RUŽOMBEROK. „Boli to moje štvrté majstrovstvá sveta a zároveň aj štvrté finále," uviedla vozičkárka A. Kánová, ktorá v Gwangiu získala striebornú medailu v kategórii TT3.
„Na víťaznú Číňanku Jing Liu som v ten deň nemala," priznala 30-ročná stolná tenistka, ktorá má aj jedno zlato zo svetového šampionátu spred ôsmich rokov na Taiwane.
„Oveľa vyrovnanejšiu partiu som s Liu odohrala v súťaži open, v stretnutí o 3. miesto. Tam to bolo 2:3." Alenu ďalší medailový zisk teší, avšak azda ešte viac si váži štvrtú priečku v open-e. „
Nie je jednoduché sa s mojím vážnym telesným postihnutím presadiť v absolútnej vozičkárskej konkurencii. Predo mnou skončili len čínske hráčky. Štvrté miesto si vážim, ale zároveň ma aj škrie.
Semifinále s Ying Zhou či spomenutý duel o bronz, pri troche šťastia, sa mohli skončiť aj mojím víťazstvom. Celkove to ale boli veľmi vydarené majstrovstvá sveta."
Kým Kánová už za zelenými stolmi dobyla všetko, vrátane zlatej medaily na paralympijských hrách, pre O. Guassardovú - Barbušovú bola Južná Kórea najväčším vystúpením v hráčskej kariére.
„Išla som na majstrovstvá v pozícii rebríčkovej jednotky, skutočnou jednotkou ale, aj pre mňa, bola Francúzska Thu Kamkasomphuová, ktorá celý turnaj zvládla bez jediného zaváhania," povedala 34-ročná hráčka. „Kamkasomphuová je zvláštna hráčka, skoro vôbec nechodí na bežné turnaje. Odohrá ich len minimum, aby sa nominovala na vrcholné podujatia. Je to ale vynikajúca stolná tenistka, v našej kategórii jednoznačne vyčnieva nad ostatnými. Ja som šťastná, dosiahla som maximum."
Oľga doteraz mala jednu „veľkú" medailu z ME v roku 2007 v Slovinsku. Vlani pre materské povinnosti na „Európe" neštartovala. Lepší návrat k stolnému tenisu si ani nemohla želať.