Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Ružomberskí futbalisti prehrali v Košiciach

V zápase 30. kola Corgoň ligy zdolali Košice Ružomberok 2:0.

Ján Maslo z Ružomberka a Antonio Gaspar Megias z Košíc nad brankárom Liborom Hrdličkom.Ján Maslo z Ružomberka a Antonio Gaspar Megias z Košíc nad brankárom Liborom Hrdličkom. (Zdroj: SITA)

V sobotňajšom zápase 30. kola Corgoň ligy zdolali Košice na domácom trávniku Ružomberok 2:0.

RUŽOMBEROK. Košičania napokon urobili ďalší dôležitý krok k záchrane, hoci v prvej polhodine to na tri body pre domácich zďaleka nevyzeralo.

Ružomberčania si totiž na ihrisku lepšie rozumeli a najmä hlavičky Hofericu a De Salesa priam volali po góle. V 19. min Piščurova strela spoza šestnástky preletela tesne pri žrdi. Východniari sa prvý raz vážnejšie dostali k zakončeniu v 25. min, ale Novákova strela z pravej strany Hrdličku neprekvapila. V 33. min Cicman spálil neuveriteľnú šancu, keď po rohu najprv hlavičkoval do žrde, nabehol si na odrazenú loptu a z troch krokov nepochopiteľne netrafil prázdnu bránku.

O tri minúty neskôr mali svoju najväčšiu šancu hostia, keď si na dlhú loptu šikovne nabehol Zošák a postupoval sám na Lópeza, ale namiesto strely hľadal voľného De Salesa a Djokovič sa stihol včas vrátiť. O dve minúty po Hofericovom centri zostal úplne voľný Ďubek, no "z prvej" mieril nepresne. Štyri minúty pred prestávkou domáci potrestali zahadzovanie šancí Ružomberčanov, keď po pravom krídle unikol Novák a jeho prízemný center Milinkovič v páde poslal do bránky.

Po prestávke sa hostia snažili zmazať jednogólové manko, Piščurova hlavička však skončila v rukách Lópeza a De Salesovu strelu domáci gólman na dvakrát kryl. Úsilie Ružomberčanov definitívne zmrazil Novák, keď ho krásne vysunul Megias. Košický útočník svoje sólo nekompromisne zakončil - 2:0. V 72. min zaujala Stoetenova strela z priameho kopu, ktorá presvišťala popri šibenici bránky Ružomberka.

Hostia sa potom v zúfalom tlaku spoliehali na nakopávané lopty, ale Piščur nemal popri košických stopéroch žiadnu šancu. Jasnú príležitosť si Ružomberčania už nevypracovali.

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 41. Milinkovič, 55. J. Novák.

ŽK: 45. Ďubek (Ružomberok).

Rozhodovali: Hracho - Cuninka, Poláček, 1200 divákov.

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Juhar - Vaščák, K. Kuzma, Pérez Stoeten, Milinkovič (59. L. Janič) - J. Novák (62. Viazanko), Megias (82. Škutka).

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Sivčevič - Zošák, P. Besta, Hoferica (77. A. Sloboda), Ďubek (52. J. Chovanec) - Piščur, Higor de Sales Coimbra (69. Pilár).

Goran Milojevič (tréner Košíc): „Zvíťazili sme v ďalšom dôležitom zápase. Úvodnú polhodinu bol Ružomberok lepším tímom, my sme však strelili prvý gól a nakoniec sme zdolali veľmi kvalitný výber. Teraz sa pre nás začína tá pravá súťaž."

František Straka (tréner Ružomberka): „Som sklamaný. Bol to zápas, aké sa len tak nevidia. Ak by sme v prvom polčase zo štyroch ´tutových´ šancí premenili čo i len dve, tak by sa stretnutie vyvíjalo úplne inak. Inkasovali sme však gól a keď sme sa chceli rozbehnúť, vzápätí sme dostali druhý úder."

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

4 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.