Liptáci si so súpermi body väčšinou podelili

Dúbrava nedokázala záverečný tlak korunovať gólom a doma len remizovala.

Cez víkend sa na trávnikoch predstavili aj hráči Závažnej Poruby.Cez víkend sa na trávnikoch predstavili aj hráči Závažnej Poruby. (Zdroj: MICHAL PAŠKA)

Závažná Poruba nedokázala sľubne rozbehnutý zápas doviezť do víťazného konca.

Dúbrava - St. Bystrica 1:1 (1:1)

V zápase priemernej úrovne mali prvú šancu Liptáci, keď trestný kop Urbanoviča brankár s námahou vyrazil. Hostia sa ujali vedenia v 21. min, keď strelou z pätnástich metrov otvoril skóre Kubala. Domáci ihneď odpovedali gólom Surového, ktorému prihrával Kojš.

Druhý polčas priniesol len priemerný futbal. Desať minút pred koncom bol vylúčený hráč hostí, ale domáci svoj tlak nedokázali korunovať víťazným gólom.

Gól: Surový.

Dúbrava: Záborský - Jacko (Priesol), Urbanovič, Feketík, Macko, Kojš, Rakučiak (Slabej), Gruhalák, Surový, Paulíny, Jantek.

Z. Poruba - Kotrč. Lúčka 2:2 (1:1)

Za pekného počasia mali v úvode zápasu domáci hru v rukách. Porubčania sa dostali do vedenia v 8. min, keď Šingliar ľavačkou vymietol šibenicu. Domáci ovládli hru, Húska trafil brvno a viaceré centre zostali nevyužité. Hostia hru vyrovnali a hralo sa medzi šestnástkami. Liptáci opäť pritlačili a tutovku Čajku brankár zázračne vyrazil. Následne sa hostia dostali do šestnástky a kontakt Beťku s hráčom K. Lúčky rozhodca posúdil ako nedovolený. Nariadil pokutový kop, z ktorého hostia vyrovnali.

Hostia sa po prestávke zameriavali na kúskovanie hry a udržanie výsledku. Až kým brankárovi nevypadla centrovaná lopta z rúk a Vretenár strhol vedenie na svoju stranu. Hostia nakopli loptu do šestnásty a kontakt Račka s loptou rozhodca nepochopiteľne posúdil ako zahranie rukou, a tak sa kopal druhý vymyslený pokutový kop - 2:2. Domáci mali tlak, ale viac-menej jalový, až kým v šestnástke nebol faulovaný Švárny, ale Húska penaltu kopol do brvna.

Góly: Vretenár, Šingliar.

Z. Poruba: Valíček - Račko, Macík (Droppa), Vretenár, Švárny, Húska, Šingliar (Praštiak), Beťko, Repček, Čajka, Kmeť.

Belá-Dulice - Černová 3:1 (1:0)

Domáci prejavili väčšiu vôľu po víťazstve. Černová výrazne zaostala za posledným domácim zápasom s Turanmi. V prvom polčase mali hráči Belej viac streleckých príležitostí, ale čistejšie šance si vypracovali hostia. V poslednej minúte prvého polčasu sa domáci dostali do vedenia. Na začiatku druhého polčasu brankár hostí zneškodnil pokutový kop. Zdalo sa, že Liptáci sa postavia na nohy, ale opak bol pravdou. Hostitelia v priebehu niekoľkých minút pridali ďalšie dva góly. Černová v závere už len upravila výsledok.

Gól: Janči.

Černová: Krajník - Muller, Janči, P. Slovák, Múdry (Milan), Moravčík, M. Slovák, Kvasničák, Demko (Pindura), Bobek (Bella), Chovanec.

V ďalšom kole sa 3. mája 2009 o 16.30 hod stretnú: Černová - Trebostovo, Tvrdošín - Z. Poruba, Kotrč. Lúčka - Dúbrava.