LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Nebyť v starobe sám bola jedna z hlavných myšlienok podujatia nazvaného Sami sebe. Účinkovalo v ňom viac ako sto dôchodcov z deviatich klubov seniorov v Liptovskom Mikuláši. „Sám seba nemáš na to, bys´bol sám," napísal Ján Smrek v básni Jeseň ide. V úvode programu ju zarecitovala Etela Trégerová.
Scénaristkou a režisérkou programu bola Oľga Lehotská. Spojila v ňom jeseň v prírode - zber úrody a poďakovanie za ňu s jeseňou života človeka. „Chcela som ukázať, že aj jeseň človeka môže prinášať plody, napríklad v podobe takéhoto podujatia, že aj seniori sú aktívni a ochotní ukázať, čo vedia. Veľmi si cením ich nápady a to, že si vedia nájsť čas na nácvik programu, ktorý si každý z klubov seniorov pripravoval približne pol roka individuálne," povedala O. Lehotská.
Program bol pestrý, trval takmer tri hodiny a zabavili ním asi päťsto svojich rovesníkov aj predstaviteľov radnice, ktorý prišli do Domu kultúry. Moderovali ho Darina Beťková a Ivan Oško. V prvej časti zazneli básne, hudobno-literárne pásma pripravili členovia klubov seniorov z Bodíc, Ploštína a Demänovej. V druhej časti sa účinkujúci aj publikum smiali, zabávali a spievali. Odštarovala ho tanečná skupina Palúčanka a pieseň skupiny ABBA Many, many, many, (peniaze, peniaze, peniaze). Palúčanky tancom vyjadrili sny nejednej uťahanej slovenskej ženy, ktorá denne rieši problémy s manželom, deťmi, vnúčatami, rozmýšľa, čo nakúpiť, čo uvariť, a hlavne - za čo.
Tanečná skupina Palúčanka zatancovala aj country tanec a trci polku. Pobavili aj scénky O dvanástich mesiačikoch, Susedky a U lekára v podaní seniorov z Iľanova, Palúdzky a Klubu seniorov 1. Zazneli aj ľudové piesne, pesničky od Gejzu Dusíka a známe hity z Repete. Mnohí diváci sa zhodli na tom, že program Sami sebe bol lepší ako televízne šou, v ktorých hľadajú talenty. Mikulášski seniori dokázali, že majú nielen talent, ale aj fantáziu a zmysel pre humor. Oľga Lehotská a zástupcovia všetkých klubov seniorov, ktorí dostali pamätné listy, si ich právom zaslúžili.