Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Ružomberčania i Mikulášania doma vyhrali

Liptovským zástupcom v dvoch najvyšších futbalových súťažiach sa dnes na domácej pôde darilo.

Radosť futbalistov Liptovského Mikuláša po jednom z gólov v sieti Lučenca.Radosť futbalistov Liptovského Mikuláša po jednom z gólov v sieti Lučenca. (Zdroj: MICHAL PAŠKA)

RUŽOMBEROK. Futbalisti Ružomberka v 25. kole Corgoň ligy najtesnejším rozdielom zdolali Banskú Bystricu.

Pod Čebraťom to bol dlho len málo záživný futbal. Domáci síce boli o čosi iniciatívnejší, ale ich nakopávané lopty smerom dopredu k ničomu neviedli. Dukla sa zameriavala hlavne na pozorné bránenie a na polovicu súpera sa dostávala len sporadicky. Prvú šancu v zápase však mali práve hostia.

V 29. min hľadal Ďuriš prízemným centrom Gajdoša, domáci obranca P. Maslo odvracal nebezpečenstvo odkopom z bránkovej čiary. B. Bystrica bola v týchto fázach hry lepšia a často podnikala výpady do pokutového územia súpera. V 36. min brankárovi "vojakov" Borošovi nesadol odkop, lopta dopadla na nohu Chovanca, ružomberský stredopoliar však nemal čas dôslednejšie zakončiť. Prvý polčas svojou úrovňou nemohol divákov uspokojiť. Za zmienku stojí, že Bystričania v tejto časti hry zahrávali 5 rohových kopov, kým domáci ani jeden.

Ružomberok začal druhé dejstvo náporom, z ktorého vyťažil tri rohy za sebou. V 55. min založili Liptáci ďalšiu akciu, odrazená lopta sa dostala pred J. Masla, ktorý umiestnenou strelou zblízka poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Potom pálil z veľkej diaľky Coimbra, Boroš vyrazil loptu len s námahou.

Domáci držali opraty zápasu aj naďalej pevne vo svojich rukách, zatiaľ čo Dukla pokračovala v hernom trápení. V 77. min sa hostia konečne prebrali, Uškovičovu strelu - vôbec prvú hosťujúcu medzi tri žrde - Hrdlička v domácej bránke vyrazil na roh.

A keďže hostia sa do konca stretnutia na nič nezmohli, Ružomberok zaznamenal už tretie jarné domáce víťazstvo v rade.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 55. J. Maslo.

ŽK: 68. Coimbra, 79. Zošák - 22. M. Pančík ml., 36. Turňa, 58. Michal Ďuriš, rozhodovali: Vlk - Balko, Petríček, 1 981 divákov.

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Gallo - J. Chovanec, Hoferica (46. Coimbra), P. Besta (80. A. Sloboda), Zošák (90.+ Š. Pekár) - Ďubek - Piščur.

B. Bystrica: Boroš - Turňa (86. Považanec), Adámik, Chmelík, Brašeň - M. Pančík ml., Pleva, Seye (66. Uškovič), T. Hučko - V. Gajdoš (77. Snitka), Michal Ďuriš.

František Straka (tréner Ružomberka): „Naše víťazstvo si vysoko cením, bolo vydreté. V prvom polčase sme hrali pod svoje možnosti, nedarila sa nám kombinácia, strácali sme lopty, boli sme málo agresívni. Cez prestávku sme si to v kabíne vydiskutovali. V druhom polčase nám pomohol príchod Coimbru na ihrisko, začali sme hrať kolmejšie a lepšie kombinačne a nakoniec sme dali zaslúžený gól. Svoj tím musím pochváliť predovšetkým za morálku."

Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): „Diváci videli bojovný zápas, s maximálnym nasadením. Obe mužstvá chceli vyhrať, domácim sa to podarilo, nám už tretíkrát po sebe nie, čo nás veľmi mrzí. Dnes sme boli blízko aspoň k bodu. Hráčom nemám čo vyčítať, spravili všetko, čo bolo v ich silách."

futlmlc2_mis.JPG

Tento hlavičkový súboj bol vyrovnaný, v zápase ale mali navrch Mikulášania. FOTO: MICHAL PAŠKA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V prvej lige v zápase 24. kola privítal Liptovský Mikuláš doma Lučenec.

Skóre stretnutia otvorili hostia už v 16. min Labunom, no napokon odchádzali z Liptova s vysokou prehrou. Do prestávky stihol vyrovnať Pitoňák.

Po zmene strán pridali ďalšie góly domáceho mužstva Vido, Bella a Bezák. Lučenec dohrával od 68. min bez vylúčeného Červínka.

NMFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - LAFC Lučenec 4:1 (1:1)

Góly: 41. Pitoňák, 57. Vido, 69. R. Bella, 73. M. Bezák - 16. T. Labun.

ŽK: 16. Pekár, 76. Lišivka - 76. B. Gonos.

ČK: 68. Červínek (Lučenec).

Rozhodovali: Michlian - Vorel, Jankovič, 1100 divákov.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?