Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Strelecká mizéria Mikulášanov pokračuje. Sú predposlední

Liptáci neskórovali už v dvoch zápasoch za sebou. V 36. kole hokejovej Slovnaft extraligy prehrali doma s Nitrou 0:1.

Nitre na víťazstvo na mikulášskom ľade stačil jediný presný zásah.Nitre na víťazstvo na mikulášskom ľade stačil jediný presný zásah. (Zdroj: GABRIEL LIPTÁK)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Strelecké trápenie hokejistov Liptovského Mikuláša neprelomil ani dnešný dôležitý domáci zápas s Nitrou. Ten Liptáci prehrali najtesnejším rozdielom 0:1, keď Nitra o zisku troch bodov rozhodla v 46. min po góle Kmeča.

Mikulášania pred najvernejšími fanúšikmi zaostali za očakávaniami. Varujúca je najmä ich strelecká mizéria v ostatných dvoch zápasoch - Liptáci neskórovali ani v nedeľu na ľade Žiliny. V tabuľke im tak patrí predposledná priečka.

V zápase s Nitrou sa po približne trojmesačnej pauze zapríčinenej zranením ramena objavil v domácom drese útočník Branislav Pohanka. „Rameno už je v poriadku, aj keď, priznám sa, v súbojoch som si dával pozor. Veľmi ma mrzí, že môj návrat na ľad nemal víťaznú príchuť," hovoril šikovný útočník pár minút po záverečnej siréne.

Za najväčšiu slabinu tímu v ostatných zápasoch považuje nepremieňanie šancí. „Bohužiaľ, ukázalo sa to už v zápase v Žiline a aj dnes s Nitrou. V týchto dvoch zápasoch sme stratili dôležité body."

Nitra na mikulášskom ľade zodpovedne bránila, čo si všimol aj Pohanka. „V ďalších zápasoch musíme viac bojovať a presadzovať sa strelecky," poznamenal kriticky.

Najlepším strelcom Liptákov v tejto sezóne je s devätnástimi gólmi Marek Bartánus, no ani kanonier jeho kvalít nenašiel recept na nitrianskeho brankára Lakosila. „Neviem, prečo sa nám nedarí. Keby sme vedeli príčinu, tak by sme určite skórovali nielen dnes, ale aj v minulom kole v Žiline," nezakrýval Marek sklamanie z výsledkov, ktoré fanúšikov v centre Liptova určite netešia.

„Nitra dnes na víťazstvo stačil jeden gól, my sme sa strelecky nepresadili ani raz. Bez gólu sa nedá vyhrať. Tento zápas sa mi ťažko hodnotí," uzavrel sklamaný Bartánus.

Domáci obranca Heš sa snaží zastaviť hráča Nitry. FOTO: GABRIEL LIPTÁK

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Od začiatku sa hral obojstranne vyrovnaný hokej. Obidvom mužstvám išlo o veľa.

Zo začiatku boli lepší domáci, už v 5. minúte mohol skórovať Cibuľa, ale neuspel. Nitrania mali tiež šance, ale domáci brankár Fikrt ich strelám odolával. V 10. minúte mal prvý útok Liptákov 100-percentú šancu, ale Halaj netrafil bránku. Pri prvom vylúčení v 14. minúte hostia nastrelili iba žŕdku bránky domácich, ale hneď po rovnovážnom stave sa mohol uzdravený Pohanka stať hrdinom. Žiaľ, neuspel.

Aj druhá tretina mala rovnaký charakter. Na začiatku mohli ísť do vedenia domáci, najprv Bartánus a vzápätí Halaj. Hra sa opäť vyrovnala a Liptáci, i keď si vytvorili veľký tlak, mohli na to doplatiť, lebo z protiútokov hostia niekoľko výborných šancí nepremenili.

V tretej tretine bola enormná snaha domácich strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vylúčenie v 43. minúte zabrzdilo útočnú snahu Liptákov. Úsilie všetkých vyústilo v 46. minúte do vedenia hostí, keď Kmeč pretrelil výborného Fikrta. Potom už bola zo strany domácich len márna snah prekonať Lakosila v bránke Nitry.

Gól: 46. Kmeč (Šátek). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Snášel, 1650 divákov.

Liptovský Mikuláš: Fikrt - D. Devečka, Heš, P. Lištiak, Kumstát, Hučko, M. Bača, T. Devečka, Pohanka - M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek - Cibuľa, Valčák, V. Novák - Mikula, Kuric, Kropáč - Roháč, Durdiak, M. Oravec.

Nitra: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, Konig, Rais, Širokovs, Michal Novák - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Slovák, M. Kováčik - Šátek, E. Čaládi, Kmeč - Gráčik, Šinkovič, Románek.

Ján Šterbák, tréner Liptovského Mikuláša: „Sme veľmi nespokojní s výsledkom. Ak sa chceme zachrániť, musíme hrať inak. V útoku sme boli doslova neškodní. Kritériá ako tak spĺňala obrana a najmä brankár Fikrt nás podržal."

Peter Oremus, tréner Nitry: „V Liptove sme dosiahli cenné víťazstvo. Chlapci počnúc brankárom podali zodpovedný výkon, domácich nepustili do veľkého tlaku, i keď sme vyhrali len najtesnejšie myslím si, že úplne zaslúžene."

TASR

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.