RUŽOMBEROK. Myslia si to mnohí Ružomberčania. Príkladov výstavby či rekonštrukcie objektov, do ktorých je vybudovaný aj vstup pre vozičkárov či rodičov s detskými kočíkmi, je aj v Ružomberku dostatok. Takmer vždy však ide o súkromné spoločnosti. Tie si zrejme svojho možného klienta viac vážia.
Príkladom opačného prístupu z posledného obdobia je ružomberská hlavná pošta. Jej predstavitelia míňajú množstvo energie na to, aby vysvetlili, prečo sa nedá prístup pre vozíčkarov vybudovať, ako by hľadali možnosti ako zrovnoprávniť aj túto skupinu obyvateľov. A menovať štátne inštitúcie v Ružomberku, ktorých ani náhodou nezaujíma nemožnosť vstupu imobilných ľudí do ich kancelárií, by sa našlo omnoho viac.
Ostáva len veriť, že súčasťou výstavby Centra prvého kontaktu za vyše 745-tisíc eur v priestoroch ružomberského mestského úradu bude aj vyriešenie vstupu pre imobilných ľudí a rodičov s kočíkmi.
Radnica je totiž v súčasnosti jedným z objektov v Ružomberku, kde by mohli pokojne umiestniť tabuľu s nápisom - imobilní občania pre nás neexistujú.