Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Na majstra Ružomberčanky nestačili

V nedeľu v 14. kole extraligy basketbalistiek podľahol MBK Ružomberok sedemnásobným majsterkám Slovenska z Košíc o 23 bodov - 85:108.

Stretnutie, ktoré malo byť aj diváckym ťahákom, prilákalo do hľadiska len okolo dvestopäťdesiat ľudí.Stretnutie, ktoré malo byť aj diváckym ťahákom, prilákalo do hľadiska len okolo dvestopäťdesiat ľudí. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Ako nôž maslom sa v úvode dostávali úradujúce majsterky cez ružomberskú obranu až pod kôš. Preto v 4. min. Liptáčky prehrávali už o 11 bodov - 7:18. Po následnom oddychovom čase sa domáce basketbalistky upokojili, pridali na agresivite a košický rozlet pribrzdili (5. min. -12:18). V 16. min. na tabuli svietil 10-bodový rozdiel (34:44), potom ale prišla 13-bodová šnúra košického tímu a bolo rozhodnuté - 34:57. V druhom polčase (49:51) ružomberské basketbalistky držali s Dobrými anjelmi krok. Na menej ako šestnásť bodov sa mu ale nepriblížili. Naopak, najvyšší rozdiel bol v 32. min. 27 - bodový (61:88). V 36. min. v zápase, ktorý vyústil do streleckých pretekov s veľmi chabým bránením na oboch stranách, padla stovka po trojbodovom koši Číkošovej.

Stretnutie, ktoré malo byť aj diváckym ťahákom, prilákalo do hľadiska len okolo 250 ľudí. Hralo sa v dosť komornej atmosfére, akoby ružomberský fanúšik po predchádzajúcich prehrách strácal trpezlivosť a vieru v lepšie časy. V druhom polčase nespokojní priaznivci Ruže vyvesili aj svoj transparent - Ako hlboko máme padnúť, aby ste sa spamätali? Kurilla preč!.

„Nevidel som žiadny transparent," reagoval tréner Ružomberčaniek Ivan Kurilla, na našu otázku, čo na to hovorí.

MBK Ružomberok - Dobrí anjeli Košice 85:108 (21:33, 36:57, 61:84)

Body MBK: Tarasovová 18, Podešvová 17, Lukačovičová 16, Tetemondová 13, Bučáková 12, Novocká 5, Černáková a Kalafutová po 2.

Ivan Kurilla, tréner Ružomberčaniek: „Kľúčová bola druhá štvrtina, v nej úspešná streľba Košíc, keď to zakončovali do ôsmich sekúnd. Ťažko môžeme byť po takomto stretnutí spokojní. Hrali sme však s účastníkom Európskej ligy. Škoda našich chýb už v spomínanej desaťminútovke. Skúsený súper z toho dokázal vyťažiť maximum. Získal rozhodujúci náskok a potom už zápas kontroloval."

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  3. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  4. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?

ŠK Lúčky-kúpele v červeno-čiernom.

Kapitán tímu ŠK Lúčky - kúpele prezradil do futbalového bonzáčika tiež mnoho zaujímavosti.

7 h

Zlomové udalosti bojov o Liptovský Mikuláš od vypuknutia Slovenského národného povstania až po oslobodenie mesta v apríli 1945 mapuje obnovená expozícia mestského Múzea Janka Kráľa.

11 h
Ján Molčan hovorí, že najviac mu chýba kontakt s veriacimi.

Čo robí ľupčiansky farár počas pandémie? Napríklad vozí dôchodcov na očkovanie. Keď treba, drží ich aj za ruku.

17 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.