LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Organizačne do hrádockého mestského úradu patrí knižnica, ktorá má dve prevádzky. Jednu v Liptovskom Hrádku, druhú v Dovalove. V oboch je v knižničnom fonde asi tridsaťtisíc kníh, niekoľko titulov časopisov a novín. V Liptovskom Hrádku poskytuje knižnica bezplatne aj služby verejného internet.
„O internet je veľký záujem. Potrebovali by sme ešte viac počítačov, lebo chlapci naň čakajú ako v čakárni, musíme ich pri počítačoch postriedať," povedala vedúca referátu mestskej knižnice Jana Šenšelová a dodala, že knižnica robí akcie v spolupráci s hrádockými školami. Ide skôr o menšie projekty. Väčšie zamestnanci knižnice neorganizujú napríklad aj preto, že doposiaľ vždy jedna z nich chodievala do knižnice v mestskej časti Dovalovo. „Potom nám chýbala v našej knižnici, veď máme veľa čitateľov, a preto sme rady, že od 1. mája bude mať tamojšiu knižnicu na starosti Ivana Kapitáňová z kancelárie v Dovalove."
Knižnica v Liptovskom Hrádku má okrem miestnosti s ôsmimi počítačmi pre verejný internet, študovňu s čitáreňou, oddelenie beletrie, náučnej literatúry a oddelenie detskej knižnice. Financie, ktoré knižnica získala na projekt Zvýšenie kvality knižnično-informačných služieb, použili na nákup počítačov a skvalitnenie knižničnej internetovej siete.
Autor: DagmaRA Poliaková