Streda, 19. máj, 2021 | Meniny má GertrúdaKrížovkyKrížovky

Prehrali už v prvom polčase

Premiéra srbskému trénerovi Ružomberka Goranovi Milojevičovi pred vlastným publikom nevyšla. Jeho zverenci prekvapujúco podľahli Dubnici 0:1.

Zápas s Dubnicou Ružomberčanom nevyšiel.Zápas s Dubnicou Ružomberčanom nevyšiel. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Dubnica v prvom polčase hrala ako z partesu. Uvoľnene, kombinačne a s priamy ťahom na domácom bránu. Celých štyridsaťpäť minút hostia dominovali na ihrisku, súperovi loptu skoro nepožičiavali a ružomberský fanúšik zostával v nemom úžase. Jeho tím totiž do prestávky vo všetkých činnostiach ťahal za kratší koniec povrazu.

Dubničania začali sebavedomo, s ofenzívnym apetítom. Prienik Porázika v 4. min do veľkého vápna stopol ofsajd, o chvíľu však po Gallovom faule zahviezdil ružomberský brankár Penksa, ktorý z vinkla vytlačil Bruškov priamy kop z 21 metrov.

Po následnom rohovom kope a Beňovej hlavičke, znovu mal prácu Penksa. V 25. min Penksa nad brvno vytlačil ďalekonosnú Śulekovu dobre mierenú ranu. O päť minút na to dubnická prevaha priniesla aj gólové ovocie. Bruško zahrával piaty rohový kop hostí a nekrytý Nosek zblízka trafil sieť. „V prvom polčase moje mužstvo podalo svoj najlepší výkon jesene," pochvaľoval si dubnický kouč Peter Gergely. „Hrali sme vynikajúco. Zvlášť dôležité bolo, že sme Ružomberok prehrali v strede poľa."

Po zmene Ružomberčania, aj s dvoma zmenami v zostave, pridali, ale aj naďalej hrali kŕčovito a topili sa v nepresnostiach. V 55.min. Kroupa síce hlavičkou poslal loptu do dubnickej sieti, ale predtým si rukou odstrčil protihráča, čo správne rozhodca Chmura odpískal. V 66. min dubnický brankár Bajza kryl priamy kop J. Masla tesne spoza šestnástky. O dve minúty neskôr tesne vedľa pravej žrde brány hostí letela lopta po Kostelného nožničkách. V 85. min domáci Lovás zblízka prekopol bránu.

V závere riadneho hracieho času zase Sloboda z voleja tesne minul priestor medzi dubnickými žrďami a potom podobne v koncovke obišiel aj Ďubek. V nadstavenom čase Bajza nad vyrazil Kostelného strelu, ktorá smerovala pod brvno. Domáci v druhom polčase vyvinuli úsilie pre zápasový zvrat, ale o nejakej stopercentnej šanci sa nedalo hovoriť. A tak si mužstvo do tabuľky pripísalo druhú domácu prehru, navyše v rade, keď v predchádzajúcom vystúpením na vlastnom ihrisku podľahlo Senici 1:2. Ružomberskí futbalisti v tabuľke klesli na 7. miesto. Ešte nedávno boli v hre o špicu corgoňligového pelotónu.

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 0:1 (0:1)

Góly: Nosek.

MFK: Penksa - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Gallo (Lovás) - Ivan Kotora (Bielák), A. Sloboda, Sivčevič, Pilár (J. Chovanec) - Ďubek - Kroupa.

Žlté karty: Ďubek - Ižvolt, Bajza.

Rozhodoval: Chmura .

Povedali o zápase

Goran Milojevič, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme zahrali veľmi, veľmi zle. V ňom sme si prehrali aj celý zápas. Druhý polčas sme sa zlepšili, nemali sme ale šance, z ktorých by mohol padnúť gól. Sám si neviem vysvetliť, prečo sme zahrali tak zle. Chýbalo nám napádanie súpera viacerými hráčmi, s jedným to nestačilo. Čaká nás veľmi veľa práce, každý deň musíme na to využiť."

Kapitán MFK Tomáš Ďubek: „Absolútne nám tento zápas nevyšiel. Mali sme asi dve, tri pološance, a to z našej strany bolo všetko. Nevypracovali sme si žiadnu stopercentnú príležitosť, azda až na Lovásovu šancu v závere. Sám si nedokážem vysvetliť, čo sa udialo. Všetci sme z toho značne rozčarovaní. Určite sme trénera nepotešili. Každý od nás čakal povinné tri body. Možno aj preto náš výkon bol plný kŕča a nervozity. Samozrejme, aj celá kabína mala iné predstavy.

Žiaľ, dopadlo to tak, ako dopadlo. Ešte aj keď prebiehala 85. min, som veril, že môžeme dať kontaktný gól a zápas otočiť. Neraz sa už stalo, že na zvrat stačila aj jedna minúta,"

1. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť. Oplatí sa počkať?
  2. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  9. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  10. Aká je pravda o francúzskych autách?
  8. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť
  10. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!

Liptovské Revúce v čierno-zelenom.

Tabuľku ôsmej ligy po jeseni uzatvárajú futbalisti Liptovských Revúc.

9 h
Pilotný projekt Biojazda.sk testuje ekologický pohon kamióna na 100 % bionaftu.

Na cesty vyrazil kamión, ktorý sľubuje zníženie emisií „zo stovky na nulu v sekunde“.