Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Strelecká mizéria Mikulášanov pokračuje. Sú predposlední

Liptáci neskórovali už v dvoch zápasoch za sebou. V 36. kole hokejovej Slovnaft extraligy prehrali doma s Nitrou 0:1.

Nitre na víťazstvo na mikulášskom ľade stačil jediný presný zásah.Nitre na víťazstvo na mikulášskom ľade stačil jediný presný zásah. (Zdroj: GABRIEL LIPTÁK)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Strelecké trápenie hokejistov Liptovského Mikuláša neprelomil ani dnešný dôležitý domáci zápas s Nitrou. Ten Liptáci prehrali najtesnejším rozdielom 0:1, keď Nitra o zisku troch bodov rozhodla v 46. min po góle Kmeča.

Mikulášania pred najvernejšími fanúšikmi zaostali za očakávaniami. Varujúca je najmä ich strelecká mizéria v ostatných dvoch zápasoch - Liptáci neskórovali ani v nedeľu na ľade Žiliny. V tabuľke im tak patrí predposledná priečka.

V zápase s Nitrou sa po približne trojmesačnej pauze zapríčinenej zranením ramena objavil v domácom drese útočník Branislav Pohanka. „Rameno už je v poriadku, aj keď, priznám sa, v súbojoch som si dával pozor. Veľmi ma mrzí, že môj návrat na ľad nemal víťaznú príchuť," hovoril šikovný útočník pár minút po záverečnej siréne.

Za najväčšiu slabinu tímu v ostatných zápasoch považuje nepremieňanie šancí. „Bohužiaľ, ukázalo sa to už v zápase v Žiline a aj dnes s Nitrou. V týchto dvoch zápasoch sme stratili dôležité body."

Nitra na mikulášskom ľade zodpovedne bránila, čo si všimol aj Pohanka. „V ďalších zápasoch musíme viac bojovať a presadzovať sa strelecky," poznamenal kriticky.

Najlepším strelcom Liptákov v tejto sezóne je s devätnástimi gólmi Marek Bartánus, no ani kanonier jeho kvalít nenašiel recept na nitrianskeho brankára Lakosila. „Neviem, prečo sa nám nedarí. Keby sme vedeli príčinu, tak by sme určite skórovali nielen dnes, ale aj v minulom kole v Žiline," nezakrýval Marek sklamanie z výsledkov, ktoré fanúšikov v centre Liptova určite netešia.

„Nitra dnes na víťazstvo stačil jeden gól, my sme sa strelecky nepresadili ani raz. Bez gólu sa nedá vyhrať. Tento zápas sa mi ťažko hodnotí," uzavrel sklamaný Bartánus.

Domáci obranca Heš sa snaží zastaviť hráča Nitry. FOTO: GABRIEL LIPTÁK

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Od začiatku sa hral obojstranne vyrovnaný hokej. Obidvom mužstvám išlo o veľa.

Zo začiatku boli lepší domáci, už v 5. minúte mohol skórovať Cibuľa, ale neuspel. Nitrania mali tiež šance, ale domáci brankár Fikrt ich strelám odolával. V 10. minúte mal prvý útok Liptákov 100-percentú šancu, ale Halaj netrafil bránku. Pri prvom vylúčení v 14. minúte hostia nastrelili iba žŕdku bránky domácich, ale hneď po rovnovážnom stave sa mohol uzdravený Pohanka stať hrdinom. Žiaľ, neuspel.

Aj druhá tretina mala rovnaký charakter. Na začiatku mohli ísť do vedenia domáci, najprv Bartánus a vzápätí Halaj. Hra sa opäť vyrovnala a Liptáci, i keď si vytvorili veľký tlak, mohli na to doplatiť, lebo z protiútokov hostia niekoľko výborných šancí nepremenili.

V tretej tretine bola enormná snaha domácich strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vylúčenie v 43. minúte zabrzdilo útočnú snahu Liptákov. Úsilie všetkých vyústilo v 46. minúte do vedenia hostí, keď Kmeč pretrelil výborného Fikrta. Potom už bola zo strany domácich len márna snah prekonať Lakosila v bránke Nitry.

Gól: 46. Kmeč (Šátek). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Snášel, 1650 divákov.

Liptovský Mikuláš: Fikrt - D. Devečka, Heš, P. Lištiak, Kumstát, Hučko, M. Bača, T. Devečka, Pohanka - M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek - Cibuľa, Valčák, V. Novák - Mikula, Kuric, Kropáč - Roháč, Durdiak, M. Oravec.

Nitra: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, Konig, Rais, Širokovs, Michal Novák - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Slovák, M. Kováčik - Šátek, E. Čaládi, Kmeč - Gráčik, Šinkovič, Románek.

Ján Šterbák, tréner Liptovského Mikuláša: „Sme veľmi nespokojní s výsledkom. Ak sa chceme zachrániť, musíme hrať inak. V útoku sme boli doslova neškodní. Kritériá ako tak spĺňala obrana a najmä brankár Fikrt nás podržal."

Peter Oremus, tréner Nitry: „V Liptove sme dosiahli cenné víťazstvo. Chlapci počnúc brankárom podali zodpovedný výkon, domácich nepustili do veľkého tlaku, i keď sme vyhrali len najtesnejšie myslím si, že úplne zaslúžene."

TASR

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  4. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  6. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?

ŠK Lúčky-kúpele v červeno-čiernom.

Kapitán tímu ŠK Lúčky - kúpele prezradil do futbalového bonzáčika tiež mnoho zaujímavosti.

5 h

Zlomové udalosti bojov o Liptovský Mikuláš od vypuknutia Slovenského národného povstania až po oslobodenie mesta v apríli 1945 mapuje obnovená expozícia mestského Múzea Janka Kráľa.

9 h
Ján Molčan hovorí, že najviac mu chýba kontakt s veriacimi.

Čo robí ľupčiansky farár počas pandémie? Napríklad vozí dôchodcov na očkovanie. Keď treba, drží ich aj za ruku.

16 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.