Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Najprv prišiel budíček, potom očakávané víťazstvo

Basketbalistky MBK Ružomberok svoje učinkovanie v I. skupine Európskeho pohára FIBA zavŕšili uplynulú stredu dvadsaťjedenbodovým víťazstvom - 75:54 nad portugalským družstvom Olivais Coimbra.

Ružomberčanky sa chytili 15-bodovou šnúrou, vďaka ktorej od 7. do 10. min. otočili stav na 21:14 vo svoj prospech.Ružomberčanky sa chytili 15-bodovou šnúrou, vďaka ktorej od 7. do 10. min. otočili stav na 21:14 vo svoj prospech. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: (SITA))

RUŽOMBEROK. Náš pohárový zástupca sa v úvode trošku zahrával s divákmi. Začal totiž rozhárane, akoby čakal, že outsider skupiny sám pred nimi padne na kolená. Ležérny úvod priniesol chaos do ružomberských radov. Hráčky Coimbry vyleteli na súpera pressingom a z neho aj v úvode profitovali.

Domáce dievčatá v 4. min. prehrávali o osem bodov - 2:10. Rovnaký rozdiel bol aj o dve minúty neskôr, pri skóre 6:14. Po počiatočnom šoku však prišiel ružomberský budíček. Ružomberčanky sa chytili 15-bodovou šnúrou, vďaka ktorej od 7. do 10. min. otočili stav na 21:14 vo svoj prospech. Naše hráčky prvý raz išli do vedenia v 9. min. (15:14) a potom už ho zo svojich rúk nepustili. V 13. min.

Ružomberok odskočil o dvanásť bodov (29:17) a zdalo sa, že jeho rozlet bude aj pokračovať. Opäť ale prišlo poľavenie. Okienkami v obrane a vychýlenou muškou, aj z tutových pozícií, Ružomberčanky znovu dostali do hry húževnatého súpera, a tak žiadny výraznejší bodový únik sa do veľkej prestávky nekonal.

Aj v tretej štvrtke Ružomberčanky vyrobili niekoľko zbytočných chýb, v obrane aj v útoku, a tak posledný celok tabuľky bez jediného víťazstva s nimi viac-menej držal krok. Pred záverečnou štvrtkou mal MBK k dobru len 14 bodov - 56:42. Hostiteľkám sa predsa v závere podarilo dosiahnuť dvojciferný rozdiel. V prvom stretnutí pod portugalskými košmi Ružomberok vyhral 71:48.

MBK Ružomberok - Olivais Coimbra. 75 54 (21:14, 39:29, 56:42)

Body MBK: Podešvová 24, Tarasovová 17, Lukačovičová 14, Tetemondová 9, Černáková 5, D. Baburová a Kalafutová po 2. Najviac bodov Olivais: Hermanová 21, E. Williamsová 14. Rozhodovali: Foldhazi (Maďarsko) a Musard (Švajčiarsko). Štvrtiny: 21:14, 18: 15, 17:13, 19:12.

Ivan Kurilla, tréner MBK: „Vedeli sme, že našou povinnosťou je súpera zdolať, o to ťažšie sa dievčatám do zápasu vstupovalo a začiatok z našej strany nebol optimálny. Chýbala nám koncentrácia, najmä v obrane. Hráčky robili chyby, neskoro si vypomáhali, zle bránili v situáciách jedna na jednu, a tak súper sa ľahko dostával k čistým prienikom pod náš kôš. Niečo také by sa nemalo stávať. Našou snahou bolo vyhrať čo najvyšším rozdielom, zároveň som chcel zápasovú minutáž rozdeliť na viaceré hráčky a napokon aj všetky dostali príležitosť. Najmä pri prestriedaniach Coimbra ukrajovala z nášho náskoku."

Aliaksandra Tarasovová, rozohrávačka MBK: „Zo začiatku to nebolo ľahké stretnutie, potom sme ho ale zvládli. V úvode nás súperky trošku zaskočili. Nečakali sme, že sa tak do nás pustia a všetko im bude padať. Coimbra potvrdila, že od zápasu k zápasu sa v súťaži zlepšovala. Čo sa týka mňa, cítila som hernú pohodu. Aj keď streľba mohla byť vydarenejšia. Snažím sa v každom zápase dokázať, že na čo som do Ružomberka prišla."