Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

V derby zápase sa doma z víťazstva tešila Lisková

V. LIGA

Nižná – Palúdzka 1:3 (0:2)
Hostia od úvodu stretnutia kontrovali hru, hoci hrali prvý polčas proti silnému nárazovému vetru. Už v 13. min vybojoval loptu Vyšný, uvoľnil Trnovského, ktorý otvoril skóre 0:1. V 20. min Pančíkovu kľučku v pokutovom území domáci v poslednej chvíli zlikvidovali. V 29. min Moravčíkovu strelu z hranice malého vápna v poslednej chvíli zblokovala domáca obrana. V 34. min kopal priamy kop P. Kokavec, jeho strelu brankár neudržal a dobiehajúci Trnovský zvýšil. Nižná sa za celý prvý polčas do gólovej príležitosti nedostala.
Druhý polčas začali domáci náporom. V 66. min unikol Trnovský, ideálne našiel nabiehajúceho Uličného, ktorý zvýšil na 0:3. V 78. min Masár netakticky uvoľnil priestor a domáci Šelingom znížili na 1:3. V závere mohol zvýšiť vedenie hostí Uličný, keď po centri Sikoru v dobrej pozícii mieril vedľa.
- Góly: Trnovský 2, Uličný.
- Palúdzka: Poproč - Masár, Valaštiak, Vyšný, Odlevák, Moravčík, Uličný, P. Kokavec, Grieš (Psotný), Pančík(Mikušiak), Trnovský (Sikora).

Lisková – Bešeňová 2:1 (0:0)
V derby stretnutí to bola vyrovnaná partia, ktorá po bezgólovom prvom dejstve vyznela pre domácich. Obidva tímy potrebujú body na záchranu a chceli vyhrať. V 55. min dal úvodný gól domácich Lauko, ale Bešeňová o pár minút vyrovnala. Lisková nakoniec strhla víťazstvo na svoju stranu a v závere strelila druhý gól. Prekrásnou strelou z viac ako tridsiatich metrov potešil oko futbalových fanúšikov Adamčiak.
- Góly: V. Lauko, Adamčiak – Hošala.
- Lisková: Kačalka – Karlík, Žúbor, Golis (Marton), R. Šiška, J. Mrva (Demko), Adamčiak, Arbet, P. Lauko, V. Lauko, Fúra.
- Bešeňová: Vrtich – Kováč, Pepucha (Antol), Gerec, Hric, Veverica (Drugáč), Hošala, Protuš (Guoth), Janiga, Vyšný, Burdel.

Vrútky – L. Sliače 1:2 (0:2)
Sliačania sa vo Vrútkach predstavili už v sobotu a pripísali si zaslúžené víťazstvo.

Ludrová – Sučany 0:4 (0:2)
Ludrová chcela prerušiť sériu zápasov bez víťazstva, no nepodarilo sa jej. Hostia boli futbalovejší a behavejší a potvrdili, prečo na jar ešte neprehrali. Domáci sa celý zápas trápili a nebolo im súdené skórovať.
- Ludrová: Kmeť – Pasch, Hatala, Kajan, Timuľák (Žiaran), Meško, Krivoš, Milan, Hadač (Gejdoš), Pavol. ⋌
MICHAL PAŠKA

- V ďalšom kole sa 3. mája 2009 o 16.30 hod stretnú: Ludrová – Nižná, L. Sliače – Or. Veselé, Trstená – Lisková, Bešeňová – Palúdzka.