Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Ruža súpera poriadne potrápila

Futbalisti MFK sa v 2. kole Slovenského pohára na ihrisku michalovského prvoligistu poriadne potrápili, po bezgólovej remíze však na pokutové kopy postúpili ďalej.

Po tom , čo  michalovský hráč Serenčin  na fotografii v pravo minul bránu bolo a zápase rozhodnuté.Po tom , čo michalovský hráč Serenčin na fotografii v pravo minul bránu bolo a zápase rozhodnuté. (Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. „Očakával som, že v Michalovciach to budeme mať ťažké," povedal nám tréner mužstva spod Čebraťa Ladislav Jurkemik. „V pohári to už tak býva, mužstvo z nižšej súťaže, keď hrá doma, sa snaží na favorita vytiahnuť. Michalovce potvrdili, že po posilnení disponujú kvalitným tímom."

Súboj na Zemplíne priniesol vyrovnanú a otvorenú partiu so šancami na oboch stranách. Prvú mali hostia, keď Kroupa prehadzoval michalovského gólmana Pillára, avšak preloboval aj prázdnu bránu. V 10. min zase Kroupovi čistú príležitosť zneškodnil domáci brankár. V prvom polčase mal z Ružomberčanov ešte gól na kopačke Kotora, lenže z dvoch krokov trafil iba bočnú sieť.

Na druhej strane pri michalovských streleckých príležitostiach bol na mieste strážca svätyne MFK Hrdlička. Zvlášť nebezpečne vyzeral v 19. min sólový nájazd Bernarda, bránu ale netrafil. Viac útočnej aktivity bolo po zmene strán na domácich kopačkách. V 75. min Serečinova strela obtrela brvno, v závere sa dva razy blysol Hrdlička.

Pri Mihokovej rane minútu pred koncom ružomberský brankár predviedol impozantnú bravúru. Tesne predtým mohol víťazstvo na stranu hostí strhnúť Sloboda, lenže namiesto zakončenia prihral do ofsajdu Kroupovi.

Keďže riadny hrací čas postupovú tajničku nerozlúštil, prišiel na rad jedenástkový rozstrel. V tretej sérii ružomberský Sedlák penaltu nepremenil, vzápätí ho však napodobnil aj domáci Bernardo. Poslednú piatu sériu začal Kostelný a upravil stav na 3:4. Potom michalovský Serenčin minul bránu a bolo rozhodnuté.

Michalovce - Ružomberok 0:0

MFK: Hrdlička, Kováč (Radič), J. Maslo, Kostelný, P. Maslo (Gallo), Kotora (Pillár), A. Sloboda, Sedlák, J. Chovanec, Pekár, Kroupa.
Žltá karta: J. Maslo (MFK).
Rozhodoval: Valášek

Tréner Ladislav Jurkemik o zápase s Michalovcami: „Som rád, že sme postúpili. „Chalani išli naplno, bola tam obetavosť, ochota drieť. Samozrejme, po futbalovej stránke to malo byť lepšie. Bolo však tiež cítiť, že nám chýbajú dvaja, traja hráči zo základu. Remíza po deväťdesiatich minútach bola v poriadku. Jedenástky, to je aj vec šťastia. My sme sa im však dva dni venovali. Brankár Hrdlička jednu chytil, raz lopta išla vedľa."