Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Tretí hetrik Števka, tesná prehra na Interi

I. LIGA

Minulú stredu, v dohrávanom stretnutí 24. kola I. ligy, ružomberská rezerva porazila Šaľu 5:0.
Béčko spod Čebraťa dalo futbalistom Dusla Šaľa, najmä v prvom polčase, veľkú lekciu zo streleckej efektivity. Dve šance a dva góly. Ústrednou postavou na ihrisku bol niekdajší corgoňligový kanonier Roland Števko, ktorý v tejto sezóne dosiahol už svoj tretí hetrik a v streleckej tabuľke sa dostal na métu 16 gólov.
V 18. min R. Jendrišek poslal kolmý pas za obranu hostí a Števko rutinne preloboval vybiehajúceho Uka – 1:0. V 29. min mal šaliansky Bališ na kopačke vyrovnanie, keď po Obertovej prihrávke mal pred sebou len brankára MFK Penksu, avšak tutovku trestuhodne spálil.
V 36. min sa Mašek uvoľnil v šalianskom veľkom vápne a bolo. Po zmene strán Števko z prvej pálil a gólman súpera sa nedal prekvapiť. V 62. min Pilár išiel sám na bránu hostí, ale mieril tesne vedľa. V 82. min Števko v stopercentnej šanci stroskotal na brankárovi a pri druhom pokuse minul bránu.
Vzápätí Pilárovi v sľubnej pozícii nesadla strela. V 84. min sa diváci dočkali aj tretieho gólu, ktorý do prázdnej brány, po Pilárovej prihrávke, zaznamenal Števko.
Ružomberský kanonier o necelé dve minúty pridal aj štvrtý úspech MFK. Už položených hostí ešte v poslednej minúte dorazil striedajúci Babic. Šaľa po zmene strán ani raz vážnejšie neohrozila Penksovu svätyňu.

Ladislav Molnár, tréner MFK B: „S výsledkom som, samozrejme, spokojný. Veľmi sme potrebovali tieto body. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, kvalitný. Po prestávke súper zmenil spôsob hry a moje mužstvo zabudlo na to, čo sme si povedali v šatni. Prehrávali sme osobné súboje. Šaľa sa síce do šancí nedostávala, ale hrozil tam nejaký brejk. Som rád, že chlapci išli na doraz až do konca. Upozorňoval som ich na to, že hostia v závere môžu byť zdolateľní. A to sa aj potvrdilo.“

Ružomberok B – Šaľa
5:0 (2:0)
Góly: 18, 84. a 86. Števko, 36. Mašek, 90. Babic. Žltá karta: Števko. ROZHODOVAL: Hrčka – 392 divákov.
MFK B: Penksa – Greššák, Gallo, Sivčevič, Jurč (75. Kotora) – Bielák, R. Jendrišek, Sloboda, Pilár (88. Babic) – Mašek (70. Mahút), Števko.

V 27. kole I. ligy prehral MFK Ružomberok B na bratislavskom Interi gólom v závere 0:1.
Favorizovaní domáci začali aktívne, dostávali sa aj do dobrých streleckých príležitostí, ale v koncovke sa nedokázali presadiť. Ružomberskému béčku, ktoré nastúpilo bez svojho strelca Števka (stál pre štyri žlté karty), dlhšie trvalo, kým sa zorientovalo na bratislavských Pasienkoch.
V druhom polčase však už bolo celkom zdatným súperom vážnemu ašpirantovi na postup. V závere mali hostia aj výborné príležitosti na strhnutie víťazstva. V 72. min unikol Kotora a po jeho prihrávka sa Babic ocitol sám pred súperovým brankárom Krnáčom. Ten ho však v tutovke vychytal.
Vzápätí mal zase veľkú príležitosť Jendrišek. Napokon sa tešili Interisti. V 85. min Kosmeľ vybojoval loptu a po kolmej prihrávke nabiehajúci Hodek rozhodol o všetkom.

Ladislav Molnár, tréner MFK B: „Opäť sme nastúpili s viacerými mladíkmi. V úvode naše mužstvo bolo bojazlivé, vyplašené. Po polhodine hry mohol súper viesť aj 3:0. V závere polčasu sa chlapci trochu chytili. Cez prestávku som ich nabádal k väčšej odvahe. A výsledkom bol zlepšený výkon. V druhej polovici sa útoky prelievali z jednej na druhú stranu. Dostali sme sa aj do dvoch čistých šancí.“

Inter Bratislava – Ružomberok B 1:0 (0:0)
Gól: 85. Hodek. Rozhodoval Jaško - 287 divákov.
MFK B: Okoličáni – Greššák (80. Ondrík), Gallo, Bielák, Mahút – R. Jendrišek, Sloboda, Nagy (86. Sachňuk), Janso V nedeľu (10. mája) o 10.30 hod hrá Ružomberok B s Michalovcami.