RUŽOMBEROK. Vzhľadom na priebeh zápasu a šance si Ružomberčania zaslúžili vyhrať.
Priznal to aj dubnický tréner Ľubomír Nosický, ktorý, okrem iného, po stretnutí povedal: „Narazili sme na súpera, ktorý nás prevýšil v nasadení, v súbojoch aj v rýchlosti. Napokon sme mali šťastie, že nás podržal brankár Zajac.“
Od začiatku sa oba celky snažili o útočný futbal. Po Sivovej ruke vo veľkom vápne rozhodca Smolák ukázal na značku pokutového kopu a Grendel sa nemýlil. Do vedenia išli domáci. V závere polčasu boli hostia blízko k vyrovnaniu. V 41. min lopta pobozkala brvno dubnickej svätyne.
Druhé dejstvo sa začalo ružomberským náporom a v 54. min Pešíř prudkou strelou spoza šestnástky vyrovnal. S pribúdajúcimi minútami čoraz viac dávala o sebe vedieť stredová formácia MFK. Množstvo akcií potiahol hlavne výborne hrajúci Božok. Práve on mal vzápätí dve veľmi dobré príležitosti. V 58. min ho v šestnástke našiel Lačný, ale záložník MFK minul bránu.
O dve minúty, opäť pri samostatnom nájazde, stroskotal na súperovom brankárovi. Hneď potom, na druhej strane, Hajdúch zlikvidoval tutovku Grendelovi. Párkrát sa vyznamenal dubnický gólman Zajac, keď dva razy vychytal Zošáka a raz Božoka. Desať minút pred koncom sa zranil strážca ružomberskej brány Hajdúch a vystriedal ho Smieška. Poslednú čistú šancu na rozhodnutie mal v 86. min Božok, lenže Zajac aj v tomto prípade bol proti.
Michal Bílek, tréner MFK: „Kým náš trávnik je v úplne zúfalom stave, dubnický vo vynikajúcom. Aj preto sa nám darilo kombinovať. Mužstvo stretnutie veľmi dobre zvládlo a vytvorilo si množstvo gólových príležitostí. Žiaľ, opäť sa prejavila naša zlá koncovka. Preto sme získali len bod. A to je málo. Šancí bolo naozaj neúrekom. Už dávno ich moji zverenci toľko nemali. S nasadením a s predvedenou hrou som spokojný. Súper sa zameral viac – menej iba na brejky.“
Dubnica – Ružomberok
1:1 (1:0)
l Góly: 15. Grendel (z 11 m) - 54. Pešír. Žlté karty: Pleva, Grendel - Zošák, Božok, J. Maslo. Rozhodoval: Smolák - 1630 divákov.
l MFK: Hajdúch (81. Smieška) - Siva, J. Maslo, Majerník, Ďubek - T. Sedlák - Kukoľ (57. Sivčevič), Zošák, Božok - Lačný, Pešír (79. P. Maslo).
l V sobotu (2. mája) hrá Ružomberok o 18. hod s Dunajskou Stredou.