LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Žiaci vytvorili s pomocou učiteľa vlastné prezentácie, fotografovali, sťahovali fotografie do počítača.
Na školskej webovej stránke khamoro.sk sú zavesené logické hry, atlasy a encyklopédie. Deti s problémami s jemnou motorikou sa môžu zoznámiť s myšou počítača pri jednoduchých omaľovánkach.
Počítačové vzdelanie prináša ďalšiu šancu
„Možnosť počítačovo sa vzdelávať prináša ďalšiu šancu, aby bola cesta k začleňovaniu postihnutých ľudí do normálneho chodu spoločnosti ľahšia, aby sme aj touto formou pomáhali žiakom špeciálnych škôl prekonávať bariéry. Ich postihnutie im nebráni v tom, aby techniku využívali. Naopak, práca s počítačom sa stala prínosom v rehabilitácii reči i sluchu a pri zdokonaľovaní vizuálno-motorickej koordinácie," povedala Emília Papajová, metodička projektu Detská webová stránka Khamoro.
„Veľký význam takto pripraveného projektového vyučovania vidíme v tom, že sa deti pri práci s počítačom viac snažia o komunikáciu, aby získali informácie o zadanej úlohe," dodala Emília Papajová.
Meno volili demokraticky, vyhrala skratka Tá Rómka
Návštevníka privíta usmievavý maskot stránky, Taromka. Najprv ušili na pracovnom vyučovaní handrovú bábiku s dlhými objímajúcimi rukami. Meno zvolili demokratickým hlasovaním na hodine občianskej náuky, pričom vyberali z tých, ktoré si zapísali v diskusii.
Do finále sa dostali mená Taromka, Rebeka a Lili. Rozdielom jedného hlasu vyhrala vtipná skratka výrazu: Tá Rómka.