Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Hešovi museli zašívať peru

V pätnástom kole hokejovej Slovnaft extraligy vyhrali Mikulášania nad Popradom 4:3.

Radosť útočníka Liptovského Mikuláša Tomášeka po góle v popradskej sieti.Radosť útočníka Liptovského Mikuláša Tomášeka po góle v popradskej sieti. (Zdroj: GABRIEL LIPTÁK)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V súboji tímov, ktoré sú až po krk namočené v boji o záchranu, Mikulášanom opäť nevyšiel úvod.

Popradčania mali raketový nástup a už po troch minútach bolo 0:1. Ďalší presný zásah pridali po štvrť hodine hry. Liptákom sa ale dvomi gólmi do prestávky podarilo vrátiť do zápasu.

Prostredná časť hry bola v mikulášskej réžii - tribúny dostal do varu najskôr Tomášek a po ňom aktívny Pohanka. Ratajov gól na 4:3 v 51. min avizoval nervózny záver, čo sa aj potvrdilo. V podtatranskom derby hostia v závere odvolali brankára a pri vylúčení dvoch domácich hrali šiesti proti trom. Predĺženie si už ale nevynútili.

Veľkou oporou Mikulášanov bol brankár Michal Fikrt, ktorý si postupne zvyká na novom pôsobisku. „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, čo sa aj potvrdilo. Pre mňa stretnutie nemalo takú derby príchuť ako pre ostatných chalanov, na tom som tu krátku dobu, ale chcel som, aby sme vyhrali. Podarilo sa to, takže som spokojný. V boji o záchranu potrebujeme každý bod," hovoril pár minút po záverečnej siréne.

Mrzelo ho, že spoluhráči v úvode nevyužili presilovku a súper sa dostal do vedenia. „Bolo dôležité, že hoci sme prehrávali o dva góly, do konca prvej tretiny sme vyrovnali. Chalanov obrat v zápase správne nakopol a zápas dotiahli do víťazného konca."

Skúsený obranca Mikulášanov Jiří Heš sa po zápase „prezentoval" zošitou perou. V druhej tretine sa obetavo hodil do strely. „Puk ma trafil do tváre. Mal som tržnú ranu, ktorú mi lekár ošetril. Pribudli mi tuším štyri stehy." Heš v zranení nevidel žiadny problém a krátko po ošetrení už pomáhal spoluhráčom na ľade.

Pre oporu Liptákov a vlaňajšieho najproduktívnejšieho obrancu v základnej časti súťaže je povzbudením aj vyrovnávajúci gól na 2:2 v prvej tretine. Bol to jeho prvý presný zásah v tejto sezóne.

„Gól, po dlhom čase, mi samozrejme urobil radosť, ale dôležité je víťazstvo celého tímu. Čaká nás ešte veľa náročných zápasov v boji o záchranu."

Na domácej lavičke absolvoval víťaznú premiéru tréner Ján Šterbák. Aj on si je plne vedomý toho, že ak chce tím zachrániť v extralige, treba ešte veľa takých víťazných zápasov ako s Popradom.

Derby malo smutný koniec pre domáceho útočníka Pohanku. V súboji si vykĺbil rameno a skončil v nemocnici.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 16. V. Novák (Heš, Halaj), 19. Heš (Hučko), 25. Tomášek (Pohanka, M. Bartánus), 36. Pohanka (M. Bartánus, Tomášek) - 3. Klouda (Jasečko, Šechný), 15. P. Segľa (Šechný, Jasečko), 51. Rataj (Klouda, Škovira).

Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše: Privoznik - A. Kroták obaja na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Gašparík, Šefčík, 1630 divákov.

Liptovský Mikuláš:
Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, M. Bača - V. Novák, J. Halaj, Cibuľa - Tomášek, Pohanka, M. Bartánus - Kropáč, Kuric, Kriška - Mikula, Roháč, Kadura.

Poprad: Klempa - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, M. Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - P. Segľa, Šechný, Lapšanský - Igor Majeský, Rataj, Marcel Haščák - Mašlonka, Buc, Čížek.

Ján Šterbák (tréner Lipt. Mikuláša): „Sme radi, že sme zvíťazili. Poprad má silný útok, čo potvrdil aj v tomto stretnutí. V prvej tretine išli do vedenia 2:0, ale nám vyšli presilovky a výsledok sme otočili. V závere sme sa síce strachovali o víťazstvo, ale našťastie, body zostali u nás."

Július Penzeš (asistent trénera Popradu): „Dôležitý zápas pre obe mužstvá sme začali veľmi dobre. Vyhrávali sme 2:0, žiaľ v strednej fáze hry sme sa nevyhli zbytočným chybám a nedisciplinovanosti. Domáci to dokonale využili, a preto vyhrali."
SITA

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Pomáhajte čítaním
  5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  7. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  8. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  9. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  10. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Hrával za Tatran, teraz z pasie háji farby Beňadikovej a robí šoféra

Na zakončovateľov v siedmej lige sa zvrchu pozerá hráč, ktorý už kopačky zavesil na pomyselný klinec – Maroš Kováč, aktuálny hráč Beňadikovej.

Futbalista Maroš Kováč v žltom drese Beňadikovej.

Kajakár Halčin velil odbernému miestu

V celoslovenskom plošnom testovaní na nový koronavírus COVID-19 vypomáhali aj športovci v službách armády. Jedným z nich bol aj kajakár Martin Halčin.

Kajakár Martin Halčin pri výpomoci na celoslovenskom plošnom testovaní.

Liptov reprezentuje v IV. lige len Závažná Poruba

Futbalisti ŠK Závažná Poruba skončili po 10. odohraných zápasoch v IV. lige na nelichotivej predposlednej priečke. S bilanciou 1 výhra, 4 remízy a 5 prehier majú na konte 7 bodov.

ŠK Závažná Poruba v modrom.

V stredu na Tatrane opäť ožije futbal II. ligy

Druhá najvyššia futbalová súťaž sa reštartuje už túto stredu 25. novembra. Liptákom zostáva dohrať dve posledné stretnutia jesennej časti súťaže. Tatran má našliapnuté na víťaznú jeseň.

Mikulášski futbalisti v stredu vstúpia do reštartovanej súťaže druhej ligy.