Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Ružomberok si spod Urpína priviezol bod

V štrnástom kole futbalovej Corgoň ligy Ružomberok remizoval na pôde Banskej Bystrice 1:1.

Súboj Vratislava Gajdoša z Dukly (vľavo) a Milomíra Sivčeviča z Ružomberka.Súboj Vratislava Gajdoša z Dukly (vľavo) a Milomíra Sivčeviča z Ružomberka. (Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. Dukla začala od úvodných minút útočne, čo sa jej vyplatilo. Hneď prvú šancu domáci využili, keď Gajdoš pätičkou vysunul Kuzmu za obranu Ružomberka.

Útočník Dukly sa z ľavej strany rútil do šestnástky, brankár hostí Smieška vybehol, ale Marek Kuzma poslal loptu povedľa neho z diaľky do siete - 1:0. Hostia museli otvoriť hru, k Piščurovi sa do útoku presunul Řezníček, no šance si nevypracovali. Naopak, bola to Dukla, ktorá mohla zvýšiť skóre. Hučko v rohu pokutového územia vycvičil obidvoch Maslovcov, no zakončil do žrde. Liptáci mohli kontrovať, po presnom centri Piščur v šestnástke hlavou poriadne natiahol Boroša. Dukla, ktorá čoraz viac hrozila z rýchlych protiútokov a brejkov, v 35. min zamestnala brankára Smiešku Gajdošovou presnou, no nie prudkou strelou. Ostatné akcie často aj za cenu faulu zastavili hosťujúci defenzívni hráči.

Po zmene strán sa "Ruža" centrovanými loptami do ohňa pokúšala dostať do šancí, čo sa jej však dlho nedarilo. Po hodine hry prišli aj príležitosti. Ďubekovu strelu v 64. min ešte Boroš kryl, o päť minút neskôr tvrdo pálil Božok takmer z 30 metrov, no lopta išla tesne nad brvno. V 70. min pohrozil hlavou po jednom z centrov Ján Maslo. Lopta však išla taktiež vedľa bránky.

Najväčšiu šancu mal ten istý hráč v 74. min, keď na hranici päťky hlavičkoval tesne nad brvno. Dukla bola pod miernym tlakom a nevedela smerom dopredu nič vymyslieť. Prišiel tak vyrovnávajúci gól, keď center Petra Masla našiel v šestnástke hlavu Piščura, ktorý poslal loptu presne k žrdi - 1:1.

Domácich gól prebral, vytvárali si akcie po stranách aj stredom ihriska. Tlačil ich však čas, z čoho pramenila nervozita na ich kopačkách. V 85. min však mohli ísť opäť do vedenia, keď Kuzma z pravej strany poslal peknú loptu do šestnástky Uškovičovi, ale Smieška zasahoval na čiare.

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 12. M. Kuzma - 78. Piščur, ŽK: 38. Siva, 44. Sivčevič, 71. Zošák (všetci Ružomberok), rozhodovali: Matúš - Laskovský, Petríček, 2110 divákov.

Banská Bystrica: Boroš - Pleva, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Seye (79. T. Bruško), Pečovský (7. Turňa), Hučko - V. Gajdoš (61. Uškovič), M. Kuzma.

Ružomberok: Smieška - P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Gallo - Siva - Zošák, Řezníček (64. Lačný), Božok (89. Bielák), Ďubek (76. Ivan Kotora) - Piščur.

Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): „Niektorí moji hráči nepodali optimálny výkon. Ružomberok nie je taký slabý súper, ako to naznačuje jeho postavenie v tabuľke. Bol to kvalitný zápas. Dali sme vedúci gól, no žiaľ, nedokázali sme pridať ďalší. Chlapcov prehra mrzí. V druhom polčase sme nemali prenechať iniciatívu súperovi. Po vyrovnávajúcom góle mal ešte šancu Uškovič, ale už nám to tam jednoducho nepadlo."

František Straka (tréner MFK Ružomberok):
„Som spokojný s našou hrou, ktorou sme sa presadzovali po blamáži v Myjave. Čiastočne sme si napravili reputáciu. Vedeli sme, že nás čaká nepríjemný súper. O to viac ma teší, že sme sa dokázali zdvihnúť po prvom polčase, kde sme boli aktívni, ale domáci skórovali a potom hrozili brejkami. Gól padol po našej hrubej chybe, kde došlo k nedorozumeniu nášho gólmana so stopérom. Musím však pochváliť môj tím za bojovnosť a snahu, vďaka čomu sme v druhom polčase skórovali."