého polčasu aktívnejšie vstúpili Liptáci, ale o horúce chvíle pred bránou sa postaral v 54. min Spartak, keď po centri Procházku nepresne zakončil Husár. Prevaha domácich však pokračovala a agilný útočník MFK Lačný mohol minimálne poistiť ružomberské vedenie. Dva razy sa sám rútil na gólmana Trnavy Hrdinu, v 57. min trafil žrď a o tri minúty neskôr tesne minul svätyňu hostí.
Michal Bílek, tréner MFK: „Vypracovali sme si pomerne dosť gólových príležitostí. Stretnutie z našej strany hodnotím ako veľmi kvalitné. Hráči k nemu pristúpili maximálne zodpovedne a poctivo. Diváci boli svedkami bojovného a útočného futbalu. Možno povedať, že išlo doteraz o náš najlepší výkon jari. Chlapci veľmi pozorne pracovali aj v obrane. Naša situácia pred zápasom nebola jednoduchá. Museli sme sa zaobísť bez maródov Zošáka a Maška a po dlhšej pauze, vynútenej svalovým zranením, nastúpil vpredu Pešíř.“
Ružomberok – Trnava
1:0 (1:0.
l Gól: 45. Lačný. Žlté karty: Božok, T. Sedlák - Hanzel, Gueye, Jelenkovič. Rozhodoval: Trutz – 3657 divákov.
l Ružomberok: Hajdúch – Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek – T. Sedlák, P. Maslo – Kukoľ (87. Jurč), Božok – Pešíř (77. Sivčevič), Lačný (70. Lovás).
V 25. kole Corgoň ligy zdolal v stredoslovenskom derby MFK Ružomberok Duklu Banská Bystrica 1:0. To znamená, že z troch zápasov za sebou vyryžovali sedem bodov.
Vyše dvetisíc divákov na štadióne pod Čebraťom, a ďalší pri televíznych obrazovkách, boli v prvom polčase svedkami nezáživného futbalu. Bolo to statické, plné nepresností s častými prerušeniami. Chýbal väčší pohyb i futbalová myšlienka. V 5. min zblízka, ale z uhla, strieľal domáci útočník Lačný. Dobre postavený bystrický brankár Boroš loptu vyrazil. Prvá strela na ružomberskú bránu smerovala v 21. min, keď z diaľky vypálil Pečovský a Hajdúchovi, ktorý loptu vyrazil len pred seba, narobil značné problémy. Ružomberský výkon len na pol plynu, mohol v 35. min potrestať Pančík, keď nikým nekrytý sa ocitol v domácej šestnástke, ale vo výbornej pozícii mieril nepresne. V 40. min, po dlhšom čase, prišiel vzruch pred bystrickou bránou a rezultoval z toho úvodný gól. Po centri Sivu Lačný hlavou otvoril skóre. V závere polčasu Ružomberčania pritlačili súpera, ale bez efektu.
Druhý polčas bol celkove živší. V 50. min mohlo byť vyrovnané. Na konci rýchlej akcie Dukly bol Gajdoš, gólovú strelu však Hajdúch vyrazil. Hostia sa aj ďalej snažili o zmenu stavu a tlačili sa pred ružomberskú svätyňu. Postupne sa hra zase vyrovnala. V 72. min mohol Lačný pridať svoj druhý gól, ale stroskotal na vybiehajúcom Borošovi. V 79. min gólman Dukly nepustil Sivčeviča do tutovky včasným vybehnutím. Závere Bystričania dohrávali oslabení o jedného muža, pretože Kotrys v 88. min, po druhej žltej, videl aj červenú kartu.
Michal Bílek, tréner MFK: „Mužstvo za štrnásť dní odohralo päť stretnutí, preto som rád, že sme výsledkovo tento zápas zvládli. Víťazstvo považujem za veľmi cenné. V porovnaní s kvalitným súbojom s Trnavou, teraz to bolo predovšetkým o bojovnosti a morálke. Aj keď hra bola vyrovnaná, myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Dali sme gól a boli tam ešte aj ďalšie dve stopercentné príležitosti. Priznávam, že sme sa nedostali toľko do hry, ako sme chceli a potrebovali. V danej situácii nie je podstatné, ako sa k trom bodom došlo, ale že sme ich získali.“
Ružomberok – Banská Bystrica 1:0 (1:0)
- Gól 40. Lačný. Žlté karty: Kukoľ, T. Sedlák – Kotrys, Vajda. Červená karta: 88. Kotrys (Dukla) – po druhej žltej. Rozhodoval: Valášek – 2 208 divákov.
- MFK: Hajdúch - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek – T. Sedlák, P. Maslo – Kukoľ (38. Božok), Zošák (81. Pilár) – Pešíř (62. Sivčevič), Lačný.
- V sobotu (25.4.) hrá Ružomberok o 19. hod v Dubnici.