Streda, 27. marec, 2019 | Meniny má Alena

S najlepším tímom Tatran nesklamal

Hráči Mestského futbalového klubu Tatran Liptovský Mikuláš postupom do štvrťfinále Slovenského pohára prepísali klubovú históriu.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Na štadióne v Okoličnom privítali najlepší slovenský tím, ktorý hrá aktuálne aj v základnej skupine ligy majstrov, MŠK Žilina. Na štadión v Okoličnom si našla cestu historická divácka návšteva - viac ako 5000 ľudí, ktorí mali na zápas bezplatný vstup.

Úvod stretnutia bol opatrný bez vážnejšej príležitosti na jednej či druhej strane. Prvý gól zápasu padol už v 5. min - po skrumáži v pokutovom území si vlastný gól strelil Kapláň a bolo 0:1. V 7. min Žilinčania zahrávali rohový kop, ale hlavička Ceesaya išla vedľa bránky.

Žilinčan Gergel centroval do šestnástky, ale jeho šancu odvrátil Šupej. Následne si Mikulášania vďaka brankárovi Šavolovi poradili aj s centrom Poleťa. Domáci brankár sa zaskvel aj v 10. min - Gergel výborne našiel Ceesaya, z ktorý z desiatich metrov vystrelil, no domáci brankár výborne vyrazil na rohový kop. V 12. min asi z tridsiatich metrov vystrelil Poleť, ale veľmi presne. O tri minúty to volejom skúšal Bezák, ktorý mieril nad žilinskú bránku.

O chvíľu na to Latiak trafil bočnú sieť bránky Žiliny. V 16. min centroval do pokutového územia hostí Babic, ale strela Virgalu bola nepresná. V 23. min Mikulášania zahrávali pokutový kop - Babic výborne vystrelil, ale Krnáč jeho pokus kryl. V 28. min skúšal strelecké šťastie Latiak, ale bez gólového efektu. Ten istý hráč o dve minúty dobre odcentroval, ale v pokutovom území Žiliny nebol žiadny z jeho spoluhráčov. Do konca polčasu sa väčšinou hralo v strede ihriska a žiadny z tímov si nevypracoval vážnejšiu príležitosť.

Po zmene strán v 54. min Bezák našiel v dobrej pozícii Rezera, ktorý ale pridlho váhal so zakončením. O minútu na to sa skóre nemenilo ani po šanci Šlosára. V 57. min mal Kapláň šancu na reparát, ale neuspel. Vyskočil to skúšal v 59. min ďalekonosnou strelou, ktorá ale bola veľmi nepresná. Po hodine hry mohol vedenie Žiliny zvýšiť striedajúci Fótyik, ale netrafil prázdnu bránku Liptákov. Mikulášania mohli za krátko vyrovnať - Pekár bol v dobrej pozícii, ale centrovanú loptu pred ním nadvihol Rezer.

Majtán v 66. min adresoval na Šavola tvrdú strelu, s ktorou si ale strážca mikulášskej svätyne poradil. O dve minúty Žilinčania zahrávali rohový kop, ten ale skončil v Šavolovom náručí. V 72. min sa na domácu bránku rútili traja hráči Žiliny, ale hroziace nebezpečenstvo zahasil Šavol včasným vybehnutím. O minútu Fótyik netrafil centrovanú loptu. V 76. min nenašiel center Leitnera do pokutového územia Mikulášanov adresáta.

Šavola v bránke v 79. min zaskočil Šupej, ktorý vykopával loptu z bránkovej čiary. V 80. min žilinskí obrancovia odvrátili na roh pred dobiedzajúcim Šlosárom. O tri minúty Mikulášania nedotiahli do konca sľubnú akciu. Do konca zápasu si už žiadny z tímov nevypracoval vážnejšiu príležitosť.

Liptovský Mikuláš v tomto zápase s jednoznačným favoritom rozhodne nesklamal. Odveta sa na štadióne pod Dubňom hrá 1. decembra.

Povedali o zápase

Pavel Hapal tréner MFK Žiliny:
„Myslím si, že sme nevideli veľmi kvalitný zápas, pod čo sa podpísal aj zlý terén. Bolo to o boji a o veľkých nepresnostiach. Nemohli sme predviesť svoju hru a hrať kvalitný futbal. Pred stretnutím sme chceli uhrať dobrý výsledok, čo sa nám podarilo. Som spokojný s dobrým výsledkom."

Pavol Strapáč tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš: „V Žiline som ako hráč pôsobil desať rokov, tento zápas bol pre mňa špecifický. Tešili sme sa na Žilinu, ktorá má kvalitné mužstvo. Myslím si, že sme podali kvalitný výkon. Bol to vyrovnaný zápas, ktorý sme prehrali vlastným gólom. Ďakujem chlapcom, ktorí dnes ukázali, že hrať sa dá s každým mužstvom. Myslím si, že to nebol zlý zápas. Pred odvetou zbrane neskladáme, o dobrý výsledok sa pokúsime aj v Žiline."

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Rozhodcovia: Sedlák - Jenčura, Bobko.

Liptovský Mikuláš: M. Šavol - J. Pekár, Kandera, J. Kapláň, M. Latiak - Šupej, Rezer (79. Škrobák), M. Bezák, V. Šlosár - Virgala (87. Lišivka), Michal Babic (72. V. Helbich).

Žilina: Krnáč - Ľ. Guldan, Piaček, Šourek, Leitner - Poleť, Zošák (86. Škvarka), Gergel, Vyskočil (73. Žilák) - Ceesay (57. Fótyik), T. Majtán.

Góly: 5. Kapláň - vlastný.

1. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis