Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Majster s Ružomberkom prehrával, ale výsledok otočil

V 16. kole Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok podali na žilinskom trávniku sympatický výkon, napriek tomu podľahli obhajcovi titulu 1:3.

RUŽOMBEROK. Zverenci trénera Gorana Milojeviča začali na pôde favorita odvážne. Od začiatku dávali najavo, že pod Dubeň neprišli iba brániť. Už v 7. min. mohol skóre otvoriť ružomberský kapitán Ďubek, keď vnikol do domácej šestnástky, jeho strelu k žrdi však žilinský brankár Dúbravka končekmi prstov vytlačil na roh. O tri minúty na to, sa Ďubek takmer od polovice ihriska sám rútil na Dúbravku, lenže ten aj z toho súboja vyšiel so štítom. O osem minút zase mohlo zahrmieť na druhej strane.

Oravec poslal do brejku Zošáka, exružomberčanovi ale radosť z gólu pokazila ľavá žrď. V 27. min sa už skóre menilo, a to na radosť ružomberských priaznivcov. Po nedorozumení Dúbravku s obrancom Angelovičom, loptu do opustenej brány poslal J. Chovanec. Ružomberčania si ani nestihli vychutnať slasť z vedúceho gólu a bolo vyrovnané. Majster odpovedal za niekoľko sekúnd, po spolupráci Oravca s Ježom, si loptu do vlastnej siete vrazil stopér Kostelný. V závere prvého polčasu sa pri Angelovičovej šanci blysol gólman hostí Penksa.

Do druhej polovice lepšie vstúpili hapalovci. V 56. min prišlo dlhé outové vhadzovanie až do ružomberského ohňa a Vladavič upravil na 2:1. V 64. min, po chybe J. Masla, sa pred Penksom ocitol Oravec, ale vyšiel naprázdno. V 72. min zase žilinský brankár kryl Ďubekov strelecký pokus. O dve minúty ale padla zápasová definitíva, Oravec hlavičkou, ktorá sa odrazila od brvna, dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Hostia sa v závere snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, tlačili sa na domácu polovicu, vážnejšiu príležitosť si už ale nevypracovali.

Žilina má po sobotňajšom víťazstve na čele už deväťbodový náskok a predčasne sa stala jesenným majstrom. Naopak Ružomberok svoju čiernu šnúru bez víťazstva natiahol na osem stretnutí. Päť z nich odohral pod taktovkou nového trénera Srba Milojeviča. V sobotu mužstvo čaká ďalší veľmi ťažký súper. Pod Čebrať zavíta Slovan, stretnutie sa začína o15.30 hod.

Žilina - Ružomberok 3:1 (1:1)

Góly: 28. Kostelný (vlastný), Vladavič, Oravec - J. Chovanec. Žlté karty: Vladavič, Jež - Sivčevič.

Ružomberok: Penksa - Gallo, J. Maslo, Kostelný, P. Maslo - Bielák, Sivčevič - Sloboda, J. Chovanec (86. Shaqiri), Ďubek (76. Lovás) - Kroupa.

Goran Milojevič, tréner Ružomberka: „V prvom polčase mužstvo hralo dobre, mali sme tam aj dve, tri šance. Škoda, že sa nám nepodarilo udržať jednogólové vedenie do prestávky. Potom prišli dve chyby a domáci výsledok otočili."

Tomáš Ďubek, kapitán Ružomberka: „Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas. V ňom sme mali viac šancí ako súper. Keď Žilina dala druhý gól, už sa nám ťažko hralo. Je to predsa najlepší tím v súťaži. Snažili sme sa o vyrovnávajúci gól, boli tam i náznaky šancí, ale gól sa nám nepodarilo dať. Keby sa druhý polčas začínal za remízového stavu, mohlo byť všetko inak."

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.