VÝCHODNÁ. Tábor bol určený pre všetkých priaznivcov ľudového tanca bez rozdielu tanečnej praxe či veku a konal sa priamo v areáli amfiteátra vo Východnej.
Program bol rozdelený do piatich tanečných blokov, ktoré boli venované rôznym tancom z celého Slovenska. O ich výber sa postarali lektori Stanislav Marišler, Vladimír Michalko, Simona Dikaszová a Marianna Svoreňová. Pre prvý ročník tábora vybrali hlavne čardáše z rôznych regiónov, učili aj važecké ľudové tance Do krutu a Do skoku a ďalšie. Pod nohy tanečníkom hrala hudba v zložení Michal Pagáč, Michal Janšto, Juraj Líška a Michal Zelinka.
Halušky varil majster sveta
Tancovalo sa na malom prehliadkovom pódiu vonku a keď pršalo, presunuli sa tanečníci do veľkej kongresovej sály. Jeden deň v tábore bol venovaný regiónu Liptov. Domáce Východnianky zaspievali trávnice aj žartovné piesne a v spoločnom kolese sa všetci naučili niektoré tanečné prvky a motívy z Východnej. Nechýbali ani výborné bryndzové halušky od majstra sveta v ich varení Mariana „Maka" Székelyho.
Účastníci tábora navštívili aj 15. ročník folklórneho festivalu Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke. Do programu festivalu prispeli aj lektori, ktorí pripravili školu tanca pre všetkých návštevníkov. Záujem o ňu bol veľký, javisko bolo plné folklórnych nadšencov, ktorí sa chceli niečo naučiť a zabaviť sa.
Tancovali v amfiteátri na hlavnom pódiu
Záverečný deň tábora ľudového tanca patril najmä čardášu z Kamenice nad Cirochou a opakovaniu toho, čo sa tanečníci naučili. Tancovalo sa na hlavnom javisku v amfiteátri, kde sa každoročne koná najväčší folklórny festival na Slovensku. Množstvo prepotených tričiek, unavené nohy i hlavy, ale hlavne výborný pocit z aktívne stráveného predĺženého víkendu, odprevádzal domov účastníkov a lektorov tanečného tábora. Všetci sa zhodli na tom, že takéto podujatia majú určite zmysel a treba v nich pokračovať.
Tábor bol od 29. júla do 1. augusta a pripravilo ho Liptovské kultúrne stredisko s finančnou podporou ministerstva kultúry.