Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Prehrali už v prvom polčase

Premiéra srbskému trénerovi Ružomberka Goranovi Milojevičovi pred vlastným publikom nevyšla. Jeho zverenci prekvapujúco podľahli Dubnici 0:1.

Zápas s Dubnicou Ružomberčanom nevyšiel.Zápas s Dubnicou Ružomberčanom nevyšiel.(Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Dubnica v prvom polčase hrala ako z partesu. Uvoľnene, kombinačne a s priamy ťahom na domácom bránu. Celých štyridsaťpäť minút hostia dominovali na ihrisku, súperovi loptu skoro nepožičiavali a ružomberský fanúšik zostával v nemom úžase. Jeho tím totiž do prestávky vo všetkých činnostiach ťahal za kratší koniec povrazu.

Dubničania začali sebavedomo, s ofenzívnym apetítom. Prienik Porázika v 4. min do veľkého vápna stopol ofsajd, o chvíľu však po Gallovom faule zahviezdil ružomberský brankár Penksa, ktorý z vinkla vytlačil Bruškov priamy kop z 21 metrov.

Po následnom rohovom kope a Beňovej hlavičke, znovu mal prácu Penksa. V 25. min Penksa nad brvno vytlačil ďalekonosnú Śulekovu dobre mierenú ranu. O päť minút na to dubnická prevaha priniesla aj gólové ovocie. Bruško zahrával piaty rohový kop hostí a nekrytý Nosek zblízka trafil sieť. „V prvom polčase moje mužstvo podalo svoj najlepší výkon jesene," pochvaľoval si dubnický kouč Peter Gergely. „Hrali sme vynikajúco. Zvlášť dôležité bolo, že sme Ružomberok prehrali v strede poľa."

Po zmene Ružomberčania, aj s dvoma zmenami v zostave, pridali, ale aj naďalej hrali kŕčovito a topili sa v nepresnostiach. V 55.min. Kroupa síce hlavičkou poslal loptu do dubnickej sieti, ale predtým si rukou odstrčil protihráča, čo správne rozhodca Chmura odpískal. V 66. min dubnický brankár Bajza kryl priamy kop J. Masla tesne spoza šestnástky. O dve minúty neskôr tesne vedľa pravej žrde brány hostí letela lopta po Kostelného nožničkách. V 85. min domáci Lovás zblízka prekopol bránu.

V závere riadneho hracieho času zase Sloboda z voleja tesne minul priestor medzi dubnickými žrďami a potom podobne v koncovke obišiel aj Ďubek. V nadstavenom čase Bajza nad vyrazil Kostelného strelu, ktorá smerovala pod brvno. Domáci v druhom polčase vyvinuli úsilie pre zápasový zvrat, ale o nejakej stopercentnej šanci sa nedalo hovoriť. A tak si mužstvo do tabuľky pripísalo druhú domácu prehru, navyše v rade, keď v predchádzajúcom vystúpením na vlastnom ihrisku podľahlo Senici 1:2. Ružomberskí futbalisti v tabuľke klesli na 7. miesto. Ešte nedávno boli v hre o špicu corgoňligového pelotónu.

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 0:1 (0:1)

Góly: Nosek.

MFK: Penksa - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Gallo (Lovás) - Ivan Kotora (Bielák), A. Sloboda, Sivčevič, Pilár (J. Chovanec) - Ďubek - Kroupa.

Žlté karty: Ďubek - Ižvolt, Bajza.

Rozhodoval: Chmura .

Povedali o zápase

Goran Milojevič, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme zahrali veľmi, veľmi zle. V ňom sme si prehrali aj celý zápas. Druhý polčas sme sa zlepšili, nemali sme ale šance, z ktorých by mohol padnúť gól. Sám si neviem vysvetliť, prečo sme zahrali tak zle. Chýbalo nám napádanie súpera viacerými hráčmi, s jedným to nestačilo. Čaká nás veľmi veľa práce, každý deň musíme na to využiť."

Kapitán MFK Tomáš Ďubek: „Absolútne nám tento zápas nevyšiel. Mali sme asi dve, tri pološance, a to z našej strany bolo všetko. Nevypracovali sme si žiadnu stopercentnú príležitosť, azda až na Lovásovu šancu v závere. Sám si nedokážem vysvetliť, čo sa udialo. Všetci sme z toho značne rozčarovaní. Určite sme trénera nepotešili. Každý od nás čakal povinné tri body. Možno aj preto náš výkon bol plný kŕča a nervozity. Samozrejme, aj celá kabína mala iné predstavy.

Žiaľ, dopadlo to tak, ako dopadlo. Ešte aj keď prebiehala 85. min, som veril, že môžeme dať kontaktný gól a zápas otočiť. Neraz sa už stalo, že na zvrat stačila aj jedna minúta,"

1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. Nestarnú, ale dozrievajú
  3. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  4. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  5. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  6. Sólymos: Najťažšie bolo prísť za ľuďmi, ktorých odpojili od vody
  7. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?

Budúcnosť mládežníckeho hokeja je po prestupe do vyšších tried nejasná

Budúcnosť mládežníckeho hokeja je po prestupe do vyšších tried nejasná.

Kajakári hrali proti tenistom

V budúcnosti možno príde na Liptov aj tenista Novak Djokovič.

Zápas sa niesol v priateľskom duchu.

Hokejové béčko opäť prehralo až v závere stretnutia

Na domácom mikulášskom ľade MHK32 Liptovský Mikuláš privítal poľského súpera UKS MOSiR Sanok. V zápase boli domáci 50 minút lepším mužstvom. V závere však prehrali.