Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Zo Skalice priviezli všetky tri body

V devätnástom kole hokejovej Slovnaft extraligy vyhrali mikulášski hokejisti v Skalici 4:3.

Mikulášania v piatok na domácom ľade zdolali Zvolen, teraz uspeli aj v Skalici.Mikulášania v piatok na domácom ľade zdolali Zvolen, teraz uspeli aj v Skalici. (Zdroj: SITA: GABRIEL LIPTÁK)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Stretnutie Skaličanov a Liptákov sa začalo zvoľna, väčšie šance neprinieslo ani prvé vylúčenie v radoch hostí v 4. min.

Domácim sa presilová hra nevydarila, ale už v 6. min mali možnosť reparátu za faul Fikrta na domáceho Kutálka. V tejto výhode Skaličania už nezaváhali a hostí svojím gólom potrestal Jarolín, čím otvoril skóre zápasu. Odpoveď Liptákov na seba nenechala dlho čakať - o necelú polminútu skóroval na druhej strane Bartánus, ktorý presne videl dieru medzi Falterovými betónmi.

V druhej tretine padli až štyri góly, po dvoch na každej strane. V 23. min najprv skóroval hosťujúci V. Novák, ktorý našiel miesto medzi Falterovým betónom a žŕdkou - 1:2. Na tento gól vzápätí poslal odpoveď Pašek, ktorý dostal peknú prihrávku spoza bránky od Jarolína a pohodlne zavesil. V 26. min hlavný rozhodca poslal na lavicu hanby Pálffyho a hostia túto výhodu využili už po 5 sekundách.

Po predchádzajucom zákroku bol Falter už prikrátky na Halaja, ktorý pohodlne priklepol puk do bránky - 2:3. Falter musel vystriedať a na jeho miesto nastúpil mladý Zdenko Kotvan. V 35. min gólman hostí vykorčuľoval z bránky a Gula to delovkou namieril na jeho svätyňu, nebolo však isté, či strela mierila vedľa alebo hneď vyletela z bránky, a tak sa volalo videorozhodcovi.

Gól neplatil, ale len o minútu neskôr napravil pokazené gólové chúťky Skaličanov Zálešák, ktorý vyrovnal na 3:3. V tretej tretine už bola radosť z gólov skromná - užili si ju len Liptáci, keď 45.min znovu potrestal vylúčenie domácich Bartánus - jeho nahodená strela poľahky prešla za Kotvanov chrbát. Skóre sa zmenilo na 3:4 v neprospech Skaličanov a ani ich urputná snaha streliť vyrovnávajúci gól a predĺžiť zápas nepriniesla výsledok.

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 7. Jarolín (Pálffy, R. Jendek), 25. D. Pašek (Jarolín), 37. Zálešák (Gründling, Pálffy) - 8. M. Bartánus (Kumstát, Roháč), 23. V. Novák (Cibuľa, J. Halaj), 26. J. Halaj (Heš), 45. M. Bartánus (Tomášek, Roháč).

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Orolín - Tvrdoň, 2469 divákov.

Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, M. Výborný, Gula, Škadra, R. Jendek, Škápik, Beňa - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Kutálek, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, Jarolín, D. Pašek - Lušňák, F. Novák, Šátek.

Liptovský Mikuláš: Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, M. Bača - V. Novák, J. Halaj, Cibuľa - Tomášek, Roháč, M. Bartánus - Kropáč, Kuric, Kriška - Mikula, Durdiak, Kadura.

Ján Faith (tréner Skalice): „Musím vyjadriť svoje sklamanie - po dvoch predchádzajúcich prehrách sme dúfali vo výhru. Taktiež som veľmi sklamaný, že sme prehrali doma, dostávame prilíš veľa gólov. Dúfam, že prestávka nám pomôže."

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): „Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať - Skalica má silný tím. Musím pochváliť hru obrancov a tiež brankára. Aj pri troške šťastia sme dotiahli zápas do víťazného konca. Tieto body sa nám zídu."

1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  2. Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť
  3. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  4. SME mení akcionársku štruktúru
  5. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
  6. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
  7. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  8. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  9. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  10. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 6 286

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

9 h
Ľudia sa tlačia pri nástupe na lanovku.

Stredisko otvorilo vo štvrtok. Chcú fungovať do začiatku mája.

8 h
Východná je rázovotá podtatranská obec.

Zbierajú príbehy z dediny, historky, ktoré sa viažu k Východnej, aby ich spracovali do originálnej zbierky poviedok.

9 h

Miesto oddychu a pokoja nad Ružomberkom už dlhšiu dobu vyvoláva vášne. Proti plánovanej výstavbe bytov vedľa nej sa zdvihla vlna nevôle. Investor má toho už dosť, pozemky chce predať.